Logo

Ücretsiz Blog Açma


paylaş
Ücretsiz Blog Açma

Daha fazla ürün satmak veya evden yazı yazarak para kazanmanın bir yolunu arıyorsanız bir blog açmak bunun en iyi yöntemlerinden biridir. Çünkü insanlar blogları okuyorlar. Otomobillerindeki yağı nasıl değiştireceklerini, yemek tariflerini, makyaj yöntemlerini ve daha birçok şeyi internette arıyorlar. Ardından, bağlantıları tıklıyor ve konuyla ilgili ürün veya hizmetleri satın alıyorlar. Peki işiniz veya bireysel olarak kullanmak için Ücretsiz Blog Açma nasıl yapılır?

İlk olarak, Ücretsiz Blog Açma için ihtiyaç duymadığınız şeyleri listeleyerek başlamalıyız:

 • Bilgisayar programlama veya kodlama becerileri
 • Pahalı tasarım yazılımı
 • Blogculukla ilgili geçmiş deneyim

Dünya nüfusunun neredeyse yarısı bir akıllı telefon kullanıyor ve bunların yüzde 14'ü bu telefonları ürün bilgisini aramak için kullanıyor. İşte bu yüzden herkes blog yazarlığı yapmak istiyor. Neden siz de yapmıyorsunuz?

7 Adımda Ücretsiz Blog Açma

 1. BLOGUNUZU ADLANDIRIN.

 2. BİR BLOG OLUŞTURUCU SEÇİN.

 3. BİR WEB BARINDIRICISI SEÇİN.

 4. ALAN ADINIZI BLOGUNUZA BAĞLAYIN.

 5. BLOGUNUZU TASARLAYIN.

 6. İLK YAYININIZI YAYINLAYIN.

 7. TANITIN, YAZIN VE TEKRARLAYIN.

Ücretsiz Blog Açma sadece yedi adım uzaklıktadır.

Ücretsiz Blog Açma
Ücretsiz Blog Açma

1. Adım: Blogunuza bir ad verin

Ücretsiz Blog Açma işini merak eden herkese tavsiye etmemiz gereken ilk şey bir alan adı satın almaktır. (Zaten bir tane var mı? Adım 2'ye geçin.)

Bir blog oluşturmak için bir alan adına ihtiyacınız var. Bu blog adresiniz olur.

 

Birkaç yıl öncesine kadar, blog yazarlarının web uzantılarında sadece birkaç seçenek vardı - temelde .com, net ve .org. Artık  web adresiniz için bir .blog uzantısı elde edebilirsiniz.

Örneğin:

 • sagliklibeslenme.blog
 • sporgunlugu.blog
 • ailetatili.blog

 

ÜCRETSİZ BLOG AÇMA İÇİN BİR ALAN ADI SEÇMEK İÇİN İPUÇLARI

Bir alan adı seçmek temelde,  istediğiniz birini bulana kadar alan adı arama kutusuna çeşitli kelimeler kombinasyonlarını yazmak için kullanılan bir işlemdir . Birkaç ipucu:

 • Unutulmamalı ve yazması kolaydır.
 • Kısa tut.
 • Sayılar ve kısa çizgilerden kaçının.

 

Ücretsiz Blog Açma alan adınızı kaydettikten sonra, hiç kimse onu kullanamaz. Kendi özel dijital gayrimenkul parçası gibi düşünün.

2. Adım: Bir blog oluşturucu seçin

 

İnsanlar bir blog açmadan önce en çok hangi platformu kullanmaları gerektiğini merak ediyor. Ücretsiz Blog Açma için çok fazla seçenek olmasına rağmen biz WordPress öneriyoruz çünkü blogunuzu hemen hemen her şeyi yapabilmeniz için en iyi eklentilerin çeşitliliği ile kurulumu ve çok yönlü kolaylığı vardır. (Biz bu yazıyı hazırlarken internette 74 milyon WordPress blogu mevcut)

WordPress'i kullanmak için programlamayla ilgili bir şey bilmenize gerek yoktur .

