Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
E-posta Listesi Oluşturma Yolları

E-posta Listesi Oluşturma Yolları

İşletmenizi ayakta tutabilmek için müşterilerinizi düzenli olarak işletmenize bağlamak önemli bir yere sahiptir. Elbette, işiniz için bir Facebook sayfası oluşturabilir ve onları takip etmesini sağlayabilirsiniz, ancak günün sonunda, bu kişiler üzerinde gerçekten bir kontrole sahip olmazsınız. Çoğunluğuna erişebilmek için Facebook’a para ödemeniz gerekir ve mesajınızı kimin göreceğini ve kimin görmediğinin bir yolu yoktur. Ayrıca hedef kitlenize ulaşmak da biraz şansa kalır. E-posta Listesi Oluşturma Yolları ile kendi hedef kitlenizin e-postalarını toplayarak ücretsiz reklam yapma avantajını elde edersiniz.

Bir e-posta adresini bu kadar özel kılan şey, size ulaşmadan ücret ödemeden istediğiniz gibi birçok kez edindiğiniz kişilere ulaşmanızı sağlar. Aslında, kendi şartlarınıza göre iletişim kurabileceğiniz bir konuma getirir.

Bir e-posta adres listesi oluşturma zaman alır. Google’da yapılan bir araştırma, karşılığında e-posta adres listeleri sunan binlerce şirketi getirecektir. Ancak çoğu durumda, satın alınan e-posta adres listeleri, sahte ve eski e-posta adresleri içerdikleri için değerli değildir. Birkaç geçerli e-posta kimliği olsa bile, satın alınan listeler nadiren hedeflenen e-posta adreslerini içerdiğinden bunları sahibi olan kişiler tekliflerinizle ilgilenmeyebilir.

Bu nedenle, kendi e-posta adresinizi sıfırdan oluşturmanız çaba harcamaya değer. Aşağıda bu amaçla uygulayabileceğiniz bazı uygulanabilir ipuçları bulunmaktadır.

E-posta Listesi Oluşturma Yolları

Değerli bir şey teklif et

Hedef kitlenize, size e-posta adresini vermek için bir neden verin. Ücretsiz bir e-kitap, internet semineri, infographic veya kupon gibi bir şey teklif edin. Bunları kayıt yaptırmaya değer kılan her şey olabilir. Küçük işletmeler tarafından e-posta adresleri almak için yaratılan  fırsatlara “kurşun mıknatıslar” da denir.Mıknatısları listeleyen ayrı bir açılış sayfası oluşturabilir ve bu sayfaya kayıtlar için doğrudan trafik açabilirsiniz.

Web sitenize bir kayıt formu yerleştirin

Bu, bir e-posta adres listesi oluşturmak için bir zorunluluktur. Web sitenizde görünür bir yere kayıt formu koyun. En iyi yerler arasında sağ taraftaki kenar çubuğu, web sayfasının üst kısmı (başlık boyunca) ve wp_betawpposts yayınlarının altındaki alan bulunmaktadır. Eğer kullandıysanız bir web sitesi oluşturucu küçük işletme web sitesi oluşturmak için, e-posta yakalama yerleşik form şablonları bulabilirsiniz. Değilse, diğer platformlar üçüncü taraf eklentilerinin web sitenize bir form katıştırmasına izin verir.

Kayıtları Facebook yarışmasına bağlayın

E-posta adres listenizi oluşturmanın en iyi yollarından biri, Facebook yarışmalarını kullanmaktır. Birçok küçük işletme, marka izini artırmak için Facebook yarışmalarını kullanıyor ancak bu faaliyetlerin ana hedeflerinden biri e-posta abonelerini getirmek olmalıdır. Yarışmalar yapmanızı ve katılımcıların girişi için bir kayıt formu seçmenizi sağlayan bir sosyal medya pazarlama aracı seçin. Kazanana verdiğiniz ödül, orijinal takipçileri katılmaya teşvik etmek için çok önemlidir.

Gerçek hayattaki müşterileri kayıt olmak için teşvik edin

E-posta kayıtlarını almak için çevrimdışı taktikler ihmal etmeyin. Mağazanız varsa, POS (satış noktası) kaydında e-posta adreslerini insanlara sorun. Yazım hatalarını doğrulamak ve hata olasılığını azaltmak için e-posta adresini tekrar okuyun.

İnsanları size e-posta adreslerini vermeye teşvik etmek için bir sonraki alışverişlerinde bir indirim teklif etmeyi düşünün. Yapabileceğiniz bir diğer şey poster koymak ve kaydolma sayfanıza bağlantı veren QR kodları içeren kartvizit dağıtmaktır .

Bir e-posta adres listesi, güçlü e-posta kampanyalarının gerekli bir bileşenidir. Geçerli e-posta dağıtım listesine bağlı olarak, bu ipuçlarından birkaçını veya tamamını uygulamak ve en iyi sonuç getiren ipuçlarını kullanmak isteyebilirsiniz. Buna ek olarak, tüm yeni kişilerinizi çekmek ve etkileşimde bulunmak için bir e-posta pazarlama aracı kullanabilirsiniz . Bu, alt satırınızı iyileştiren önemli faydalar sağlayacaktır.

Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.

E-posta Listesi Oluşturma Yolları yazımıza yorum bırakabilirsiniz.

About Author

Medanis Destek