Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
Sosyal Medyada Paylaşabileceğiniz İçerik Fikirleri

Sosyal Medyada Paylaşabileceğiniz İçerik Fikirleri

Her işletmenin bir sosyal medya hesabı mutlaka olmalı diyoruz. Ancak sosyal medya sahibi olan işletmeler hesaplarını açtıktan sonra ne paylaşacakları konusunda kararsız kalabiliyor. İçerik dijital dünyada kraldır, dijital çağda içerik, katılım, sadakat ve küçük bir işletmeyi cazip hale getiren şeydir. İçeriği sosyal medya kanallarına paylaşmak, gerçek zamanlı olarak geniş bir kitleyle paylaşmanın  en hızlı yoludur. Sosyal Medyada Paylaşabileceğiniz İçerik Fikirleri sizlere neler paylaşabileceğiniz konusunda yardımcı olabilir.

Küçük işletmeler için özgün ve heyecan verici içerik üretmek zor olabilir. Büyük işletmeler gibi büyük pazarlama bütçeleri olmadan nereden başlayabilirler? İyi haber, size çok yakın olan uyarıcı içeriği yaratmanın birçok yolu var. Bugün, küçük işletme sosyal medyası için mükemmel bir içerik üretmenin yollarını tartışacağız.

Sosyal Medyada Paylaşabileceğiniz İçerik Fikirleri

Hedef odaklı ipuçları ve püf noktaları

İnsanlar bilgiyi sever, özellikle yararlı ve özgürdür. Kitlenizin daha fazla bilgi için geri gelmesini sağlamak için sosyal hesaplarınıza en iyi uygulamaları veya profesyonel ipuçlarını gönderin. İçeriği kısa tutun ve ipucunu tamamlayan ilgili bir resim veya grafikle etkileşimde bulunun.

Bir soru sorun

Sosyal medya, fikir talep etmek için mükemmel bir yerdir. Takipçilerine soru sorma. Ürünümüz hakkında en çok neyi beğendiniz? Daha çok ne istiyorlar? Onların ikisini birden araştırarak, iki hizmetten hangilerinin daha fazla satın alınacağını görebilirsiniz. İnsanlar, sorulduğunda fikir vermekten çok mutlu olurlar. İşinize kritik müşteri verilerini sunarken onlara değerli olma hissi verir.

Sorularınızı, gerçekleştirilen eylemler, kullanıcı verilerinin sonucu olarak başlatılan yeni ürünlerle takip ettiğinizden emin olun. Yine, olumlu bir müşteri deneyimine yardımcı olur ve takipçileriniz ve potansiyel müşterilerinizle organik bir diyalog sürdürür.

Tırnak işaretleri veya ilham verici mesajlar

İnsanlar iyi bir alıntı veya ilham verici mesaj ister. Sosyal içeriklerde gezinirken ilham veren alıntılar insanlara biraz daha fazla destek veriyor ve ruh hallerini geliştiriyor. Tırnaklar da komik olabilir ve bir kişinin gününde beklenmedik mizah sağlar. “Bir sabah uyandığımda telefonumun olmadığını gördüğümde, kahvemin bittiğini  anladığım kadar ki kadar üzülürüm.” Bunun gibi insanların dikkatini çekebilecek ve sektörünüzle alakalı olabilecek içerikleri yazabilirsiniz. Pazartesi sendromu, cuma günün gelme sevinci, yaz tatili özlemi gibi herkesin ortak bululabileceği konular da seçebilirsiniz.

Gülümseten veya ruhlarınızı destekleyen birkaç sosyal yayın hakkında kolayca düşünebilirsiniz, ancak hangi tür tırnak ve mesajların izleyicilerinizle birlikte olduğunu anlamak önemlidir. Bu örnekleri alın ve sosyal medya stratejinize nasıl tırnak işaretleri ve ilham verici mesajlar gönderebileceğinizi görün. Takipçilerinin yüzlerine bir gülümseme ve bağımlılık yaratan içerik oluşturma konusunda sınırsız fırsatlar bulacaksınız. 

Eğilimlerle ilgili konuları adresleme

Sosyal medyanız yenilikçi, ilgi çekici mesajlardan daha kuru bir bilgi döndürmeyle alakalıysa, trend konularda veya endüstri haberleriyle uğraşın. Kitlenizin faydalı veya ilginç bulacağı bir makale yayınlayın. Yayınlarınıza hızlı bir hashtag ekleyin ve kullanıcılarınızdan söz konusu hashtag ile mesaj göndermelerini isteyin. Başlıklı tartışmalara katılmak, sosyal medyanıza bir insani unsur getirir ve içeriğin normal akışını parçalamaktadır. Sosyal medyalarınızı içerik kataloğu yerine konuşma gibi hissetmenizi sağlar.

Tartışmaya karar verdiğiniz konuları dikkatli kullanın. Kişisel hesaplarınız için politikalar, dinler ve diğer hassas konular bırakılmalıdır; çünkü ne tür yanıtları alacağınızı bilemezsiniz.

Bilgilendirici makaleler, kaynaklara bağlantı

Sosyal medyanın inanılmaz bir parçası, iyi bilgilerin ne kadar kolay paylaşılabileceğidir. En sevdiğiniz wp_betawppostsları veya düzenli olarak okuduğunuz yayınlarınız var mı? Bu kaynakları kitlenizle paylaşın. Paylaşım önemlidir ve izleyicileriniz hangi kıymetleri değerlendireceğiniz ve düzenli olarak ziyaret ettiğinizin bilinmesini sevecektir. Ayrıca onlardan hiçbir şey istemeden onlara daha fazla bilgi verme isteğinizi takdir edeceklerdir. Yenilikçi bir fitness giyim şirketi olan Outdoor Voices, sıklıkla başkalarının ve şirketlerin yazılarını Facebook izleyicileriyle paylaşıyor.

Outdoor Voice Facebook Sayfa Paylaşımı Kaynakları ve Makaleleri Ekran Görüntüsü

 
Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.
Sosyal Medyada Paylaşabileceğiniz İçerik Fikirleri yazımıza yorum bırakabilirsiniz. Sizce işletmeler ne tür içerikler paylaşabilir.
 

 

About Author

Medanis Destek