Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
Web Sitenizin Neden Bir SSS Sayfasına İhtiyacı Var?

Web Sitenizin Neden Bir SSS Sayfasına İhtiyacı Var?

Web Sitenizin Neden Bir SSS Sayfasına İhtiyacı Var? Potansiyel müşterilerin çok sayıda sorusu vardır. Ne sattığınızın ve maliyetinin ne olduğunu bilmenin yanı sıra, çoğu zaman iade politikalarınızı, saatlerinizi, siparişlerinizi ne kadar hızlı gönderdiğinizi, kredi kartı alıp almadığınız ve daha birçok konu hakkında bilgi edinmek istiyorlar.

Zamanla, aynı sorunun çoğunun farklı potansiyel müşteriler tarafından defalarca sorulacağını fark edeceksiniz.

Bunun gibi basit sorularla ilgili e-postaları ve telefon görüşmelerini cevaplamayarak ne kadar zaman kazanırsınız? Bazı işletmeler bu tür sorulara her hafta yanıt vermek için saatlerce vakit harcıyor.

Neyse ki, değerli zamanınızı almadan potansiyel müşterilerinizin sorularını hemen yanıtlamanın bir yolu var. Çözüm, “sık sorulan sorular” için web sitenize bir SSS sayfası eklemek. Bu sayfa özellikle birinin cevaplamış olabileceği olası her soruyu cevaplamak için web sitesine konulur.

Bir SSS sayfasının faydaları

Çok fazla zamandan tasarruf etmenin yanı sıra bir SSS sayfasıyla:

Paradan tasarruf edin. İşçilere telefon veya e-posta sorularını yanıtlamaya çalışmaktansa, bunun yerine onların SSS sayfalarına yönlendirin.

Google sıralamanızı geliştirin. Google, içeriği sıklıkla güncellenen web sitelerini alakalı materyallerle ödüllendirir. Potansiyel müşterilerin sormak muhtemel soruların yanı sıra, şirketinize özgü yanıtı ekleyerek, web siteniz arama sonuçlarında daha yüksek görünecektir.

Markanızın kişilik ve tarzını gösterin. Cevaplarınızı söyleme şekliniz, bulunduğunuz pazara hitap edebilecek olan şirket türünü gösterebilir. Komik, sıcak – marka imajınız ne olursa olsun, SSS’leriniz aracılığıyla iletişim kurabilirsiniz.

Müşterilerin karar vermelerine yardımcı olun. Karışık bir zihin daima “hayır” diyor çünkü bu kullanılan alıntıya göre, potansiyel müşterilerin sorularını yanıtlamak, onlara bir satın alma kararı vermesine ve satışları artırmaya yardımcı olabilir.

Bir SSS sayfası oluşturma

Sık Sorulan Soruları içermek için yeni bir web sayfası ekleme süreci, hangi web sitesi aracını kullanırsanız kullanın, oldukça basittir.

SSS sayfanızı düzenlemenin çeşitli yolları vardır. Sayfanız için olası biçimlendirme yaklaşımlarından bazıları şunları içerir:

  • Soru ve Cevap. Soruyu kalın metinle, ardından cevabınızı düz metin olarak sorun.
  • Numaralandırma. Kolay referans olması için sayısal sıraya yerleştirin.
  • Müşteriler. Madde işareti noktaları kullanarak soru ve cevaplar sunmak, gözün ziyaretçilerin aradığı bilgiyi daha hızlı ve daha kolay bulmasını sağlar.
  • Kategoriler. Örneğin, nakliye, ödeme veya işe alma gibi kategorilere ilişkin sorular ve cevapları gruplayın.

Bir SSS sayfası eklemek hayatınızı kolaylaştıracak ve sorularınızın cevaplarını günün herhangi bir saatinde veya gece web sitenizde bulabilecek müşterilerinizi memnun edecektir.

Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.

Web Sitenizin Neden Bir SSS Sayfasına İhtiyacı Var? yazımıza yorum bırakabilirsiniz.

About Author

Medanis Destek