Mobil uygulama tasarımı, kullanıcı deneyimini (UX) iyileştirmek ve müşteri bağlılığını artırmak için kritik bir faktördür.  Müşterilerimizin performans hedeflerine ulaşmaları, hedef kitle ve kullanıcı deneyimini arttırmak üzerine yaratıcı ve teknik uzmanlıklarımız ile birlikte kullanıcı dostu ve estetik mobil uygulamalar tasarlamaktayız. 

Mobil uygulama tasarımı neden önemlidir?

Mobil uygulamalar, günümüzde işletmeler için vazgeçilmez bir araç haline gelmiştir. Web sitesi ziyaretlerinin, hedef kitlelerin web deneyiminin büyük bir kısmı ürün ve hizmetlere mobil cihazlar üzerinden erişmektedir. Bu nedenle, kullanıcı dostu ve çekici bir mobil uygulama tasarımı, işletmelerin rekabet avantajı sağlamasına yardımcı olur.

  • Kullanıcı Deneyimi (UX): Kullanıcıların uygulama ile etkileşimi kolay ve keyifli olmalıdır.
  • Müşteri Bağlılığı: İyi tasarlanmış bir uygulama, kullanıcıların tekrar tekrar uygulamayı kullanmasını sağlar.
  • Marka İmajı: Profesyonel bir uygulama tasarımı, markanın güvenilirliğini artırır.

Mobil uygulama tasarım süreci nasıl ilerlemektedir?

Strateji ve araştırma

tasarım sürecinin ilk adımı, strateji belirleme ve araştırmadır. Bu aşama, müşteri beklentilerini ve iş hedeflerini anlamak için kritik bir önem arz eder. 

  • Hedef kitle analizi
  • Pazar araştırması
  • Hedef belirleme

Kullanıcı akışı ve wireframe oluşturma

Kullanıcı akışı, uygulamanın farklı ekranlar arasındaki geçişlerini ve kullanıcı etkileşimlerini anlattığımız süreçtir.  Wireframe; uygulamanın temel yapısı ve işlevini görsel olarak temsil eder. Akabinde prototipleme süreçlerimiz ile birlikte wireframe’lerin etkileşimli hale getirilmesi ve kullanıcı testlerini doğrulamak noktasında geliştirmeler sağlanır. 

Görsel tasarım

Görsel tasarım aşaması, uygulamanın estetik yönünü oluşturmaktadır. Renk paleti, tipografi, ikon ve grafikleri ile birlikte kullanıcın karşılaşacağı görsel kısımlar tasarlanır.

Kullanıcı deneyimi

UX tasarımı, kullanıcıların uygulama esnasında etkileşimlerini ve uygulamanın performansının optimize edildiği aşamayı ifade eder. 

Akabinde uygulamanın tasarlanacağı teknoloji ve hizmet sunacağı platformları tespit ederiz. 

Geliştirme süreci

Tüm ön hazırlıklarımız tamamlandıktan sonra ise, uygulamanın kodlanması ve yayına alınması gerçekleştirilir. 

Medanis ajans olarak bu aşamada, uygulamayı test ve onayı için müşterilerimiz ile birlikte kontrolleri eş zamanlı olarak yürütmekteyiz.