Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
E-ticaretle Almanya’ya Nasıl Ürün Satabilirsiniz?

E-ticaretle Almanya’ya Nasıl Ürün Satabilirsiniz?

Almanya, dünyadaki en büyük e-ticaret pazarlarından birine sahiptir ve Avrupa’daki en büyük e-ticaret müşteri potansiyelinden yararlanır. Almanya net bir şekilde e-ticarette kıta lideridir. Tahmin etmeye çalışın – 40 milyondan fazla sayısal alıcıyı (yerli nüfusun yüzde 50’sinden fazlasını) bulabilirsiniz ve gerçekten önemli olan – e-ticaret pazarı halen hızla büyümektedir. E-ticaretle Almanya’ya Nasıl Ürün Satabilirsiniz? Öncelikle, bazı önemli gerçekler:

 • Alan: 357.168 km2
 • Nüfus: 80 milyondan fazla
 • Para Birimi: EUR (euro)
 • Dil: Almanca
 • Sermaye: Berlin
 • Saat dilimi: CET / CEST
 • İnternet TLD: .de

E-ticaretle Almanya’ya Nasıl Ürün Satabilirsiniz? :E-ticaret gerçekleri

Alman e-ticaret pazarı hızla büyüyor. E-Ticaret cirosu 2011-2012 döneminde yüzde 27’den fazla büyüyerek 2012’de 50 milyar avroya (+% 22) ulaştı. Almanya’da 37 milyon çevrimiçi alışverişçi ve 40 milyondan fazla alıcı bulunuyor. 2012 yılında çevrimiçi perakende mallar, Alman perakende pazarının% 6.4’ünü temsil etti. Bu, Orta Avrupa bölgesinin toplam e-ticaret cirosunun% 60’ından fazlasını oluşturuyor. Gerçekten ilginç olan – Almanya’da çevrimiçi alışveriş sadece genç nüfusta popüler değil. E-ticaretle Almanya’ya Nasıl Ürün Satabilirsiniz? sorusuna geçmeden önce BITKOM araştırmasına göre:

 • Ankete katılan internet kullanıcılarının yüzde 92’si daha önce de çevrimiçi alışveriş yaptı
 • 50-64 yaş grubundaki çevrimiçi insanların %89’u çevrimiçi alışveriş yapıyor, 65 yaş ve üzeri internet kullanıcılarının ise %79’u bunu yapıyor.

55 yaş ve üstü kişiler genel olarak perakende sektörü için önemli bir hedef grup haline gelmektedir ve oldukça önemlidir. -Kişi başı satın alma gücü en yüksek grubu oluşturmaktadırlar.

E-ticaretle Almanya’ya Nasıl Ürün Satabilirsiniz?

Orada satmak için Almanya’da bir teşkilata ihtiyacınız var mı?

Hayır. Çevrimiçi ürün ve hizmetlerinizi bu ülkede bir şirket bulunmaksızın Almanya’da satabilirsiniz.

“E-ticaretle Almanya’ya Nasıl Ürün Satabilirsiniz?” İçin Alman Kanunları

Almanya Avrupa Birliği üyesidir, bu nedenle Avrupa Birliği’nin (tüm üye ülkeler tarafından elde edilmesi gereken) direktifleri ve Alman ulusal yasalarını (özellikle de her tür tüketici hakkı) kontrol etmek önemlidir. Bu yasaların tüm yönlerine saygı göstermeyi unutmayın (örneğin ürün iadesi ile ilgili).

“E-ticaretle Almanya’ya Nasıl Ürün Satabilirsiniz?” İçin Dil

Almanya’daki ulusal dil Almanca’dır. Bununla birlikte, Almanya’da iletişim kurmak için İngilizce’yi de anlayabilir. Pek çok insan en azından bunun temellerini biliyor. Ancak kişisel tecrübelerimize dayanarak, Almanların bu dili bilseler bile İngilizce iletişim kurmaktan hoşlanmadığını söyleyebiliriz. Bu yüzden eğer Almanya’ya ürün satmak istiyorsanız web sitenizin Almanca dil seçeneği mutlaka olmalı.

Çevrimiçi ödemeler

E-ticaretle Almanya’ya Nasıl Ürün Satabilirsiniz? Almanya’da satmak isterseniz, kredi kartı ile ödeme yapmak (yalnızca) sunan alıcılar için yeterli olmayabilir. Burada gerçekten popüler bir ödeme yöntemi, ancak diğer yöntemleri uygulamak için yatırım yapmak için vakit ayırmanız gerekli. Alman alıcılar için bu ödeme yöntemlerini tavsiye ederiz:

 • Kredi kartları (Visa, MasterCard, Maestro)
 • Giropay
 • Sofortbanking
 • Doğrudan ödemeler (SEPA Doğrudan Borçları) – abonelik işlemleri için
 • PayPal – isteğe bağlı

“E-ticaretle Almanya’ya Nasıl Ürün Satabilirsiniz?” İçin Almanya’da sosyal medya

Son düşünceler

Almanya muazzam bir potansiyeli olan ve giderek artan e-ticaret sektörüyle büyük bir pazardır. İlk müşterilerinizi yabancı bir şirket olarak bulmak zor olabilir, ancak kesinlikle denemeye değer (potansiyel kazanç görmek zor değildir). Ayrıca orada yaşayan Türkler bir Türk e-ticaret sitesinden satın almayı tercih edebilir.

Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.
E-ticaretle Almanya’ya Nasıl Ürün Satabilirsiniz? konusunda daha fazla bilgi için 444 5 698 numaralı telefondan bize hemen ulaşabilirsiniz.

E-ticaretle Almanya’ya Nasıl Ürün Satabilirsiniz? yazımıza yorum bırakabilirsiniz.

About Author

Medanis Destek