Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
Emlak Web Sitenizin Performansı Yeterli Mi?

Emlak Web Sitenizin Performansı Yeterli Mi?

Ziyaretçilerin web sitenizle nasıl etkileşimde bulunduklarını anlamak kritik önem taşır. Düzeltilmesi gereken şeyleri bilmiyorsanız, sitelerinizin işlevselliğini nasıl artırabilirsiniz? İzlenecek iki temel ölçüt, sitede geçirilen ortalama süre ve web sitesi oturum başına görüntülenen ortalama sayfalardır. Emlak Web Sitenizin Performansı Yeterli Mi? Bunu web sitenizi inceleyerek anlayabilirsiniz ve bir web tasarım ajansıyla görüşerek eksiklerin giderilmesini isteyebilirsiniz.

Sitede ortalama süre, bir kullanıcının bir web sitesinde tek bir oturumda veya ziyarette geçirdiği süreyi belirtir.Gerçek verileri almak için Google Analitik kullanabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey bir Gmail hesabı oluşturmak, varsa bu hesabı kullanarak Google Analitik sayfasına girerek web sitenizin adresini yazabilir ve ayrıntılı olarak web sitenizin verilerini inceleyebilirsiniz. Google Analitik Nasıl Kullanılır? yazımızı okuyarak ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.

Google Analitik, her aracının, web trafiğini ve etkinliği izlemek için kullanması gereken ücretsiz bir araçtır. Bu araştırma sayesinde, bir aracı web sitesinde geçirilen ortalama sürecin beş ila altı dakika arasında olduğunu öğrendik ancak tabi ki bu her sektör için ufak değişiklikler gösterebilir. Web sitesi oturumu başına görüntülenen ortalama sayfa, web sitenizdeki bir kullanıcının tek bir ziyarette baktığı sayfaların sayısıdır. Aracılık siteleri için bu ortalama 7.15 sayfadır.

Bu bilgiyle birlikte, web trafiğinin yarısından fazlasının bir mobil cihazdan geldiği gerçeği ile birlikte, iyileştirmeniz gereken yeri görmek için web sitelerinizi analiz etmenize yardımcı olabilir. Bir mobil tüketicinin gözüyle kullanıcı deneyimine bakmak, bir tüketicinin neden sitenizde yeterli zaman harcayamayacağı veya kullanamayacağı konusunda fikir verecektir. Ortalamalarınız sitede geçirilen süre veya oturum başına sayfa başına ulusal ortalamadan önemli ölçüde düşükse, aşağıdakileri göz önünde bulundurun:

  • Web sitem kaliteli bir mobil deneyim için etkinleştirildi mi?
  • Web sitem mobil cihazlar için yanıt veriyor mu?
  • Sezgisel bir gezinme çubuğum var mı?
  • Sitemdeki farklı açılış sayfalarına kolayca gidebilir miyim?
  • Fotoğraflarım kaliteli mi?
  • Web sitem hızlı açılıyor mu? (Bir saniye ve daha kısa sürede)
  • Web sitemde aradıklarımı kolay bulabiliyor muyum?
  • Web sitem güzel görünüyor mu?

Eğer cevap, yukarıdaki soruların hiçbirine hayır ise derhal bu temel unsurları düzeltin. Bunu yapmak, site ve sayfa görüntülemelerinde anında belirgin bir artış sağlayacaktır. Web sitenizin yeterli olup olmadığı konusunda karar veremiyorsanız bizi arayarak destek alabilirsiniz.

Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.

444 5 698 numaralı telefondan bize hemen ulaşabilirsiniz. 

Emlak Web Sitenizin Performansı Yeterli Mi? yazımıza yorum bırakabilirsiniz.

About Author

WMwcZ9zI1x

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir