Logo

Ankara Tasarım Ajansları


paylaş
Ankara Tasarım Ajansları

Ankara'da birçok tasarım ajansı bulunmakta. Haklı olarak bu tasarım ajansları arasında seçim yapmak zorlayıcı olabilir. Yazımızda bir web tasarım ajansı seçerken nelere dikkat edebileceğinizden bahsedeceğiz. Ankara Tasarım Ajansları içinden size en uygununu seçerek işlerinizi arttırabilir daha fazla kazanabilirsiniz.

Ankara Tasarım Ajansları Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

 • Öncelikle Google arama motoruna girerek Ankara web tasarım, Ankara web tasarım ajansları gibi kelimeler yazarak tasarım ajanslarının sayfalarını ayrı sekmelerde açın.
 • Web sitelerini alıcı gözüyle inceleyin.
 • Referanslar sayfasına girin.
 • İletişim bilgilerini inceleyin.
 • Sizin sektörünüze uygun veya yakın sektörlerle çalışıp çalışmadıklarına bakın.
 • Ön eleme yapın.
 • 3-4 firma arasında karar vermek için firmalarla iletişime geçerek hazırladığınız soruları sorun.
 • İçlerinden sizin ve sektörünüz için en uygun olanı seçin.

Web Tasarım Firmalarının Web Sitelerini İnceleyin

Web sitelerini incelemekten kastımız şunlar:

 • Firmanın web sitesi hızlı açılıyor mu?
 • Kurumsal bir görünümü var mı?
 • Aradığınız bilgilere hemen ulaşabiliyor musunuz?
 • Fiyat listesi açıkça belirtilmiş mi?
 • İletişim bilgileri eksiksiz olarak verilmiş mi?
 • Ofis adresleri açıkça belirtilmiş mi?

Hızlı şekilde bunları inceleyebilir ve örneğin seçtiğiniz 10 firmanın 4'ünü buna göre eleyebilirsiniz. Özellikle iletişim bilgileri çok önemli, firmanın ne kadar ciddi ve kurumsal bir firma olduğunu iletişim bilgilerinden anlayabilirsiniz.

Referanslar Sayfasını İnceleyin

Ankara Tasarım Ajansları seçerken mutlaka referanslarını inceleyin. Referanslar bir firmanın bugüne kadar yaptığı çalışmaların tamamı veya bir kısmını örnek olarak sundukları sayfalardır.

Referansları incelerken öncelikle kamu kurumlarıyla çalışılıp çalışılmadığını inceleyin. Bu firmanın güvenirliğini garanti altına alır. Vergilerini düzenli ödeyen, yıllardır bu işi yapan bir firma sizin web sitenizi yaparken şirketi kapatıp ortadan kaybolma riski taşımaz. Ayrıca web sitenizde 3 yıl sonra bile bir sorun olursa arayıp firmadan kolaylıkla destek isteyebilirsiniz. Web siteleri ev gibi değildir. Teslim aldım tamam iş bitti diyemezsiniz.

Web sitenizin bakıma ihtiyacı vardır, hosting takibinin yapılması gerekir, arada hata verebilir bu gibi durumlarda web sitenizi yapan firmaya anında ulaşmanız gerekebilir. Bu yüzden firma seçerken yıllardır bu işi yapmış güvenilir bir ajans seçmeye özen göstermelisiniz.

İletişim Bilgilerini İnceleyin

Bazı kişiler firma kurmadıkları halde web sitesi açarak kurumsal bir firma havası verebilmektedir. Yani aslında bir web tasarımcı freelance olarak sitenizi yapmakta ama şirket gibi sizinle konuşabilmektedir.

Kurumsal bir web tasarım ajansında yazılım, tasarım, SEO, içerik yazarı gibi çeşitli çalışanlar bulunur. Bu sayede web siteniz sadece tasarım bakımından değil SEO bakımından da uygun şekilde yapılır.

