Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
Sosyal Medyanızı Tatildeyken Otomatikleştirin

Sosyal Medyanızı Tatildeyken Otomatikleştirin

Küçük bir işletme olarak, ekibiniz olsun olmasın ofisten uzak olduğunuz zamanın dikkatli şekilde ele alınması gerekir. Tatilde olmanız demek sosyal medya etkinliklerinize ara verebileceğiniz anlamına gelmez. İyi vakit geçirmeyi tercih ettiğiniz sırada işinizi en iyi şekilde devam ettirmek için sosyal varlığınızı yönetmek ve Sosyal Medyanızı Tatildeyken Otomatikleştirin için şu ipuçlarını göz önünde bulundurun.

Kitlenizi bilgilendirin

Küçük bir işletme olmanın iyi yönlerinden birisi doğrudan müşterilerinizle iletişim kurabilmenizdir. Tatil zamanı, onlara düzeltilmiş çalışma saatlerini bildirebilir veya işletmenin birkaç gün boyunca e-posta, sosyal medya veya web sitenizdeki bir güncelleme ile kapatılacağını bildirebilirsiniz. Bu tür bir iletişim, müşterilerinize, müşteri deneyimini göz önünde bulundurduğunuzu ve yol boyunca herhangi bir beklenmeyen değişiklik için hazırlıklı olmasını istediğinizi gösterir.

Müşterilerinize proaktif bir şekilde ulaşmak, düşüncesizdir ve iş yeriniz dışındayken beklentileri belirler. Önceden sağladığınız bilgiler ne kadar çok olursa, müşterileriniz o kadar çok bakım yaptığını hissedersiniz. Şeffaflığınızı takdir edecekler ve işletmenizle olan kullanıcı deneyimindeki geçici bir değişikliği anlayacaklar. Haber vermemeyi tercih edersiniz insanlar işleri aksattığınızı ve müşterilerle ilgilenmediğinizi düşüneceklerdir.

Plaj işaretine gittim

Yayınlarınızı otomatikleştirin

Canlı mesaj göndermekten kaçınmak için, içeriğinizi önceden planlamak, sosyal medya varlığınızı yönetmenin yoludur. Yazılarınızı otomatikleştirmenize ve gerçek zamanlı olarak yayın yapma ihtiyacınızı ortadan kaldırmaya yardımcı olan bir takım araçlar bulunur. Pagemodo birden fazla sosyal platformları destekler ve birçok küçük işletme için de çok uygundur. Bununla birlikte, başka bir sosyal medya yönetim sistemini tercih ediyorsanız, sosyal postalarınızı tatilinizden önce otomatik hale getirmek için kullandığınızdan emin olun.

Otomatik yayınlarınızı planlamaya başlamadan önce birkaç karar vermeniz gerekir:

Tutarlı yayın süresi ayarlayın – kitlelerin tutarlılığa gereksinimi vardır ve yayınlama davranışınıza bağlı olarak belirli zamanlarda yeni içerik beklerler. Mesajınızı programlayın sosyal varlığınızda herhangi bir boşluk bırakmayın böylece siz yokken aynı zamanlarda ve aynı frekansta olabilirsiniz.

İçeriğinizi belirleyin – yayınlarınız otomatik olarak dağıtılacağından, daima güncel konular hakkında mesaj göndermeniz önerilir. Sürekli içerik, zaman açısından hassas veya mevsimlik olmayan ve devam eden bir alakalı sektörle ilgili konulardan oluşur. Tatiliniz, eski içeriğinizi keşfetmek ve yeniden amaçlamak için harika bir fırsattır. Bu parçaları ilk etapta yaratmak için çok çalıştınız, bu nedenle onları tekrar yayınlayarak en büyük kazancınızı elde edin.

Sürekli içeriğin, ‘beklenen’ ve sansasyonel olmadığı için acil yanıtlara ihtiyaç duyan yorumlar veya bildirimler üretmesi daha az olasıdır. Mümkünse, analizlerinizi inceleyin ve hangi wp_betawppostsların veya yayınların en iyi performansı aldığını görün ve tatiliniz için bunları planlayın.

Beklenmedik olanları planlayın – kaçınılmaz olarak, birileri uzakta olduğunuzda yardıma ihtiyaç duyacaktır ve acil olabilir. Dikkatli bir şekilde dikkat edilmesi gereken durumlarda, müşteri hizmetleri yedek planını uygulayın.

Eğer başka çalışanlar varsa, o kişiyi tatil döneminde görünür ve temas noktası olarak bilinir hale getirin. Ayrılmadan önce koyduğunuz herhangi bir iletişimde adlarını ve iletişim bilgilerini ekleyin. Böylece müşteriler, yokluğunuzda kiminle iletişime geçebileceklerini bilebilir.

Acil müşteri ihtiyaçlarını yönetmek için tatile çıkmadan bir süre önce geçici bir eleman işe alabilirsiniz. Bu sayede siz tatile gidene kadar işi iyice öğrenir ve siz tatildeyken içiniz rahat şekilde gidebilirsiniz.

Mobil uygulamalardan yararlanın

İşletmenizden uzaklaşınca sorun yaşıyorsanız, mobil cihazınıza veya tabletinize Pagemodo gibi bir sosyal medya yönetimi uygulamasını indirin. Tek noktadan bir alışveriş merkez , tüm sosyal kanallarınızı tek bir yerden sorunsuz bir şekilde izlemenize ve ihtiyaç duyulması halinde acil konulara eğilimli olmanızı sağlar. Dizüstü bilgisayarınızı kullanmadan check-in edebilmek, bir işletme sahibine bir rahatlama hissi verebilir ve aslında seyahatinizi takdir etmenize yardımcı olabilir.

Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.

Sosyal Medyanızı Tatildeyken Otomatikleştirin yazımıza yorum bırakabilirsiniz.

About Author

Medanis Destek