Logo

WordPress SEO Uzmanı


paylaş
WordPress SEO Uzmanı

WordPress'in içerik yönetim sisteminiz olarak kullanılması, WordPress'in arama motorları ile iyi çalışacak şekilde tasarlanması gibi bazı avantajlarla birlikte gelir. WordPress SEO Uzmanı bu avantajların farkındadır ve bunları nasıl kullanacağını iyi bilir. 

WordPress SEO Uzmanı Nedir?

WordPress SEO Uzmanı WordPress yönetim paneline sahip ve WordPress temasıyla tasarlanan web sitelerinde nasıl SEO çalışmaları yapılması gerektiğini iyi bilir. Arama motorları bir WordPress sitesinin kaynak kodunu kolayca tarayabilir, bu da bir web programcısının bir siteyi optimize ederken karşılaştığı sorunları ortadan kaldırır. 

WordPress Sitelerin SEO'da Sağladığı Avantajlar

Aşağıdaki liste, WordPress'in SEO avantajlarından bazılarını özetlemektedir:

  • Permalinks: İçeriğinizin kalıcı olarak barındırıldığı URL'ler. Siteniz büyüdükçe ve daha fazla içerik ekledikçe, ön sayfanızdaki öğeler itin ve yeni içeriğe göre değiştirilir. Ziyaretçiler, sitenizdeki belirli yayına dönebilecekleri şekilde, kolayca yer işareti ekleyebilir ve paylaşabilir. WordPress'in teknik avantajlarından biri, permalink sisteminizi oluşturmak için Apache mod_rewrite modülünü kullanmasıdır, bu da permalink yapınızı oluşturmanıza ve özelleştirmenize izin verir.

 

  • Pinging: Yeni içerik yayınladığınızda, WordPress'in ana dizinleri otomatik olarak bildiren yerleşik bir ping sistemi vardır, böylece sitenizi tekrar tararlar. Bu sistem indeksleme sürecini hızlandırmaya yardımcı olur ve arama sonuçlarınızı güncel ve alakalı tutar.

 

  • Eklentiler: WordPress'in geliştiriciler için uyumlu olması, en son SEO eklentilerini kullanmanıza olanak tanır. Google'a bir site haritası mı göndermek istiyorsunuz? Bunun için kolayca kullanılabilecek bir eklenti var. Bir gönderinin meta verilerini mi düzenlemek istiyorsunuz? Bunun için bir eklenti var. Her yayınladığınızda Google Haberler’de yayınlamak mı istiyorsunuz? Tahmin edin, bunun için de bir eklenti var. 

 

  • Tema yapımı: SEO'da, sosyal medya ve tasarım el ele gider. Uygun SEO ve sağlam sosyal medya profillerini kullanarak bir ton kişiyi web sayfanıza yönlendirebilirsiniz, ancak siteniz kafa karıştırıcı veya yetersiz bir tasarım içeriyorsa ziyaretçiler web sitenizde kalmayacaktır. Aynı şekilde, iyi tasarlanmış bir site, çok sayıda arama motorunun içeriğinizi okumasını önler.

Bu durumda, kötü tasarlanmış web siteler estetik demek değildir kullanım kolaylığı sağlamasıdır. Arama motorları çoğu zaman sitenizin ve CSS'nizin stilini görmezden gelir. Ancak sitenizin kodlama yapısı, sitenizi taramaya çalışan arama motorlarını etkileyebilir. WordPress, arama motorlarını barındırmak için tasarlanmıştır: Arama motorlarının siteye kolayca erişebilmesi için kodlama ile sayfaları aşırı yüklemez. Çoğu WordPress teması, World Wide Web Consortium'un önerilerine dayanan standartlara uygun kod olan geçerli bir koda sahiptir. En başından beri geçerli bir kodun bulunması, arama motorlarının sitenize daha kolay erişmesini sağlar.

Etiketler: wordpress seo seo uzmanı

paylaş

İlgili YazılarYorumlar