İletişim bilgileri burada size ipucu verebilir. Ofis adresine dikkat edin, telefon numarası kurumsal mı yoksa sadece bir cep telefonu numarası mı ekli bunlara dikkat edebilirsiniz.

Sektörünüze Yakın Firmalarla Çalışmışlar mı?

Referansları incelerken sadece belli sektörlerle mi çalıştıklarına yoksa tüm sektörlerden mi iş aldıklarına dikkat etmelisiniz.

Bir web tasarım ajansı avukatlar tarafından ilgi görmüş olabilir. Bugüne kadar birçok avukatın web sitesini yapmış olabilir. Siz bir avukatsanız bu firmayı seçmeniz mantıklı olabilir. Ancak siz e-ticaret yapacaksanız veya çok farklı bir sektörünüz varsa bu firma size uygun web sitesi yapamayabilir.

Çalışan elemanlar belli bir sektöre odaklandığı için sizin için yeni şeyler öğrenmeleri gerekir. Bu da zaman alır ve hata yapma olasılıkları artar. Bu yüzden web tasarım ajansı birçok farklı sektörle çalışmış olmalıdır.

Ön Eleme Yapın

Şimdiye kadar ki tüm maddelere göre bir ön eleme yapın. Elinizde 2-3 firmanın iletişim bilgileri olsun. Bu sayede aklınız çok karışmaz ve telefon etmeniz gereken firma sayısı azalır.

Firmaları Arayarak İletişim Kurun

Ankara Tasarım Ajansları seçerken son adımlardan birisi firmaya giderek veya telefon ederek karar verme aşamasına gelinmesidir.

Size tavsiyemiz öncelikle ne istediğinize kesin karar vermek ve aklınızdaki soruları not alarak sırasıyla sormak olacaktır. Burada şöyle bir sıkıntı çıkmaktadır. Bir firmayı aradığınızda size hemen bir fiyat söylemesi gerçekçi değildir. Belki yaklaşık bir rakam verebilir.

Diyelim ki bir web tasarım ajansını aradınız çok basit temel bilgilerinizin olduğu bir web sitesi istiyorsunuz buna bir fiyat verilebilir çünkü ekstra bir özellik istemiyorsunuz. Ancak bir mobil uygulama istiyorsanız veya alışveriş sepeti, formlar gibi ekstra özellikler olan bir web sitesi istiyorsanız burada fiyatlarda farklılıklar olacaktır.

Firmayı aramadan önce web sitenizde neler olmasını istediğinize karar vermelisiniz. Siteniz üzerinden şu anda veya gelecekte ürün satmayı düşünüyor musunuz? Düşünüyorsanız şimdiden tasarımınıza bu eklenebilir ve kullanmak istediğinizde sadece aktif edilerek kullanmaya başlayabilirsiniz.

Müşteri formu, rezervasyon formu vb. birçok özellik isteyebilirsiniz. Bunları firmaya tek tek iletmelisiniz. Firma sizin için yazılı olarak bir fiyat teklifi oluşturur ve bunu size e-posta yoluyla iletir. Fiyatı kabul ederseniz firmayla çalışırsınız, fiyat çok gelirse farklı bir ajans araştırabilirsiniz. Ancak burada aynı özellikleri sayarak farklı firmadan fiyat teklifi almayı unutmayın. Size eksik özellikler veya hazır kalitesiz temalarla basit siteleri yapmadıklarından emin olmalısınız.

Medanis Bilişim A.Ş 16 yıldır web tasarım, sosyal medya yönetimi ve reklamları, SEO, Google AdWords, mobil uygulama, içerik yazımı konularında hizmet vermektedir.

Mobil uygulama, SEO, ön yüz tasarımı, kodlama, yazılım, sosyal medya, içerik yazımı için farklı çalışanlarımız mevcuttur. Bu yüzden işinizin en iyi şekilde yapılacağına emin olabilirsiniz.

Etiketler: tasarım ajansı ankara tasarım ajansları

paylaş

İlgili YazılarYorumlar