Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
Yerel SEO Taktikleri

Yerel SEO Taktikleri

İnternet, birçok işletme için küresel fırsatlar sunar. Tüm ülkeye açılmak daha cazip olsa da, öncelikle şehrinize odaklanmak size zarar vermez. Tüketiciler, markalardan 20 mil uzaktayken web sitelerine daha çok güveniyorlar. Sonuç olarak, yerel bir çevrimiçi varoluş önemlidir. Başlangıçta kendi arka bahçenizle baş edemiyorsanız, tüm ülkeyle hatta dünyayla nasıl başa çıkabilirsiniz? Yerel işletmeler için, bu, belirli Yerel SEO Taktikleri ve stratejileri anlamına gelir. Daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin.

Şehrini görmezden gelme

Birçok işletme dünya çapında aramalara girmekten çok endişe duyuyor ve kendi şehirlerinde pazarlamayı unutuyor. Açıkçası belirli bir ürün veya hizmet için bir taleple karşılaşıyorsunuz. Kesinlikle, bölgenizde tekliflerinizden yararlanabilecek başka tüketiciler de var.

Yerel arama motoru sıralamasındaki hakimiyetin ilk adımı olarak kentinizi düşünün . Bununla birlikte, pek çok işletme kendi şehirlerinde bile görünmüyor. Google’ın arama sonuçlarını alaka düzeyine ve önemine dayalı olarak sunduğu için anlamak zordur. Biri kendi şehrinde fırın arıyorsa, işletmenizin adının ve konumunun doldurulmasını istersiniz.

Görüyorsunuz, yerel arama, yere ve yakınlığa dayanmaktadır. Temel konulara odaklanıyorsanız, en azından şehrinizde iyi sıralamanız gerekir.

Ayrıca, kendi şehirinizde iyi optimize edilmemişseniz, başka herhangi bir şehir, eyalet, ülke veya kıtada da optimize edilmeyecektir.

Dönüşümler

Pencere alışverişlerini gerçek ödeme yapan müşterilere dönüştürmekle ilgili olarak, yerelleştirilmiş arama sonuçları genelleştirilmiş anahtar kelimelerden daha yüksek sonuçlar verebilir. Dahası, yerel müşterilerin olumlu eleştirileri göndermeleri daha olasıdır.

Saygın bir iş yapıyorsanız, yerel alışverişiniz mallarınızın ve hizmetlerin övünerek gurur duyacaksınız. Artı, sunduklarınızdan hoşlanıyorsanız, geri dönüp arkadaşlarınıza ve ailenize gönderme olasılığınız daha yüksektir.

1. Rekabetinizi araştırın

Tüm iş stratejileri rekabetçi araştırma ile başlar. Üç işletmeye bakabilir, daha sonra Majestic gibi bir araçla bir geri bağlantı raporu oluşturabilirsiniz. Amaç potansiyel bir bağlantı ortağı belirlemektir. Neden size bağlantı vermeleri gerektiğini anlayın. İletişim bilgilerinizi hazırlayın, ulaşın ve bir bağlantı isteyin.

2. Tutarlı bir fiziki adres verin

Şehrinizde hedeflediğiniz fiziksel bir adres olması zorunludur. Dahası, tüm profillerinizde tutarlı olması gerekir. Sonuç olarak, optimize edilmiş bir yerel varlığa sahip olursunuz.

3. Çok sayıda kaliteli içerik yayınlayın

Mümkün olan en kısa zamanda içerik göndermek istiyorsunuz. Hedef, uzmanlığınızı sektörünüzde oluşturmaktır. Ayrıca, insanların paylaşmak istediği içeriğin türünü yazmak istiyorsunuz. İçeriğinin yapması gereken şey:

  • Problemleri çözmek
  • Değer katmak
  • Kaynaklar sağlar

 

4. İçerik girişi ve müşteri yorumlarına dikkat edin

İçeriğinizde doğru anahtar kelimeleri kullanmayı unutmayın. Yerel pazarınızın arayabileceği anahtar kelime türlerini düşünün. Tüm içeriğiniz boyunca kullanımlarını değiştirin. Ardından, insanlar şirketinizle alakalı anahtar kelimeler aradığında, işletmenizin bulma ihtimali yüksektir.

5. Farklı dallar için ayrı web sayfaları oluşturun

Bu daha fazla iş gibi gözükebilir, ancak gerçekten yardımcı olur. Tutarlı olmanın bir parçası. Birden fazla adresle şehrinize sahip olamazsınız. Her branşa özel olarak odaklanmanız gerekir.

6. Bağış ve sponsorluk etkinliklerine bağış yapın

Geri dönüş sağlayan hayır kurumlarını araştırın, ardından bağış alan kişilere başvurun. Bir geri dönüş almak için büyük miktarda göndermek zorunda kaldıklarından endişe etmeyin. 50 veya 100 TL gibi küçük bağışlar bile size bir bağlantı kazandırabilir.

Ayrıca bağış sayfalarına sahip hayır kurumları arayın. Hayır kurumlarına ek olarak, yerel etkinliklere sponsorluk da yapabilirsiniz.

Yıl boyunca, muhtemelen sektörünüzde sponsorluklara ihtiyaç duyan birçok topluluk etkinliği bulunmaktadır. Bunlara partiler ve spor karşılaşmaları dahildir. İşletme adınızı küçük bir arenada veya sörf tahtasında süsleyin.

Etkinliğin bir sponsor sayfası varsa bu daha da yararlı oluyor. Anahtar, endüstrinizde gerçekleşen olaylarla güncel kalmaktır.

Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.

Yerel SEO Taktikleri yazımıza yorum bırakabilirsiniz.

About Author

Medanis Destek