Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
Yerel Emlak SEO ve Pazarlama Stratejileri

Yerel Emlak SEO ve Pazarlama Stratejileri

Gayrimenkul sitenizde Yerel Emlak SEO ve Pazarlama Stratejileri kullanmıyorsanız, değerli arama motoru trafiğini kaybedersiniz! Ancak korkmayın, başlamak için çok geç değil. Bu çok amaçlı gayrimenkul pazarlama stratejilerini takip edin ve web siteniz Google’ın ilk sayfalarında yerini alsın.

Yerel Emlak SEO ve Pazarlama Stratejileri nedir? 
Yerel SEO dediğimizde sadece bulunduğunuz ilçeden bahsetmiyoruz. En belirli alanlara kadar bir konumu azaltmanızdan ve gayrimenkulü aşırı yerel konuma çekmenizden bahsediyoruz. Bu genellikle belirli bir alt bölüm veya mahalle anlamına gelir. Örneğin, İzmir Karşıyaka’yı düşünün. Karşıyaka’nın kendisi aşırı yoğunlukta olmayacak, ancak içinde Bostanlı ve Mavişehir gibi daha yerel kelimeler yer alacak. İzmir’de yaşıyorsanız, bu alanlar arasındaki farklılıkları bilirsiniz. İnsanlar tam aradıkları bölgedeki emlakçıya yani size ulaşabilirler.

Yerel Emlak SEO ve Pazarlama Stratejileri avantajları nedir? 

Bir emlakçı olarak, bölgenizi diğerlerinden daha iyi biliyorsunuz, ve bunu göstermelisiniz! Kendinizi yerel uzman olarak konumlandırın ve ev satışı bilgileri için insanlar web sitenize akın etsin. Yerel Emlak SEO ve Pazarlama Stratejileri, yalnızca o mahalle üzerinde odaklanan mağazaları, faaliyetleri, yerleri, olayları ve diğer ilgili bilgileri hedef alır. Ayrıca, konut sayısı, bölgenin yaşı, yerel inşaatçılar, ortalama ev fiyatları ve diğer değerli pazar istatistikleri gibi önemli emlak bilgilerini içerebilir. Yerel emlak piyasanıza olan bu derin anlayış, web sitenize değer katar ve güvenilirlik oluşturur, bu nedenle her açıdan Yerel Emlak SEO ve Pazarlama Stratejileri uygulamayı düşünün! Bu bilgileri sağlayarak, web siteniz yarışmaya karşı ön plana çıkacaktır.

Daha küçük bir alana odaklanarak, arama motoru sıralamasını daha az siteye karşı rekabet edersiniz ve alıcılarınızın özlem duyduğu önemli içerikler sunarsınız. Alanı iyi tanımayan bir alıcılar mı? Onları çeşitli mahalle profillerini okuyup onlardan bir tanesini bulabilecekleri şekilde web sitenize gönderin !

Yerel Emlak SEO ve Pazarlama Stratejileri İçin İyi Fikirler? 

Evet! Yerel Emlak SEO ve Pazarlama Stratejileri için hedef alanınızın etrafına bakın ve dışarıdan gelen birisi gibi düşünün. Ayrıca, ev satın almak isteyenler aslında ne tür bir bilgi arıyorlar? Beyin fırtınası yapın! Yerel Emlak SEO ve Pazarlama Stratejileri alanınıza, wp_betawppostsunuzla ilgili aşırı yerel içerik ve fikirler geliştirmenize yardımcı olacak fikirler sunduk .

Örneğin, ebeveynler hangi okulların bölgede olduğunu ve nasıl karşılaştırılacağını bilmek ister. Herkes yemek yemeye gidiyor, hangi restoranlar en iyisi? Yerel parklar, mahalle o kadar yakın ki, komşunuzun çocuğunu salıncakta görebilirsiniz. Alışveriş yapmak için en iyi yerler veya ziyaret edilecek özel yerler hakkında konuşun – mahalleyi öne çıkaran benzersiz veya tuhaf bir şey var mı? Onun hakkında yazın! İşte biraz daha fikir:

