Logo

Dijital Reklam Ajansı Ankara


paylaş
Dijital Reklam Ajansı Ankara

Ankara'da bulunan birçok firmanın günümüzde web sitesi var. Bu firmalar bir web sitelerinin olmasının yeterli olduğunu düşünüyor ancak web sitenize kimse gelmiyorsa ya da çok az kişi geliyorsa Dijital Reklam Ajansı Ankara gibi firmalardan yardım almanız gerekir.

Dijital Reklam Ajansı Ne İş Yapar?

Reklam ajansı kelimesini duyan birçok kişinin aklına TV ve gazete reklamları gibi büyük reklam giderleri geliyor. Ankara'da dijital reklam ajansları web sitenize yönelik çalışmalar yapar.

Dijital reklam ajanslarının yaptığı işlerden bazıları:

 • Google reklam yönetimi (Google AdWords, PPC)
 • Sosyal medya reklam yönetimi
 • Sosyal medya hesap yönetimi
 • Video, animasyon yapımı
 • içerik yazma (SEO uyumlu veya tanıtım yazıları vb.)
 • SEO 

Dijital Reklam Ajansı Ankara Hizmetleri

Ankara'da bulunan reklam ajanslarının verdiği çeşitli reklam hizmetleri vardır. Bu hizmetlerin temel amacı web sitenize gelen ziyaretçi sayısını arttırmak ve satışlarınızı arttırmaktır. 

Size özel oluşturulan video-animasyon ile insanların dikkatini çekebilir bu animasyonu sosyal medya reklamlarınızda veya ürün satış sayfalarınızda kullanarak satışlarınızı arttırabilirsiniz. 

GOOGLE ADWORDS REKLAM YÖNETİMİ

Reklam ajanslarının en sık verdikleri hizmetlerden birisi Google AdWords reklam yönetimidir. Birçok kişi web sitesinin reklam yönetimini kendisi yapar, gerçekten yapılabilecek kadar kolaydır da ancak bunun eğitimini almanız gerekir. 

Tıklama başına reklamcılık (PPC) adı üzerinde her tıklama başına para ödediğiniz bir sistem üzerine kurulur. Üniversiteye hazırlık kitapları sattığınız bir web siteniz olduğunu varsayalım. Google'a reklam verirken anahtar kelimeler seçmeniz gerekir. Eğitim almadığınız takdirde pozitif ve negatif kelime belirlemede hata yapabilirsiniz. 

Sizin amacınız üniversiteye hazırlık kitapları almak isteyenlerin web sitenize gelmesini sağlamak ancak roman veya hikaye almak isteyen birisi de web sitenizin reklamını görürse ve tıklarsa reklamınız boşuna tıklanmış olur. Boş yere reklama para ödemek zorunda kalırsınız. Bu yüzden anahtar kelime seçimi ve negatif kelime belirleme seçimi bu işin eğitimini almış kişilerce yapılmalıdır. Ayrıca reklam sayfanızda içeriklerin de SEO uyumlu olması gerekir.

Dijital Reklam Ajansı Ankara ile çalışmanın en önemli sebeplerinden biri budur. Sizin için SEO uyumlu reklam içeriği üretecekler ve sayfanızın anahtar kelimelerini doğru şekilde seçeceklerdir. Reklamınızdan en iyi verimi almanızı sağlayacaklardır. 

SOSYAL MEDYA REKLAM YÖNETİMİ

Google AdWords reklamlarında olduğu gibi sosyal medya reklamlarında da dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Bu defa anahtar kelimelere gerek olmaz ancak reklamın gösterileceği konum, saatleri, yaş gurubu, meslek grubu vb. gibi birçok ayrıntının seçilmesi gerekir. 

Yapılacak hatalar sonucu yine reklamın asıl hedef kitleye ulaşması engellenmiş olur.

Sosyal medya reklamlarında dikkat edilmesi gereken diğer önemli husus ise kaliteli, dikkat çekici fotoğraflar ile videolar, animasyonların kullanılmasının gerektiğidir. İnsanlar görünce tıklamalı ve web sitenize gelmelidir. Facebook ve Twitter reklamlarda özel boyutta fotoğraflar istemektedir. Dijital Reklam Ajansı Ankara sizin için bunları özel olarak hazırlar.

SOSYAL MEDYA HESAP YÖNETİMİ

Dijital reklam ajansı dilediğiniz takdirde sizin için sosyal medya hesapları oluşturur. Twitter, Facebook, YouTube gibi birçok sitede hesaplar açar ve sizlerin istediği tarzda içerikleri paylaşabilir. Bunlar işinizle ilgili fotoğraflar olabilir, videolar olabilir. 

