Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
Özel Video ve Fotoğraflar Daha Çok Kazandırır Mı?

Özel Video ve Fotoğraflar Daha Çok Kazandırır Mı?

İnternetin hızlı dünyasında ilk izlenimin ne kadar önemli olduğunu biliyorsunuzdur. Yapılan araştırmalara göre kullanıcılar bir web sitesine girdiklerinde saniyenin onda birinden kısa sürede izlenimlerini oluşturuyorlar. Yani anasayfanız açıldığı an sizin hakkınızdaki kararlarını veriyorlar. Çok acımasızca değil mi? Biliyoruz ama gerçek. Günlerce ve saatlerce çalışıyor, emek harcıyor olabilirsiniz ancak ana sayfanıza atılan tek bir bakış sizin hakkınızda kararın verilmesinde etkili oluyor. Görsel içeriklerin insanları daha çok etkilediği de bilinen bir gerçek. En iyi öğrenme türleri görerek ve yaparak, yaşayarak öğrenme türleridir. Özel Video ve Fotoğraflar Daha Çok Kazandırır Mı?

Tasarımcılar, artık kullanıcıların ne beklediğini çok iyi anladı ve buna göre çözümler üretti. Çözümlerimizden biri: iyi tasarlanmış bir web sitesinde çarpıcı, yüksek kaliteli videolar ve görüntüler. Bu nedenle, ana sayfanıza görsel olarak çarpıcı bir resim veya özel video ile açık olmanızın anahtardır.

Görsel İçeriklerin Yükselişi

Bunu düşünen tabi ki tek biz değiliz. Yeni bir girişimci makalesinde, işverenlerin “en sonunda yüksek kaliteli resimlerin açılış sayfalarındaki önemini anlamaları” nedeniyle fotoğrafçılar için işler yaklaşık yüzde 22 oranında arttı ve video düzenleme talebi yüzde 19 arttı. Fotoğraf işleriyle aynı gerekçelerle!

Video Çekin

Ana sayfanızdaki video, dinamik bir görünüm ve his sunar. Bu davetkar, etkileyici ve farklıdır. Böylece rekabetin durgun siteleri arasında öne çıkıyor ve kullanıcılarınızın ilgisini çekiyor. Yukarıda yerel bir şarküterinin yeni web sitesi için çekilen videosundan kısa bir bölüm var. Çok karmaşık veya aşırı profesyonel olmasına gerek olmadığını görüyorsunuz. Sadece yaptığınız işi profesyonel bir kamerayla görüntülemek bile etkili olacaktır.

Web sitenizi özgün ve deneyim sahibi hale getiren özel video çekimleri tabi ki daha da iyidir. Kullanıcıya işinizi ve hikayenizi daha iyi anlamalarına yardımcı oluyor. Üst düzey yöneticilerin yüzde 59’u, hem metin hem de video varsa, videoyu izlemeyi tercih ettiğini söylüyorlar. Bu sizin için yeterli değilse Forrester Research, bir açılış sayfasında bir video izlemek arama motorlarında görünme olasılığı yüzde 53 daha yüksek olmasına rağmen, video içeriğinin yalnızca bir dakikasının 1.8 milyon kelimeye eşit olduğunu tahmin ediyor.

Profesyonel Fotoğraflar

Yüksek özünürlüklü orijinal veya özel imajlarla da aynı şeyleri hissediyoruz. Yapabileceğiniz en kötü şeylerden biri, yanlışlıkla ya da kasıtlı olarak izleyicilerinizi aldatmaktır. Stok görüntüleri kullanıyorsanız, A) rakiplerinizle aynı görüntüleri utanç verici biçimde kullanarak, göze çarpacak şekilde harmanlanmamanızı ve büyük olasılıkla fotoğrafların meşru görünmesini sağlayın, çünkü fotoğraflarınız belirgin bir şekilde “sahte”  olarak algılanacaktır veya B ) Kitlenizi yanlış yönlendiren veya yanıltıcı tutan kişiler olarak görüleceksiniz.

Şöyle düşünün bir restoranın web sitesine rezervasyon için girdiniz. Beyaz masa örtüleri, çok şık bir ortam, harika yemeklerin fotoğrafları sizi cezbetti ve akşam için yer ayırttınız. Restorana gittiğinizde fotoğraflarla ilgisi olmadığını görürseniz hayal kırıklığı yaşamaz mısınız? Belki yemekleri çok lezzetli ancak yaşadığınız hayal kırıklığı ve aldatılmışlık hissi yüzünden belki de bir daha oraya gitmek istemeyeceksiniz.

SEO için Pro İpuçları

Özel fotoğraf bir yana, internet görüntülerinizde olması gereken bazı ek SEO avantajları vardır. Google, resimlerinizin stokta olup olmadığını veya orijinal olup olmadığını anlayamasa da Google, siteleri hızına göre sıralamaya koyar. Resimlerinizin önerildiği şekilde düzgün bir şekilde boyutlandırıldığından ve optimize edildiğinden emin olun. Bununla birlikte, siteyi hızlı ve çevik tutmak için ana sayfaların videolarını mobil sitelerdeki tek bir resimle değiştirme eğilimindeyiz. Görüntüler yapmak için diğer taktik SEO dostu resimlerinizi ayrıntılı, bilgilendirici dosya adları vermeyi içerir. 010.jpg veya Product_1.jpg yerine, sari_koton_ceket.jpg olarak adlandırın. Her resim için alt metni de eklemeniz gerekir. Bu, Google’a bir kullanıcının sorgusuna dönmek için en iyi resmi belirlemek için kullanılan konu hakkında faydalı bilgiler sağlar.

Hepsini Biraraya Getir

Kullandığınız resimler ve gösterdiğiniz videolar genel markanızın bir parçasıdır. Onları sitenize nasıl entegre ederseniz, dijital stratejinizin bir parçası haline gelirsiniz. Arama motorlarında daha iyi sıralama yapmanıza yardımcı olurlar. Hikayenizi anlatıyorlar. İlk ve kalıcı izlenimler bırakıyorlar.

Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.

444 5 698 numaralı telefondan bize hemen ulaşabilirsiniz.

Özel Video ve Fotoğraflar Daha Çok Kazandırır Mı? yazımıza yorum bırakabilirsiniz.

About Author

Medanis Destek