 • Yerel “En İyisi” kılavuzları (yerel kağıdınızı veya topluluk merkezinizi kontrol edin) Keçiören Aktepe’de en iyi restoran, Bornova Kazım Dirik’te en iyi okul …
 • Ünlü olanları öne çıkarın, bu alanı özel kılan bir şey var mı?
 • Sokak genişliği, avlu boyutları, evler arasındaki mesafeler gibi genel estetik
 • Popüler noktalar ve yerel özellikler dahil olmak üzere civardaki cazibe merkezleri
 • Doğal özellikler, göl manzarası veya manzaralı duraklamalar gibi görülmesi gerekir
 • Popüler mahalleler – nerede oldukları ve onları geride kılan şey nedir?
 • Yerel bilgiler için araştırma siteleri, referanslar ve dış bağlantılar da kontrol edin
 • Çevrede rekreasyon ve yemek seçenekleri
 • Günlük gezi ve hafta sonu gezi fikirleri, yerli halkın odaklandığı yerler yakınlarda
 • Okullar ve yürüme mesafesinde faaliyetler
 • Kavak mevsimsel etkinliklerini ve faaliyetlerini listele
 • Yerel arkadaşlarınızdan ve ailenizden daha fazla fikir isteyin! Taşımadan önce ne bilmek isterlerdi?

 

Çok yoğun gayrimenkul pazarlama içeriğini sitemizde nasıl görüntüleyebiliriz? Yerel Emlak SEO ve Pazarlama Stratejileri, Mahalli Sayfalar’ın bölgenize özgü olmasını ve bu sayfaların sitenize yerleştirilmesini içerir. Bağlantıları daha kolay bulmayı ve daha güçlü bir arama motoru optimizasyonu için Bornova, Kazımdirik Mahallesi veya Bornova Kazımdirik Emlakçı gibi belirli bir sayfa başlığını kullandığınızdan emin olun.

İşte size Yerel Emlak SEO ve Pazarlama Stratejileri için daha fazla ipucu:

 • Bölgeyi göstermek için yüksek kaliteli fotoğraflar veya videolar kullanın
 • En iyi arama motoru sonuçları için anahtar kelime zengin sayfa başlıkları ve içeriği
 • Her mahalle için yerel listeleri dahil et
 • Mahallenin en önemli ve benzersiz özelliklerini vurgulayın

Gayrimenkul için Yerel Emlak SEO ve Pazarlama Stratejileri kullanmaya ne dersiniz? 
Mahalle sayfalarınız bir fotoğraf galerisi içermelidir; sadece fotoğraf makinesini veya cep telefonu kameranızı alıp sokakları çekmelisiniz. Yine, alanı herkesten daha iyi biliyorsunuz, böylece iyi pozların nerede olduğunu biliyorsunuz. Fotoğrafçılık becerinizden emin değilseniz veya daha profesyonel olsun istiyorsanız, yerel bir fotoğrafçı kiralayın. Alanın videosu da son derece değerlidir, çevrede dolaşır ve kendi “alanınız hakkında” videoyu yakalar veya drone kullanarak hava fotoğrafı düşünebilirsiniz.

Yerel Emlak SEO ve Pazarlama Stratejileri İçin wp_betawpposts Yapmalı mısınız? 
Kesinlikle, bunu mümkün olduğunca sık yapmalısınız. Haftada iki ila üç kere Google’ın sitenizi dizine eklemesi, böylece sıralamanın büyümeye başlamasını sağlayacaktır. Bölgede yaşananlar gibi zamanında konular tamam ama yerel gazeteniz de bu konuda yazıyor olacak, bu nedenle yalnızca bir yerel uzman emlakçının rapor edeceği şeyleri düşünmeye çalışın. Herkesin ziyaret etmesi gereken küçük bir pastane var mı? Toplumu etkileyen yerel (halka açık) bir yer? Mahalle hakkında paylaşmak istediğiniz kısa bilgi varsa, bir wp_betawpposts yazısı harika bir şekilde çalışacaktır. Bir yıl boyunca bir mahalle ile ilgili bilgi almak için, onun yerine bir mahalle sayfasına koymayı düşünün ya da mahalle sayfanızdaki wp_betawpposts yayınlarına da bağlanın!

Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.
Yerel Emlak SEO ve Pazarlama Stratejileri konusunda daha fazla bilgi için 444 5 698 numaralı telefondan bize hemen ulaşabilirsiniz.

Yerel Emlak SEO ve Pazarlama Stratejileri yazımıza yorum bırakabilirsiniz.

About Author

Medanis Destek