Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
İnternet Kullanımı

İnternet Kullanımı

Online bir web siteniz olması artık genel bir zorunluluk. Büyük ya da küçük bir işletmeniz olsun fark etmez, sanal dünyada yerinizi almanız lazım. İnternet Kullanımı dünyada 1.2 milyar insana ulaşmış durumda. Türkiye’de her 10 evin 8’inde internet bulunuyor.

Türkiye’de şu an 12 milyon, yani ülke nüfusunun %15’i kadar e-ticaret müşterisi bulunuyor. E-ticaretin perakende de hacmi ise 14 milyar TL. Kişi başı yaklaşık olarak yılda 1.166 TL internetten alışverişe harcanıyor. ABD’de ise bu rakam kişi başına 1381 $ yani neredeyse bizim üç katımız oranda insanlar interneti alışveriş için kullanıyorlar.

Geçmişten günümüze baktığımızda her saniye bile büyümesiyle en hızlı büyüyen ortamı haline gelmiştir. Daha şimdiden 130 milyon alan adı alınmış durumda. İnternet Kullanımı yanında Her ay 1 milyona yakın yeni alan adı kaydı yapılmakta yani bu alan adları için henüz bir web sitesi kurulmamış olsa bile bunlar sizin gelecekteki rakipleriniz olacak.

Mevcut ve potansiyel müşterilerimizin bizimle iletişime geçmesini bekliyoruz. Milyonlarda insan daha hızlı internete ulaşırken İnternet Kullanımı ile alışveriş ve diğer alışkanlıkları da bununla birlikte değişiyor. Ürünler ve hizmetler artık ilk olarak çevrimiçi ortamdan araştırılıyor. Yorumlar inceleniyor ve kararlar veriliyor.

Etkili, kaliteli ve kurumsal bir web sitesi en önemli pazarlama aracıdır. Çok az maliyetle ürün ve hizmetlerinizi tüm ülkeye hatta dünyaya tanıtabilirsiniz. İnternet Kullanımı ile internet üzerinden doğrudan satış gibi bir düşünceniz olmasa bile profesyonel bir web sitesi yaptırmanız gerekir. Şirketinizin itibarı web sitenize bağlı olacaktır ve potansiyel müşterileriniz web siteniz üzerinden sizi değerlendirecektir.

Çekici, iyi inşa edilmiş bir web sitesi maliyetlerinizi düşürür, satışlarınızı arttırmak için müşteri ilişkilerinizi geliştirmeye ve sizi potansiyel müşterilerinize ulaştırmaya yardım eder. İş stratejisi olarak web siteniz uzun süreli bir yatırım olmalıdır. İnternet Kullanımı bu kadar yaygınken internetin gücünden bir an önce yararlanmalısınız.

About Author

Medanis Destek

Sonraki Yazı