Logo

Emlak Blog Kategorileri ve Etiketleri


paylaş
Emlak Blog Kategorileri ve Etiketleri

Sonunda bir emlak blog çalışması yapmaya karar verdiniz. Şimdi blogunuza daha fazla kişinin gelmesi için optimize etme çalışmalarına başlamanız gerekiyor. Bir blog çalışması başlattıysanız veya başlatmayı düşünüyorsanız Emlak Blog Kategorileri ve Etiketleri konusunda bilgi almanız Emlak SEO açısından yararlı olacaktır.

Kesinlikle kendinizi eğitmek isteyen şeylerden biri olan Kategoriler ve Etiketler blogunuz için önemli bir yere sahip. Bir blogda Emlak Blog Kategorileri ve Etiketleri oluşturmaya yönelik en iyi uygulamalar hakkında sorular her zaman görünür. Bunları doğru bir şekilde kullanmak blog sitenizi optimize etmek ve kullanılabilirliğini artırmak için etkili bir yapı taşı olduğunu kanıtlayabilir.

Henüz bir blog çalışması başlatmadıysanız "Blog sitemi nasıl ayarlamam gerekiyor?" diye düşünebilirsiniz. Doğru yolda olduğunuzdan emin olun.

Bu işlemi daha iyi anlamak için öncelikle bu iki öğenin gerçekte ne olduğunu anlamamız gerekir.

Emlak Blog Kategorileri ve Etiketleri

Blog Kategorisi Nedir?
Bir blog kategorisi, bir grup "yayın" açıklayan bir addır. Kategorileri tanımlamanın harika bir yolu, evinizdeki kostümlere bakmaktır. Muhtemelen elbise bölümünüz, birer çekmece çoraplarınıza, diğeri tişörtlere ayrılmış, gruplara bölünmüştür. Bu kaplayıcıyı organize etmek ve her çekmeceyi kolayca tanımlamak, aradığınızı bulmanıza olanak tanır. Aynı Emlak Blog Kategorileri ve Etiketleri ile de çalışır.

Emlak Blog Kategorileri ve Etiketleri :Blog etiketi nedir?
Etiket, bir öğeyi bir kategoriyi açıklayan bir addır. Giysi fikrine geri dönün, çorap etiketli bir çekmece veya Kategori bulunsun. Ama ne tür çoraplar? Kategori veya çekmecenizi siyah çoraplar, beyaz çoraplar, uzun çoraplar veya kısa çoraplar gibi daha küçük bölünmelere bölebilirsiniz. Yeni bölümlerin her biri bir etiket olarak düşünün.

Peki, bunu Emlak Günlüğümüz için nasıl kullanabiliriz?

Her blog için evrensel kategori ve etiket kümesi yoktur. Blogunuz olgunlaştıkça Kategorileriniz ve Etiketleriniz de bu şekilde olgunlaşacaktır. Blogunuz canlı olduğunda sağlam bir temel oluşturmak harika bir iş, ancak yeni bir kategoriye ihtiyaç duyarsanız korkmayın veya başka bir etiketin daha uygun olduğuna karar verirseniz yeni bölümler ekleyin. Bununla birlikte, bu etiketleri oluştururken arama motorlarını aklınızda tutun. Blogunuz değerlendirildiğinde, arama motorları genellikle metnin içine gömülü olan anahtar kelimeler üzerine blogunuzu keşfederler. Yayınlarınızda sıklıkla çıkabilecek Emlak Blog Kategorileri ve Etiketleri olması, bu postanın nasıl değerlendirildiği ve sıralandığı konusunda çok faydalı olacaktır.

Kaç tane kategori ve etikete sahip olabiliriz?
Kategoriler ve Etiketler için sınırsız sayıda bölüm ekleyebilirsiniz. Genel olarak, 8-12 kategori önerilir. Etiketlerin sayısı genelde kategorilerinizin belirsizliğinden karar alır. Bazı bloglar daha fazlasını ister, bazıları daha az arar. Hepsinden öte, bir blog sitesinin hiçbir zaman 50'den fazla Tag'a ihtiyaç duymayacağını önermekteyiz.

Bireysel Blog gönderileri 1-3 kategoriden herhangi bir yere olabilir; ayrıca, yayınla alakalı sınırsız sayıda etiket ekleyebilirsiniz.

Örnek:
Bir konut emlakçısının bloglarının Emlak Blog Kategorileri ve Etiketleri nasıl geliştireceğini burada görebilirsiniz.

İzmirEmlakBlog.com (Kurgusal)

Kategoriler:
Emlak (sonuçta her mesaja tahsis edilmeli)
Alış
Satış
Haciz
Pazar Trendleri
Emlak İpuçları
Piyasa Haberleri
Konut

Etiketler:
İstanbul
Çekirdek Aile Evleri
Çok Kişili Aile

Öğrenci Evi
Emlak Ofisi
Fiyatı Azaltma
Yeni Liste
Satılanlar

Zaten halihazırda SEO için kullandığınız anahtar kelimelerdeki bazı faydalı, etkili etiketleri ve kategorileri bulabileceğiniz gibi Gayrimenkul Blogunuz için En İyi Anahtar Kelimeleri Seçme konusunu da önemli bir yere sahip. Umarım bu ipuçları, kategori ve etiketleri, blog siteniz için yararlı ve etkili olabilecek bir şekilde açıklamanıza yardımcı olmuştur. Blogunuzun kategorileri veya etiketleri hakkında hala emin değilseniz ve profesyonellerin sizin yerinize bakmasını isterseniz lütfen bize aşağıdaki bilgileri yorum olarak gönderin size daha ayrıntılı yardımcı olabiliriz :

Blog URL'si:
Kategoriler: Etiketler:

Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.

 

Etiketler: blog kategori blog etiket emlak blog

paylaş

İlgili YazılarYorumlar