Logo

Profesyonel SEO Uzmanı


paylaş
Profesyonel SEO Uzmanı

Arama motoru optimizasyonu (SEO) organik arama motoru sonuçları ile web sitenizin trafik miktarını ve kalitesini artırmayı sağlayan bir uygulamadır. Bu uygulamaları yapan kişilere de Profesyonel SEO Uzmanı denir.

SEO Nedir? Profesyonel SEO Uzmanı Ne Yapar?

SEO'nun gerçekten ne anlama geldiğini anlamak için, bütünden parçaya hareket ederek SEO'yu ve Profesyonel SEO Uzmanı 'nın ne iş yaptığını anlamaya çalışalım:

  • Trafik kalitesi. Profesyonel SEO Uzmanı çalışmalarıyla web sitenize birçok kişiyi çekebilir hatta tüm Türkiye'yi web sitenize çekebilir. Ancak önemli olan web sitenize herkesin gelmesi değil, önemli olan web sitenize işinizle ilgilenen kişilerin gelmesidir. Şöyle düşünün yurtdışına elma satan bir çiftçisiniz internette apple yazıldığında sizin çıkmanız hoş bir şey ancak teknoloji firması olan Apple arayanlar sizin sitenize geliyorsa web sitenizden hemen çıkacaklardır. Bu sizin işinize yaramayacaktır. Bunun yerine, sunduğunuz ürünlere gerçekten ilgi duyan ziyaretçileri çekmelisiniz.
  • Trafik miktarı. Doğru ve çok sayıda kişinin web sitenize gelmesinin iyi olacağı anlamına gelir.
  • Organik sonuçlar. Reklamlar, birçok arama motoru sayfasının önemli bir bölümünü oluşturur. Organik trafik, para ödemek zorunda olmadığınız herhangi bir trafiktir.

Profesyonel SEO Uzmanı Nasıl Çalışır?

Google, Yahoo veya Bing istediğiniz soruları sorabildiğiniz ve tüm cevapları bulabildiğiniz sihirli bir kutu gibidir.

Peki bu bağlantıların arkasında ne var? Google nasıl çalışıyor?

Nasıl çalışır?: Google (veya kullandığınız herhangi bir arama motoru), internette bulabileceği tüm içerikler hakkında bilgi veren ve toplayan bir tarayıcıya sahiptir. Tarayıcılar, tüm bu 1'leri ve 0'ları bir dizin oluşturmak için arama motoruna geri getirir. Bu endeks daha sonra, tüm bu verileri sorgunuzla eşleştirmeye çalışan bir algoritma ile beslenir.

Profesyonel SEO Uzmanı SEO uyumlu bir site oluşturur

SEO tekniklerini öğrendiğinizde bunları bir web sitesine uygularsınız. Profesyonel SEO Uzmanı tüm bu teknikleri sitenize uygular ve artık SEO uyumlu bir web siteniz olur. 

Bu sayfalar, SEO uyumlu bir alan adı seçerek iç bağlantılar için en iyi uygulamalara kadar her şeyi kullanmaya başlamanıza yardımcı olacaktır .

Seo uyumlu İçerik

İçerik girilene kadar bir site gerçekten bir site değildir. Ancak içerik için SEO, kendi bölümüne verdiğimiz belirli spesifik değişkenlere sahiptir. Profesyonel SEO Uzmanı SEO uyumlu içeriğin nasıl yazılacağını bilir. Kendisi yazmasa bile bu işi iyi yapan birilerinden sizin için içerik üretmelerini isteyecektir. 

Yerinde konular

İçeriğe ve ilgili biçimlendirmeye göz atarak site içi konular hakkında çok şey öğrendiniz. Artık robots.txt ile ilgili teknik bilgi edinme zamanı .

Bağlantılarla (link) ilgili konular

Çapa metninden yönlendirmeye bağlantılar hakkında bilmeniz gereken her şeyi derinlemesine inceleyin. Profesyonel SEO Uzmanı bunu sizin yerinize yapacaktır. Eğer daha fazla bağlantı kurmaya çalışıyorsanız Profesyonel SEO Uzmanı 'ndan yardım alabilirsiniz. 

Etiketler: seo uzmanı profesyonel seo

paylaş

İlgili YazılarYorumlar