Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
İyi Web Tasarım ve Yüksek SEO

İyi Web Tasarım ve Yüksek SEO

Web sitesi tasarımı ve geliştirilmesi, özel dikkati hak eden farklı yönleri içerir. Geçerli kod, okunabilirlik, kullanıcı dostu bir düzen ve yaratıcı içeriği birkaç isim kazara ziyaretçileri sadık müşterilere dönüştürebilir.

Sitenizi SEO dostu hale getirmek göz alıcı görsel itiraz elde etmek kadar önemlidir.

Neden Muhteşem Bir Web Tasarımı Gerekli

Bir müzisyen olduğunuzu varsayarsak. Yeni albümünüzü kaydetmek için tüm zamanınızı, paranızı ve çabanızı harcadınız. Bütçenizin çoğunu pahalı, modern bir ses kayıt stüdyosuna yatırdınız. İstediğiniz gibi ses çıkarmak için bir takım profesyonellerden yardım aldınız. Şimdi, albüm kaydedildiğinde, tanıtımını düşünmenin zamanı geldi. Bununla birlikte, sorun, bütçenin tamamı geliştirme sürecine yatırıldığınızdan izlerini yayınlamanıza yardımcı olacak bir acente kullanamazsınız!

Web geliştirme söz konusu olduğunda, aynı şey olabilir. Web sitenizin geliştirilmesine bütçenizin en büyük kısmını yatırırsınız ve arama motoru optimizasyonu için çok az para yatırırsınız. İnsanlar size ulaşamıyorsa, dikkat çekici bir web tasarımında harcadığı zaman ve bütçe gerçekten buna değer mi?

Profesyonel Bir Ajans Seçin

Muhteşem bir web tasarımı, düşündüğünüzden daha azına mal olabilir. Hazır bir web sitesi şablonu temelinde bir web sitesi oluşturma, zaman, para ve çaba tasarrufu yapabilirsiniz. Profesyonel bir web tasarım ajansı size uygun web tasarım paketleri sunabilir.

SEO Taktikleri Her Web Sitesi Sahibinin 2017’de Dikkat Etmesi Gerekenler

2017, insanların ürünlerini pazarlama ve işletmelerini web üzerinde tanıtma yöntemlerinde bir takım değişiklikler getirdi. Çağdaş kullanıcılar webi daha önceki yıllara oranla daha sık kullanıyor. Bu nedenle, çevrimiçi pazarlamacılar, web sayfalarını daha “bulunabilir” hale getirmek için daha fazla çaba sarf etmelidirler.

İyi Web Tasarım ve Yüksek SEO için web tasarımlarımızı kayda değer hale getirmek için hangi teknikleri hesaba katmalıyız?

Sosyal Medya . Facebook, Twitter ve LinkedIn’den gelen sosyal medya mesajları, arama motoru sayfaları üzerinde daha fazla önem kazanmaktadır. Daha fazla sosyal medya içeriği Google’da ve diğer popüler arama motorlarında dizine eklenmiştir. Bu, web ve sosyal medya platformları için SEO stratejileri arasındaki hatları bulanıklaştırması bekleniyor. Böylece, sosyal medya sayfalarınızı optimize etmek, markanıza arama sonuçlarında maksimum görünürlük kazandıracaktır. Dolayısıyla, sosyal profilleriniz düzgün şekilde optimize edilirse, bir kullanıcı Facebook, Twitter ve LinkedIn profillerini Google’ın ilk sayfasında görecektir.


Mobil cihazlara uygun tasarım. Google mobil ilk dizin oluşturmaya geçti . Bu, sitenizin hem mobil hem de masaüstü sürümlerinin özellikle mobil siteye dayandığı anlamına gelir. Dolayısıyla, sitenizin mobil sürümü masaüstünden önemli ölçüde farklıysa, sıralamalarda düşüş bekleyebilirsiniz. Bu noktada, sitenizin mobil sürümünün masaüstünden daha az içeriği olduğunu varsayabilirsiniz. Duyarlı web tasarımları devreye girdiğinde. Web sitenizi tam olarak duyarlı bir çerçevede oluşturmak, sitenizin sayfalarında sağlanan her verinin herhangi bir tek veri parçası kaybetmeden herhangi bir ekran çözünürlüğüne kadar ölçeklenmesini sağlar.