WordPress'in ücretsiz bir sürümü mevcut, ancak ücretli sürüm için kendinize bir iyilik yapın.

WordPress mükemmel, uygun fiyatlı bir seçenektir ve spam botlarla herhangi bir sorun yaşamazsınız. Diğer popüler bloglama platformu seçenekleri arasında TypePad, Blogger, Squarespace, Wix ve Tumblr bulunur - ancak WordPress dışındaki bir platformla gitmeye karar verirseniz, birkaç olası ipucu bulundurmak isteyeceksiniz. Çoğu durumda:

ARKA PLAN KODUNU DEĞİŞTİREREK BLOG SİTENİZİ ÖZELLEŞTİREMEZSİNİZ.

Bu platformlardan bazıları özelleştirmelerini geliştirse de, diğer blog oluşturucuların arka plan kodunu değiştirmek çok daha zor. Ücretsiz Blog Açma WordPress'in izin verdiği kadar sitenizi değiştirmek için neredeyse çok yönlülüğü ve gücü bulamazsınız.

SİZE SUNDUKLARI TASARIM TEMALARI VE STİLLERİYLE SINIRLISINIZ.

İhtiyaçlarınız basitse, diğer blog platformlarının sunduğu blog temalarının ve stillerin seçimini umursamayabilirsiniz. Ancak birçok işletme sahipleri ve blog yazan diğer kullanıcılar, bloglarının görünüm ve izlenimlerini özelleştirebilmeyi severler. WordPress, ücretsiz temalar ve premium temalar sunar, böylece blogunuzu tam istediğiniz şekilde tasarlayabilirsiniz .

ÜCRETSİZ "NASIL YAPILIR" KILAVUZLARINI ALABİLECEĞİNİZ FORUMLAR VE EĞİTİMLER ŞEKLİNDE TOPLULUK DESTEĞİNDEN YOKSUNDURLAR.

Hem topluluk desteği hem de müşteri hizmetleri sınırlıdır çünkü bunlar ücretsiz platformlardır ve sizinle ilgilenmemeleri gerekir.

Adil olmak gerekirse, ücretsiz kurucular için forumlarda ücretsiz "nasıl yapılır" kılavuzları bulunmaktadır. Ancak anlamak her zaman kolay değildir ve uygulamak için sinir bozucu olabilirler.

E-TİCARET İŞLEVSELLİĞİNİ EKLEMEK ZOR VE PAHALI OLABİLİR.

Ücretsiz Blog Açma blogunuzda eşyalar satmanıza olanak tanımak için size maliyetin ne kadar olacağına bakın. Her blog yazımı platformu, WordPress'in yaptığı kadar kolay ve uygun maliyetli değildir. Birçok kişi  WordPress'de e-ticaret için WooCommerce eklentisini kullanıyor .

Bu yüzden, yalnızca WordPress ile gidebilecek kadar iyi bilgili ve ilerlemeye devam edeceğini varsayıyoruz.

3. Adım: Bir web barındırıcısı seçin

Web barındırma yani hosting , web sitenizi başkalarına web üzerinden görselleştiren şeydir. Onsuz, hiç kimse blog yazılarınızı göremezdi. Hosting genellikle bir web barındırma şirketinin sahip olduğu bir sunucuda çalışır ve blogunuz o sunucudaki küçük bir alanı kaplar. Bir binada tek bir daire kiralamak gibi bir şey. Kullandığınız alan için ödeme yaparsınız.

Bir Blog Hosting Nasıl Başlanır?

 

Bir apartmanın aksine, barındırma hesabınız kesilirse, blogunuz siber ortamdan kaybolur ve bu konuşmaların hepsi boşa gider.

Birçok web hosting firmaları var, hepsi en iyi olduklarını iddia ediyor. Bir blog başlatmayı düşündüğünüzde ihtiyaçlarınızı karşılayacak olanı nasıl seçersiniz?

