Logo

SEO Uyumlu Site Nasıl Yapılır?


paylaş
SEO Uyumlu Site Nasıl Yapılır?

SEO uyumlu bir web sitesi yapmanın önemi inkar edilemez. SEO optimizasyonlarını web sitenize entegre etmek, arama motorlarındaki varlığınızı ve daha özel olarak da  Google sayfalarında  sıralamanızı artıracaktır. Google , küresel organik arama trafiğinin %90'ından fazlasını oluşturduğundan, hızlı ve kolay bir şekilde sıralanabilmeleri için botların işini kolaylaştırmak önemlidir. SEO Uyumlu Site Nasıl Yapılır?

SEO Uyumlu Site Nasıl Yapılır? İşte web sitenizi SEO uyumlu yapmak için 10 ipucu.

URL'lerinizi kullanıcı dostu yapın

Her şeyden önce, web sitenizin URL yapısı nihai önceliğiniz olmasa bile, yine de çok önemlidir. URL'lerinizi basitleştirin, böylece her sayfa için benzersiz olanlara sahip olursunuz. Daha ince detayları ihmal etmeyin! 

Yinelenen İçeriği Önlemek

Muhtemelen bu kadarını asla söylemeyeceğiz, ancak yinelenen içerik, özellikle iç içeriklere geldiğinde sıralamanızı cezalandıracak SEO sorunlarına yol açabilir. Her zaman için yinelenen içeriği kontrol edin ve benzersiz içerikler eklemeyi ihmal etmeyin.

XML Site Haritası Oluşturun

XML site haritası, arama motorlarının web sitenizin taranırken yapısını anlamasına yardımcı olur. Google'a daha fazla veri aktarırken, sizin için en önemli ve değerli olan sayfaları belirleyebilir ve onlara öncelik verebilirsiniz.

Tüm cihazlar için uyumlu hale getirin

Web siteniz ve içeriğiniz, kullanıcıların kullanabileceği her tür cihaz için optimize edilmelidir. Böylece, onları kullanırken iyi bir kullanıcı deneyiminin keyfini çıkarabilirsiniz. Hangi çözümün (duyarlı ve mobil) uygulanacağına karar verdikten sonra, web sitenizin mobil dostu olmasında size yardımcı olabilecek birçok araç var.

Robots.txt kullanın

Web sitenizde gezinme bütçenizin tamamını harcamak istemediğiniz sayfalar varsa, bir robots.txt dosyası kullanabilirsiniz. Arama motorlarının botlarına taranamadığı sayfaları söyler. Web sitenizi yeniden yapılandırmaya karar verirseniz robots.txt dosyasını güncellemeyi unutmayın!

Dahili bağlantıya odaklanın

Dahili bağlantı, sayfa yetkilisinin oluşturulmasına yardımcı olur ve okuyucularınızın web sitenizde kolayca gezinmesine olanak tanır. Daha fazla ilgili okuma seçenekleri sunuyorsanız, web sitenizde daha uzun süre kalmaları için uygun olacaktır.

Resimlerinizi optimize edin

Görüntüler web sitenizin önemli bir parçasıdır, ancak SEO optimizasyonu söz konusu olduğunda bazen göz ardı edilebilir. Mükemmel hileli görüntülere sahip olmak için bazı hileler kolayca uygulanabilir.

Yorumlara cevap verin

Okuyucularınız tarafından alınan yorumları yönetmek, başarılı bir topluluğa sahip olmanıza izin verdiği için önemlidir ve önemlidir. Yorumlarının olumlu veya olumsuz olup olmadığı, içeriğinizin zamanlarına layık olduğunu ve okuduğunu gösterir.

Anahtar kelime doldurmadan kaçının

Anahtar kelimeler web sitenizin temelini ve SEO stratejinizi temsil eder. Amacınız belirli bir terimde sıralamak olsa bile, sıralamalarınıza potansiyel olarak zarar verebileceğinden, herhangi bir anahtar kelime doldurma stratejisinden kaçının.

Boş sayfalarınızı kontrol edin

Tarayıcılar bir web sitesini tararken bağlantıları izledikçe, tüm sayfalarınızın web sitenizin yapısına uygun şekilde eklendiğini kontrol etmek önemlidir. OnCrawl'in çapraz analizi sayesinde, boş sayfalarınızı algılayabilir, aktif ve aktif olmayanları görebilir ve böylece genel yapınızı optimize edebilirsiniz.

OnCrawl, semantik tarayıcı ve yinelenen içerik dedektörü sayesinde web sitenizde bulunan tüm bu SEO öğelerini derinlemesine incelemek için uygun bir araçtır.

Etiketler: seo uyumu seo uyumlu site seo nasıl yapılır

paylaş

İlgili YazılarYorumlar