Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
2017’de Neden Duyarlı Bir Web Siteniz Olmalı?

2017’de Neden Duyarlı Bir Web Siteniz Olmalı?

Duyarlı yani mobil uyumlu bir web siteniz varsa daha fazla kanacaksınız demektir. Google 2015 Nisan ayında herkesi ilgilendiren bir açıklama yaptı. Bu konuda biz de sürekli yazı yazıyoruz çünkü işletmenizin kazancını etkileyecek önemli bir konu. Mobil cihazlarda iyi çalışan web siteleri organik arama sonuçlarında üst sıralara çıkarılacak. Yani web siteniz ne kadar mobil uyumlu ve hızlıysa sıralamada rakiplerinizin önüne geçme olasılığınız o kadar artacak. 2017’de Neden Duyarlı Bir Web Siteniz Olmalı? sorusuna kısaca bir cevap vermemiz gerekirse:

Web siteniz duyarlı yani responsive tasarıma sahip değilse otomatik olarak organik sıralamada düşüşe başlarsınız. Geçen gün yazdığımız yazıda bu konuya ayrıntılı olarak değinmiştik.  Sıralamada düşüşe geçmeniz demek daha az insan tarafından bulunabileceğiniz anlamına gelir ve bu da işlerinizin azalacağı anlamına gelir.

Google’ın, mobil uyumlu olmayan web sitelerini geri sıralara göndermesi 2018 yılı başlarında başlayacak ancak mobil uyumlu web sitelerini 2 yıldır destekliyor ve ön sıralara geçmelerinde öncelik tanınıyor.

Mobil uyumlu, mobil cihazlarda sorunsuz çalışan bir web sitenizin olması aslında sadece Google sıralaması için önemli bir yere sahip değil. Ülkemizde her yaştan ve her ekonomik sınıftan insanın akıllı telefonları veya tabletleri var ve bu cihazları internete girmek için kullanıyorlar. Kendinizi ve çevrenizi düşünün araştırmaya gerek kalmadan bunun doğru olduğunu anlayabilirsiniz. Her geçen gün mobil cihazlardan internete girme oranı artıyor ve müşterilerinizi memnun etmek için mobil uyumlu web sitesine ihtiyacınız var.

Mobil uyumlu olmayan bir web siteniz varsa müşterileriniz 3 saniye içerisinde web sitenizi terk edecek ve bir daha dönmeyecektir. Müşterilerinizi rahat ettirecek ne varsa web sitenizde uygulamanız gerekir.

Bir müşteri web sitenizi ziyaret ettiğinde, basit ve kesintisiz bir deneyim olmalıdır. En önemli bilgiler küçük tıklama veya kaydırma ile son derece hızlı bir şekilde bulunmalıdır.

Yapabileceğiniz en kötü şeylerden biri; Facebook, Twitter, Instagram veya LinkedIn gibi bir mobil uygulamada bir şeyler teşvik etmek ve onları yanıt vermeyen bir web sitesine yönlendirmek olacaktır. Hemen çıkma oranının artması için güçlü bir neden.

Kullanıcılar, bu günlerde sitelerin mobil uyumlu olmasını bekliyorlar: Araştırmalara göre akıllı telefonların ve tablet sahiplerinin yüzde kırkı cihazlarında B2B (işletmeden işletmeye) ürünleri ve hizmetleri arıyor. Bu sayı yalnızca mobil cihazlar giderek daha yaygın ve gelişmiş hale geldikçe artacak ve şu anda web trafiğinin yarısından çoğu mobil cihazlardan geliyor.

Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.

444 5 698 numaralı telefondan bize hemen ulaşabilirsiniz.

2017’de Neden Duyarlı Bir Web Siteniz Olmalı? yazımıza yorum bırakabilirsiniz.

About Author

Medanis Destek