ÜCRETSİZ BLOG AÇMA İÇİN BARINDIRMA İHTİYAÇLARINI BELİRLEME

Blogunuzun resimler ve videoları için ne kadar depolama alanı gerekecektir? Bir sürü ziyaretçi ( trafik ) bekliyor musunuz? Genel olarak konuşursak, blogunuzda (örneğin fotoğraflar ve videolar) sahip olduğunuz alanı daha sıkı tutan unsurlar ve herhangi bir zamanda sahip olduğunuz daha fazla ziyaretçi = daha fazla depolama alanı ve bant genişliği gerekir.

Kendi yedeklemelerinizi ve güvenlik yamalarını yapmak için zamanınız olacak mı? WordPress, düzenli arka uç bakım gerektirir. Eğer vaktiniz yoksa ya da bunu yaparken rahat hissetmiyorsanız, başkasına ödeyin.

İnsanları blogunuza ve / veya web sitenize çekmek için birden fazla alan adı kullanmayı düşünüyor musunuz ?

Çok fazla teknik destek ister misiniz? Ücretsiz Blog Açma Teknik becerileriniz dizüstü bilgisayarınızı açmakla sınırlıysa, ücretsiz bir blog yazarlığı platformu ile dolaşmayın.

Her ay ev sahipliği yapmak için ne kadar para ödemeyi düşünebilirsiniz? Paylaşılan barındırma için kayıt fiyatları bazen ucuzdur, ancak daha sonra abonelik yenileme fiyatları yüksektir. Blogunuzu barındırmak için doğru şirketi seçerken, ek depolama alanı satın almak gibi ek ücretlerle birlikte kayıt ve yenileme maliyetlerini de göz önünde bulundurun. Her masrafın, ödemeyi ve blogunuzu sonsuza kadar kaybetmeme gibi şeylerin riskini ortadan kaldırmak için bütçeniz dahilinde olduğundan emin olun.

4. Adım: Ücretsiz Blog Açma İçin Alan adınızı blogunuza bağlayın

Ne olursa olsun, gitmeyi seçtiğiniz hosting şirketi, etki alanınızı blogunuza nasıl bağlayacağınız konusunda bir eğiticiye sahip olmalıdır. Değilse, bu kırmızı bir bayrak ve ana bilgisayarınızı yeniden gözden geçirmek isteyebilirsiniz. Alan adınızı blogunuza bağlamak beyin ameliyatı yapmak gibi olmamalıdır.

Hızlı ve kolay olmalıdır. Bu adımı tamamladıktan sonra eğlenceli şeyler başlar.

5. Adım: Blogunuzu tasarlayın

Bir Ücretsiz Blog Açma için talimatlar ararken geldiğiniz andan itibaren beklediğiniz şey budur - blogunuzun dünyaya nasıl bir görünüm vereceğine karar verme zamanı. Şimdi WordPress temanızı ve blogunuzun performansını artırmak için ekstra eklentileri seçmelisiniz

WORDPRESS TEMALARI HAKKINDA BİRKAÇ KELİME

Tema, web sitenizin dış tabakasıdır; dünya, web sitenizi böyle görür. Temalar, herhangi bir şeyi yeniden yapmanıza gerek kalmadan farklı stilleri ve düzenleri test etmenizi sağlar. Yüzlerce ücretsiz tema mevcuttur ve yüzlerce tane daha satın alınır.

Bir Blog Nasıl Başlanır GoDaddy Yönetilen WordPress Tema Galerisi

Ücretsiz ya da ücretli bir temayı kullansanız da, kendinizi ve yaptıklarınızı yansıtan birini seçtiğinizden emin olun. İstikrarlı, temiz ve çalışması kolay olmasını istiyorsunuz. Ancak, Ücretsiz Blog Açma blogunuzu hızlı bir şekilde çalışmaya hazır hale getirmek için, basit bir tema seçin. Daha sonra özelleştirebilirsiniz.

WORDPRESS EKLENTİLERİ HAKKINDA BİRKAÇ KELİME

Ücretsiz Blog Açma Eklentileri WordPress'in yeteneklerini genişletir. Onları blogunuz için yükseltmeler veya eklentiler olarak düşünebilirsiniz. Başlamak için, WordPress Eklenti Dizini'nde bir dizi ücretsiz eklenti bulabilirsiniz .

