Logo

Wordpress E-ticaret Sitesi Kurmak


paylaş
Wordpress E-ticaret Sitesi Kurmak

Son beş yılda güçlü büyüme gösteren e-ticaret, günümüzde de sürekli bir yükselişte. Şu anda tüm internetin yüzde 45,4’ünü e-ticaret oluşturuyor. Müşterilerin çoğunun interneti alışveriş için kullandığı açık şekilde görünüyor. 2012'den bu yana, giderek daha fazla sayıda insan çevrimiçi olarak satın alıyor ve bugün dünya çapında 1,92 trilyon dolarlık e-ticaret satışları mevcut. Wordpress E-ticaret Sitesi Kurmak günümüzde ne kadar doğru? 

Wordpress E-ticaret Sitesi Kurmak avantajları ve dezavantajları neler?

En Popüler E-ticaret Platformları

İnternetin tamamına baktığımızda dünyada e-ticaret için kullanılan birkaç popüler e-ticaret platformu var.

Tartışılmaz lider, e-ticaret pazarının %32'sini elinde bulunduran WooCommerce, ardından Magento (% 18), OpenCart (% 11) ve Shopify (% 8)'dır.

10.00.41 PM'de ekran görüntüsü 2016-02-15

WooCommerce, 176,223 web sitesinde kullanılırken, Magento ve OpenCart sırasıyla 102,514 ve 60,133 internet sitesinde kullanılmaktadır.

WooCommerce Neden En Çok Kullanılan E-ticaret Platformu?

Dünyada birinci sırada olan WooCommerce'ın neden lider olduğunu sorduğunuzu duyar gibiyiz.  WooCommerce, dünya çapındaki tüm web sitelerinin %25'ini oluşturan en popüler içerik yönetim sistemi olan WordPress'in e-ticaret uzantısıdır. Yani Wordpress E-ticaret Sitesi Kurmak istiyorsanız WooCommerce kullanmanız gerekecektir.

Bu yüzden, WooCommerce’in e-ticaret pazarına neden bu kadar çok kullanıldığını düşünüyoruz. Çevrimiçi mağazalara sahip birçok WordPress kullanıcısı var, bu nedenle WooCommerce onlar için en uygun çözümdür.

Ama sebep sadece bu değil. WooCommerce, harika hizmetler, güçlü özellikler sunar bunun yanında herkes tarafından yönetilmesi çok kolaydır ve en önemlisi ücretsizdir. Yani, eğer zaten WordPress tabanlı bir web siteniz varsa, bu sizin için büyük avantaj olacaktır.

10.00.59 de ekran görüntüsü 2016-02-15

WooCommerce, harika ve kolay hizmetlerinin en üstünde yer alıyor, ancak aynı zamanda bir kaç dezavantaj ile geliyor. Şu bir gerçek ki hiçbir şey kusursuz değildir. Yani, hem WooCommerce'in iyi hem de daha az iyi özellikleri hakkında biraz bilgi verelim.

Wordpress E-ticaret Sitesi Kurmak Artıları

  • Ücretsiz.
  • Sınırsız ürün ve ürün özellikleri eklemenizi sağlar.
  • Tüm cihazlarda çalışır.
  • Yüklendikten sonra hepsi sizin olacaktır. Kullanımı kolay çok çeşitli özelleştirme seçenekleriyle birlikte gelir. Her şeyi istediğiniz gibi kontrol edebilirsiniz.
  • Kurulumu ve kullanımı çok kolaydır. Sezgisel bir arayüz sağlar ve yönetmek için herhangi bir kodlama becerisine ihtiyacınız yoktur.
  • Kullanıcı yorumları ve derecelendirmeleri ile birlikte gelir, bu da müşterilerinize ürünlerinizi derecelendirme ve yorumlama özgürlüğü verebileceğiniz anlamına gelir.

Wordpress E-ticaret Sitesi Kurmak Dezavantajları

  • Ücretsiz hosting ile gelmiyor ve bunun için ödeme yapmanız gerekiyor. Aslında, WooCommerce sadece WordPress'te çalışan bir eklentidir. 
  • Bir WordPress kullanıcısı için bir çevrimiçi mağaza oluşturmak biraz zor olabilir, tema seçerek bir web sitesi kurmanız gerekir, WordPress'i bilgisayarınıza kurun, WooCommerce ile uyumlu bir tema seçin ve ardından WooCommerce eklentisini kurun.
  • Eklenti ücretsiz olsa bile, en sonunda mağazayı ayarlamak biraz pahalı olabilir.

Wordpress E-ticaret Sitesi Kurmak kolay gibi görünse de profesyonel bir el sizin için harika bir e-ticaret sitesi kurabilir. Öncelikle bir web sitesi kurulmalı daha sonra WooCommerce eklentisi yüklenmelidir. Bunun için de web tasarımdan anlayan birilerinin desteği gerekecektir. Bizimle iletişime geçerek SEO uyumlu harika kullanıcı deneyimine sahip olan WordsPress sitelerine uygun fiyata sahip olabilir ve biran önce para kazanmaya başlayabilirsiniz. 

Etiketler: e-ticaret wordpress wordpress e-ticaret sitesi

paylaş

İlgili YazılarYorumlar