Logo

E-ticaret Sitesi Kurma Maliyeti


paylaş
E-ticaret Sitesi Kurma Maliyeti

E-ticaret Sitesi Kurma Maliyeti araştırması yaptığınıza göre internetten üzerinden hizmet veya ürün satışı yaparak para kazanmak istiyorsunuz. Bu yazıda belirli bir fiyat beklentiniz olduğunuz biliyoruz ancak hiçbir firmanın size e-ticaret için genel bir paket fiyatı vermesinin doğru olmadığını belirtmek isteriz.

Neden E-ticaret Sitesi Kurma Maliyeti Paket Fiyat Herkes İçin Aynı Değil?

Size web tasarımda olduğu gibi genel bir paket fiyatı oluşturmayı biz de isterdik. Web sitelerini dolaşarak kendinize en uygun olan fiyatı bulur ve firmayı arayarak işinizi kesinleştirebilirdiniz. Ancak e-ticaret siteleri klasik web tasarımdan farklıdır.

Her işletme web sitesi üzerinden farklı ürünler satar bazen ürün değil hizmet satışı yapar. 

Bazı web sitelerinde alışveriş sepeti olur, bazılarında ürünlerin farklı gösterilmesi istenir, bazılarında hizmet için hem alışveriş sepeti hem de rezervasyon bölümü olması gerekir.

İstediğiniz e-ticaret sitesi toptancının sitesine veya sahibinden.com gibi sitelere entegre olarak ürün miktarları otomatik güncellenebilir.

Anlatmak istediğimiz ihtiyaçlarınız doğrultusunda yapılacak bir e-ticaret sitesi fiyatı standart ücretten çok aşağı veya çok yukarı olabilir. Burada yayınlanacak fiyatlar sizi yanlış yönlendirebilir. Bir firma size, sizi dinlemeden bir fiyat veriyorsa size eksik iş yapıyor olabilir veya ihtiyacınız olmayan fazla özelliklere boşuna para ödüyor olabilirsiniz.

E-ticaret Sitesi Kurma Maliyeti Nasıl Öğrenilir?

E-ticaret Sitesi Kurma Maliyeti öğrenmek için yapabileceğiniz en doğru şey müşteri temsilcimizi aramak olacaktır. Müşteri temsilcimiz sizi dikkatle dinleyecek ve sizden istediğiniz özellikleri e-posta olarak göndermenizi isteyecektir. E-postanız dikkatle okunduktan sonra size istediğiniz özelliklere göre bir fiyat teklifi sunulacaktır. Siz tabi ki istediğiniz özelliği ekletip çıkartarak fiyat teklifine son şeklini verebilirsiniz. Fiyat teklifinin son şekli verildikten sonra işi onayladığınız takdirde e-ticaret web siteniz hemen yapılmaya başlanacaktır.

E-ticaret Sitesinde Bulunması Gerekenler

Her e-ticaret sitesinin ihtiyacı ve özellikleri farklıdır ancak bütün e-ticaret sitelerinde olması gereken bazı temel unsurlar mevcuttur: 

Net Satış Teklifleri Verme

Ziyaretçiler e-ticaret web sitenize geldiğinde, en büyük kaygılarını yenmek için araştırmaya başlıyorlar. Örneğin, ürün veya hizmetlerinizi tanımanıza, onları tanımanıza ve nereden geldiklerine, ürünlerinizin ve hizmetlerin neden farklı veya benzersiz olduğunu bilmek istiyorlar. Bu cevaplar verildikten sonra hemen çıkma oranını düşürmek kolaylaşır.

Araştırma çalışmaları, çoğu tüketicinin % 65'inin denemek için 3-5 kez marka değer önerileri duyması gerektiğini gösteriyor. Bu nedenle, bu kaygının cevabının açık ve özlü noktalar sattığını unutmayın. İnsanlar markanıza ilgi duyduklarında, hizmetlerinizi kolayca tanımalı ve diğerlerinden farkınızı bilmeli.

Güven Verin

Hizmetlerinizi uygunsuz ve gayri meşru bulduklarında bırakılan tek seçenek web sitenizden çıkmaları olacaktır. Dört temel unsurla web sitenizde güven unsurunu sağlayabilirsiniz:

  • Varoluş İspatı - Bu açıkça görülmesine rağmen, çoğu insan onu görmezden gelmeye başlar. Beklentiler, gölgeli birisi olduğunuzu değil gerçek bir iş yeri olduğunuzu bilmek ister. Onlara sağladığınız tüm bilgileri kullanamazlar.
  • Yasal / Politikalar - Çoğu kişi, hukuki veya politikayla ilgili konulara sahip olabileceğini asla düşünmez. Geri dönüş politikanız nedir? İlginçtir, çoğu insan bu malzemeyi bile okumaz. Çevrenizdeki o güvenilirlik havasına ihtiyacınız var.
  • Sosyal Kanıt - Ürünlerinizin inanılmaz olup olmadığı veya web sitenizin gerçekten pahalı olup olmadığına bakılmaksızın, insanların gücü işinizin her alanında küstahtır. E-ticaret web sitenizin ziyaretçileri, bir seçim yapmadan önce kendilerine bunu sorarak başlayacaklar.
  • Gerçekleştirme - Müşteri memnuniyeti sağladığınız kişilerin yorumlarına yer verebilirsiniz.

 

 

 

Etiketler: e-ticaret e-ticaret fiyatları ucuz e-ticaret e-ticaret sitesi maliyet

paylaş

İlgili YazılarYorumlar