Blog WordPress Eklentileri Nasıl Başlanır?

Bir eklenti kurmadan önce biraz araştırma yapmak her zaman iyi bir fikirdir. İncelendiğinden ve iyi desteklendiğinden emin olun.

6. Adım: İlk yayınınızı yayınlayın

 

Bir Blog Nasıl Başlanır WordPress Yayınla
Ücretsiz Blog Açma

Ücretsiz Blog Açma işinizde ilk yayınınız yeni blogunuzun doğumunu bildiren bir paragraf olabilir. "Yeni Blogumuza Hoş Geldiniz" başlık koyarsınız. Eğer biraz daha iddialıysanız, "Bu Blogda Bekleyeceğiniz Her Şeyi Bulabilirsiniz" satırlarında, şahane bir imaj veya iki resim içeren daha uzun bir yazı hazırlayabilirsiniz.

YAZIYI NASIL OLUŞTURACAKSINIZ?

Onlara yeni girişiminizi anlatmak için iyi bir arkadaşınıza yazdığınızı düşünün. Zaten sizi tanıyorlar ve sizi beğeniyorlar, bu nedenle dilinizi değiştirmek ya da olmadığınız biri olmaya çalışmak zorunda değilsiniz.

 • Size en doğal gelen ses tonu ile yazın. Bu, blogunuzu diğerlerinden ayırmanıza yardımcı olur.
 • Blogunuzu neden başlattığınızı ve neyi başarmayı umduğunuzu açıklayan okurlarınız için sahneyi ayarlayın.
 • Soruya cevap verin: Neden dünya başka bir yaşam biçimi / makyaj / ebeveynlik / fitness bloguna ihtiyaç duyuyor? Görüşünüzü değerli hale getiren deneyimleri paylaşın.

YAYINLAMADAN ÖNCE BİR ŞEY DAHA VAR ...

Bu, bazı blog yazarlarının atlamak için hazırlanmış bir adım. Yayınlamadan önce arama motorlarının bulabileceği şekilde blog yazınızı tweak etmeniz gerekiyor. Unutmayın, arama motorları yayınlarınızı bulamazsa, hiçbir insan da bulamaz. İşte nasıl yapıldığı hakkında hızlı bir açıklama:

 • Her yayın için, başlığa, bir alt başlığa ve yayın boyunca doğal olarak başka bir anahtar kelime veya anahtar sözcük seçme.
 • Her bir anahtar kelimeyi Google'ın anahtar kelime aracıyla araştırın  - direkt olarak konuyla ilgilidir ve sağlıklı bir miktarda trafik ancak rekabet gücü düşük olanları seçin.
 • Ücretsiz Blog Açma işleminizde Yoast tarafından WordPress SEO gibi bir eklenti kullanarak her yayın için meta etiketler ekleyin.

 

 

7. Adım: Yazılarınızı tanıtın, yazın ve tekrarlayın

Ücretsiz Blog Açma ilk postayla ilgili kelimeyi ve en sevdiğiniz sosyal medya ağlarında kendisine bir bağlantı paylaşarak takip eden herkesi paylaştığınızdan ve umarız daha sonra değil de büyüyen bülten aboneler listenize e-postayla gönderdiğinizden emin olun.

Bir editör takviminin önemi

Ücretsiz Blog Açma için bir editör takvimi oluşturun ve ne sıklıkta yayın yapmak istediğinize karar verin. İstediğiniz kadar sık ​​yazmanız için zamanınız yoksa , konuk yazarları aramak için bir hayalet yazarı seçmek, hatta materyalinizi yazmak ve sizin için yayınlamak için bir içerik yöneticisi seçmek gibi yöntemleri düşünün.

Medanis Bilişim AŞ 14 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, Profesyonel Tasarım: Ankara Web Tasarım, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.
Ücretsiz Blog Açma için 444 5 698 numaralı telefondan bize hemen ulaşabilirsiniz.

Ücretsiz Blog Açma yazımıza yorum bırakabilirsiniz.

Etiketler: blog açma ücretsiz web tasarım dijital pazarlama

paylaş

İlgili YazılarYorumlar