Bunu siz de yapabilirsiniz ama sürekli kaliteli içerikler yani fotoğraf ve video bularak paylaşmak iş yoğunluğu içinde sizi zorlayabilir. Dijital Reklam Ajansı Ankara sizin için tüm paylaşımları düzenli olarak yapar.

VİDEO ANİMASYON YAPIMI

Dijital Reklam Ajansı Ankara firması sizin verdiğiniz içerik ve konuya uygun olarak animasyonlar hazırlar. Bunlar 10 saniye ve 20 saniye aralığında kısa videolar olur. Tabi isterseniz daha uzun olabilir ancak insanların dikkat seviyesi göz önüne alındığında en iyi süre bu zaman aralığıdır. 

Kaliteli ve dikkat çekici bir animasyon sosyal medyada beğenilerek paylaşılır bu da ücret ödemeden reklamınızın yapılması demektir. Ayrıca insanlar firmanızın bir animasyonu olduğunu görünce sizin kurumsal bir firma olduğunuzu düşünür.

Animasyon fiyatları düşündüğünüz kadar çok değildir. 15 saniyeye yakın bir animasyon yaklaşık olarak 400-450 TL arasında yapılmaktadır. Bu ücret videonun zamanın artmasına ve azalmasına göre değişebilir. 

İÇERİK YAZIMI

İçerik yazımı son günlerde önemi kavranan bir konu haline geldi. Google içeriklere önem veriyor. İçeriklerinizin SEO uyumlu olması bu yüzden önemli ancak SEO uyumlu içerik demek sadece anahtar kelimelerle dolu bir makale yazmak değildir.

Yazım kurallarına uygun, özgün, başlıklar SEO'ya göre düzenlenmiş olmalıdır. Metin uzunluğu sektörünüze göre belirlenmelidir. Bu yüzden profesyonel bir Dijital Reklam Ajansı Ankara sizin için içerik üretirse daha iyi olacaktır.

Reklam ajansları kelime başına ücret alırlar. Profesyonelce yazılmış ortalama uzunlukta bir makale fiyatı yaklaşık 50 TL civarındadır. Metinler kısaldıkça bu fiyat azalabilir veya uzadıkça biraz artabilir ama fiyat bu civardadır. Web siteniz için para harcamak ekstra gelebilir ancak şöyle düşünün web siteniz sizin sanal ofisiniz. 

Bir ofis kiraladığınızda koltuk, mobilya almayayım masraf olmasın diyemezsiniz ya da eski, düzensiz mobilyalar kullanmazsınız. Web sitesi içerikleri de ofisinizin mobilyaları gibidir. Ne kadar kaliteli olursa hem müşterileriniz beğenir hem de Google beğenerek üst sıralara taşır.

SEO HİZMETİ

Birçok firma SEO'nun önemini kavradı ve geç olmadan web sitesi için SEO çalışmaları yaptırmaya başladı. Geç olmadan diyoruz çünkü ne kadar çok kişi SEO yapmaya başlarsa ilk sayfada çıkmanız o kadar zorlaşır. 

Rekabetin az olduğu zamanları avantaja çevirerek reklam giderleri olmadan ilk sayfada çıkabilirsiniz. Örneğin nakliye firmaları SEO'yu çok kullanır, rekabet çok yüksektir ilk sayfalarda çıkmak artık çok zordur. Ancak elektrikçi ve su tesisatı yapan biriyseniz hemen SEO hizmeti alarak ilk sayfada çıkabilirsiniz.

SEO hizmetleri içinde fiyata dahil olan birçok farklı hizmet bulunur:

 • Web sitesi optimizasyonu (web sitenizin kodları SEO uyumlu hale getirilir)
 • Anahtar kelimelerin tespiti
 • SEO uyumlu içerik yazımları
 • İçeriklerin sosyal medyada paylaşılması
 • Backlink çalışmaları

SEO için para ödediğinizde bu hizmetleri ve daha fazlasını almış olursunuz. Tabi ki SEO'da hiçbir zaman garanti yoktur, kimse size garanti veremez. Bunun nedeni her şeyin Google'a bağlı olmasıdır. Tabi ki normal şartlarda bu çalışmalar sonucunda sıralamanız yükselir, web sitenizin trafiği artar ama kimsenin size ilk sayfa sözü vererek daha fazla para almasına göz yummayın. 

Dijital Reklam Ajansı Ankara Medanis Bilişim A.Ş olarak web tasarım, SEO, içerik yazımı, Google AdWords ve sosyal medya reklam yönetimleri, mobil uygulama vb. birçok konuda hizmet vermektedir. Bizimle iletişime geçerek ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. Referans sayfamızı inceleyerek bugüne kadar yaptığımız çalışmalardan bazılarını görebilirsiniz. 

 

Etiketler: reklam ajansı dijital reklam ajansı ankara dijital reklam ajansı

paylaş

İlgili YazılarYorumlar