HTTP’den HTTPS’ye geçiş yapın . Güvenli Köprü Metni Aktarım Protokolü: SSL, Google için yeni bir SEO sıralama faktörüdür. Arama motoru şimdi https sayfalarını arama sonuçlarının üstünde görüntüleyerek daha büyük bir ayrıcalık veriyor. Bu nedenle, sitenizin bir SLL (Güvenli Yuva Katmanı) protokolüyle birlikte çalıştığından emin olun. İkincisi, sitenizin Google’daki sıralamalarını artırmanın yanı sıra daha iyi yönlendirme verileri elde etme şansı verecektir. Böyle bir şekilde, trafiğinizin nereden geldiğini tam olarak bileceksiniz.


Sık sık yeni makaleler gönderin. Web sitenize düzenli olarak yeni kaliteli içerik eklemek önemlidir . Siteniz için yeni bir yayın çalışırken web sitenizin konusuyla alakalı olduğundan ve okuyucularınıza bir miktar değer kattığından emin olun. Ayrıca, yayınlarınızın çok kısa olmadığından emin olun. Google, her biri ortalama 2.000 kelime içeren uzun yayınları ödüllendiriyor gibi görünüyor. Bununla birlikte, 700-1.000 kelime uzunluğu da yeterlidir. Göz önünde bulundurmanız gereken bir şey daha, verilerinizin sindirimi kolaylaştırılması.


Eski içeriği güncelleyin. Web sitenizin çok fazla hisse ve gösterime sahip olan sayfaları / yayınları içermediğinden daha olasıdır. Bu sayfaların bir listesini yapın ve içeriği alakalı verilerle güncelleyerek başlayın. Bunlar, örneğin daha yeni yayınlarınıza bağlantılar olabilir. Ayrıca, başlık etiketlerini ve meta açıklamalar geliştirerek eski içeriğinizi güncelleyebilirsiniz.


Referanslardan yararlanın . Yeni müşteri çekmek için kullanıcı referanslarına ve incelemelere göre daha iyi bir şey yoktur – özellikle de daha fazla Google yorumu elde etmek gibi. Sitenize bir sürü organik trafik getirmenin yanı sıra kullanıcı incelemeleri, işletmenizin web kullanıcılarının gözünde daha güvenilir görünmesini sağlar. Bunlar, sitenizde yeni bir müşteri geldiğinde özellikle yararlıdır. Kurumunuzla daha önce ilgilenen bir kişi tarafından yazılan birkaç kelime en akıllıca yazılı pazarlama metninden daha iyidir. İnsanların sitenizde bıraktıkları değerlendirmelerin yalnızca başka kaynaklardan kopyalanması ve yapıştırılmasının sağlanmamasına dikkat edin. Bu tür içerik size istenilen değere sahip olmaz.


Bağlantı kurma. Bağlantı kurma, arama motorlarıyla güven oluşturmak için en kanıtlanmış yollardan biridir. Bunun anlamı, nişinizde popüler web sitelerini bulmanız ve sitenize geri bağlantı sağlamalarını istemektir. Sitenize geri bağlantı kurmanın kanıtlanmış yollarından biri, uzman bir toplu bakış ve bir infografik yaratmaktır. Bunu başarmak için endüstrinizdeki uzmanlara sorabileceğiniz bir dizi soru oluşturun. Bu soruların yanıtlarının kitlenize belirli bir değer getireceğinden emin olun. Ardından, diğer wp_betawppostsların kendi kaynaklarına ekleyebilecekleri ve sitenize geri bağlanabilecekleri şekilde grafik olarak bir infographics’e düzenleyin.


Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.


İyi Web Tasarım ve Yüksek SEO yazımıza yorum bırakabilirsiniz.

About Author

Medanis Destek