Logo

AdWords İşe Yarar Mı?


paylaş
AdWords İşe Yarar Mı?

Web sitelerine trafik çekmek isteyen kişiler bunun yollarını araştırmaya başlar. Birçok yöntem arasından hedefe en hızlı götüreni ve etkili olanı seçmeye çalışırlar. AdWords İşe Yarar Mı? sorusu da ilk akıllara gelen sorulardan biridir.

AdWords İşe Yarar Mı? İşte AdWors'ün akla gelen ilk faydaları:

  • Google reklamcılığı ile minimum harcama yoktur.
  • Kampanyalar oluşturmak kolaydır ve sonuçları anında görebilirsiniz.
  • Yeni gelişmeler olursa, Google Reklamlarınızı çevrim içi olarak hızlıca alabilirsiniz.
  • Sadece Google reklamlarınızdaki tıklamalar için ödeme yaparsınız.
  • Bir günlük bütçe belirleyebilirsiniz.
  • Ayrıca, gerektiğinde herhangi bir kampanyayı durdurabilir veya duraklatabilirsiniz.

AdWords İşe Yarar Mı? sorusuna bu cevaplar biraz da olsa fikir verebilir. Aslında Google AdWords reklamlarından anlayan birisi reklam verirse işe yaramama gibi bir durum söz konusu değil. AdWords'ü zor kılan kısmı da budur. Herkes reklam verebilir ancak en az maliyetle en verimli reklamı verebilmek önemlidir.

AdWords İşe Yarar Mı? sorusuna şöyle cevap verebiliriz. AdWords'ün işe yaraması için anahtar kelimelerin doğru olarak seçilmesi gerekir. Anahtar kelimeler çok geniş veya dar seçilmemelidir. Geniş kelimeler gereksiz tıklamalar getirir, dar kelimelerse çok az tıklama getirir. Bu yüzden en ideal kelimelerin bulunması önemlidir.

Diğer reklamcılık sistemlerinin aksine, Google AdWords ile yatırımınızı ve yatırım getirinizi tam olarak ne zaman ürettiğinizi ölçebilir ve bildirebilirsiniz. Anahtar kelimelerin, çalıştığınız duyurular ve girişimler olduğundan emin olabilirsiniz. Kampanyalarınızı sürekli iyileştirmeye ve zaman içinde daha fazla sonuç (dönüşüm) elde edebilirsiniz.

AdWords İşe Yarar Mı? cevaplarından biri de AdWords'le yalnızca birisi reklamınızı tıkladığında ödeme yaparsınız. Banner'lar ve diğer reklam türlerinden farklı olarak, genellikle tıklayan kullanıcılar, sunduklarınızla ilgilenir. Potansiyel müşterilerinizin göremediği reklamların çok para kazandığı günlere elveda!

Google AdWords Reklam Verme  çalışmaların da yardıma mı ihtiyacınız var? Medanis Bilişim AŞ Google AdWords sertifikalı ekibiyle size en karlı reklam kampanyalarını hazırlayabilir. Hedefimiz size mümkün olduğunca az reklam gideri çıkmasını sağlayarak, çok fazla kar etmenizi sağlamak olacaktır. 

Google AdWords Reklam Verme çalışmalarınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

AdWords İşe Yarar Mı? yazımıza yorum bırakarak yazımızın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz. Sizce AdWords İşe Yarar Mı?

Etiketler: adwords işe yarar mı işe yarar mı adwords adwords faydalı mı

paylaş

İlgili YazılarYorumlar