Logo

Neden Bir Emlak Blogunuz Olmalı?


paylaş
Neden Bir Emlak Blogunuz Olmalı?

Emlakçılar gerçekten bir müşteri kitlesini ve daha da önemlisi bir alıcı kitlesini çeşitli çalışmalarla cezbedebilir mi? Size iyi bir haberimiz var: Evet! Neden Bir Emlak Blogunuz Olmalı? sorusu burada devreye giriyor. Bir blog çalışmasıyla binlerce yeni insana ulaşabilir ve bunları birer müşteriye dönüştürebilirsiniz.

Bloglar, çevrimiçi gayrimenkul pazarlaması için temel ve gerekli araçlar olarak kullanılabilir. "Peki nasıl?" diye sorduğunuzu duyuyoruz. Bloglama temelde modernize edilmiş bir sanattır: Görüşlerinizi, başkalarının görüşlerini, sesli önerilerinizi sunabileceğiniz ve daha da önemlisi mevcut ve potansiyel müşterilerle ilişkiler geliştirebileceğiniz bir yer. Bunu yeni iş fırsatları yaratmak, topluluğunuza tanıtmak ve yalnızca Emlak uzmanlığınız için değil, piyasadaki potansiyel alıcılar ve satıcılar için bir ses haline gelmek için mevcut iş ilişkilerinizdeki bir uzantı olarak düşünün.

Şimdi, bir sonraki soru ... Ne hakkında yazacağız ve ne sıklıkta yazacağız?!

Ne Sıklıkta Yazmamız Lazım?

Blogunuzu bir gayrimenkul pazarlama aracı olarak kullanıyorsanız, normal işletme bloglamasının önemini unutmamalısınız. Kendinizi bölgenizdeki bir uzman olarak tanıtmak ve iş ilişkilerini genişletmek istiyorsanız o zaman yazmayı alışkanlık edinmenizi öneririz! Blog yazma krallığında yaşamanın bazı nedenleri / kuralları:

Neden Bir Emlak Blogunuz Olmalı?

Arama Motoru Otoritesi: Düzenli bloglama, alakalı ve ilginç içeriği düzenli olarak sunarak arama motorlarında tanınmanıza yardımcı olmak için iyi bir yoldur .

İlişki Kurma ve Sürdürme: Sürekli içerik sunmanın arama motoru sayfalarında size nasıl yardımcı olacağına, aynı zamanda ilgilenen bir kitleye sahip olmasına ve dolayısıyla ofis dışında önemli ticari ilişkilerin kurulmasına yardımcı olmasını sağlar.

Alışkanlık kazanın: Rutin önemlidir. Bir kere okurlarınız varsa, akıllı, bilgili ve ilginç yayınlar sunmak için size güvenirler! Bloglamanızı meşgul hayatınıza sığacak şekilde programlamaya çalışın - eğer bir randevunuz varsa alışkanlık haline getirmek kolaydır! Kendinize bir plan hazırlayın.

Neden Bir Emlak Blogunuz Olmalı?

Ne hakkında yazabilirsiniz?

Bu sorunun cevabı düşündüğünüzden daha kolay: konular gün boyunca etrafınızda dönüyor! Bloglamayı bir iş olarak düşünmemeye çalışın, ancak işinizle ilgili daha fazla bilgi ve deneyimlerinizin okuyucularınıza yararlı ipuçları, bilgi ya da eğlence sağlayabileceğini düşünün. Sadece bir not defteri yanınızda taşıyın ve gayrimenkul uzmanı olarak günlük yaşamınızda karşılaştığınız fikirleri ve / veya deneyimleri not edin. Aşağıda size çalışmaya başlamanıza yardımcı olabilecek bazı fikirler verilmiştir:

Topluluğunuzdaki yaklaşan etkinlikler

Müşterilerinizle yaptığınız sohbetler

Topluluğunuzla ilgili sıkça sorulan sorular

Mahalle Bilgileri veya Tarihi

Bölgeniz için Konut Durumları

Emlak Sektörü Haberleri

Ev Dekorasyon Fikirleri

Bahçe İpuçları

Fotoğraf çekip yazı yazın

Öne Çıkan Bir Mülk

Sizin hobiniz

Haciz ve kredi

Mahalledeki Yemek Yeri, Dükkan, Ziyaret

Bölgenizdeki Mimarlık ve Konut Türleri

Alıcılarınızı ve Satıcılarınızı dinleyin -  bloga layık fikirlerle doludur!

Tabi tüm bunların başarıya ulaşması için profesyonel bir web sitesine ihtiyacınız var. Kimse yavaş açılan, zor gezinilen, kırık linklerle dolu bir web sitesine girmek istemez. Hem iyi görünen hem de iyi çalışan bir web sitesine ihtiyacınız var.

Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.

Neden Bir Emlak Blogunuz Olmalı? yazımıza yorum bırakabilirsiniz.

Etiketler: emlak blog faydaları emlak blog

paylaş

İlgili YazılarYorumlar