Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
Yeni Web Sitenizin İyi Olduğunu Nasıl Anlarsınız?

Yeni Web Sitenizin İyi Olduğunu Nasıl Anlarsınız?

Hemen hemen her işletme sahibi, profesyonel bir web sitesinin olmasının ne kadar değerli olduğunu bilir. Ancak birçok işletme sahibi bu süreçten çok uzaktır. Yeniden bir web sitesi tasarlamak kolay bir iş değil ve çok zaman alan, pahalı bir girişim gibi görünebilir. Yeni bir web sitesinin işletmeniz üzerindeki etkisini anlamak zordur. Bu yüzden birçok işletme sahibi yaptığı yatırımın boşuna mı gittiği veya web sitesinin iyi mi kötü mü olduğuyla ilgili soru işaretleriyle karşılaşır. Yeni Web Sitenizin İyi Olduğunu Nasıl Anlarsınız? yazımıza okuyarak web sitenizin gerçekten işinize yarayıp yaramadığını ölçebilirsiniz.

YENİ BİR WEB SİTESİNİN DEĞERİNİN ÖLÇÜLMESİ

Web tasarım süreci doğru yapılırsa, işinizde oldukça hızlı bir pozitif getiri görürsünüz. Yeni web sitesinin ücretini bir gecede veya ilk ay içinde bile karşılamayacak olsanız da, yeni ve pahalı bir web sitesinin kendisinin bir yıl içinde ödemeyi başarabilmesi olağandışı değildir. İşletmenizin modeline bağlı olarak, olumlu getirileri daha erken görebilirsiniz. Web siteniz piyasaya girer girmez maddi olmayan avantajları da fark edeceksiniz.

Her işletme farklı olduğu için, yeni bir sitenin beklenen sonuçlarında evrensel bir zaman çizelgesi beyan etmek imkansızdır.

İşte web sitenizin analizleri devreye giriyor. Yeni web sitenizin kullanıma sunulduğu günden itibaren, yeniden tasarımınızın olumlu etkisini ölçmeye başlayabilirsiniz. Çoğu durumda, yıllar önce web sitenizi yeniden tasarlamış olmak isteyeceksinizdir.

Yeni Web Sitenizin İyi Olduğunu Nasıl Anlarsınız? Yeni web sitenizin kullanıma sunulmasından sonra bekleyebileceğiniz 5 ölçülebilir değişiklik var.

1. DAHA YÜKSEK DÖNÜŞÜM ORANI

Bir web sitesini yeniden tasarlamanın en büyük nedenlerinden biri dönüşüm oranlarının düşük olmasıdır . Birçok ziyaretçiniz var ancak az müşteriniz oluyorsa, bu, sitenizde bir şeylerin yanlış olduğunun iyi bir işarettir. Yeni bir web sitesi genellikle daha yüksek bir dönüşüm oranı getirir. Deneyimli bir web tasarımcısı, müşterilerin dönüştürülmesi için nelerin gerekli olduğunu bilir ve geçmişteki performans verilerinizi, boğuk noktaların daha önce nerede olduğunu belirlemek için bile kullanabilir.

Web sitenize gelen ziyaretçiler web sitenizi beğendiğinde ve web sitenize güvendiğinde müşteriye dönüşme oranları daha yüksek olacaktır.

2. DAHA FAZLA WEB SİTESİ TRAFİĞİ

Eskimiş eski web siteniz muhtemelen ziyaretçi trafiğinde bir düşüş yaşıyor. Yeni bir web sitesi çeşitli nedenlerle mükemmel bir tedavidir. Birincisi, güncellenmiş bir web sitesinin arama sonuçlarında iyi sıralaması daha olasıdır. Web siteniz güncellenmeden uzun süre durduğunda, arama motorları daha az alakalı olarak görüntülemeye başlayabilir. Rakipleriniz profesyonel olarak yeni web sitelerini başlattıklarında sizin arama sonuçlarınızdan daha iyi performans göstermeye başlarlar. Yeni bir web sitesi sadece daha fazla arama trafiği oluşturmaz. Yeni harika görünüşünüz daha paylaşılabilir içerik oluşturmaktadır. Müşterileriniz, arkadaşlarını size daha çok yönlendirecektir. Aniden tüm kanallardan daha fazla trafik görürsünüz. Zaten daha yüksek bir dönüşüm oranına sahip olduğunuz için, işler gerçekten başarılı olmaya başlayacak.

Yeni web sitesi trafiği

3. DAHA FAZLA SATIŞ

Daha yüksek bir dönüşüm oranı ve daha fazla trafik daha fazla müşteri kazanımı ve satış ile sonuçlanacağını söylememelidir. Yeni web sitenizden gelen en önemli veri, potansiyel müşterileriniz ve satışlarınızdır. Bazı durumlarda, yeni site daha güvenilir görünür veya daha fazla cihazda daha iyi çalıştığı için potansiyel satışlar ve gerçek satışlar artar. Diğer durumlarda, yeni siteniz daha önce eksik olduğunuz fırsatları yaratır. Örneğin, müşteri üretmek için sitenize doğru iletişim formunu eklemeniz, bunun gibi eski web sitenizde eksik olan yüzlerce açığı kapatabilirsiniz. İşte bu noktada, doğru tasarım stratejisi satışlarınızı en üst düzeye çıkarmanıza yardımcı olabilir.

 

4. HEMEN ÇIKMA ORANINDA DÜŞÜŞ

Çoğu web sitesi sahibi, hemen çıkma oranlarını görmekten nefret eder. Sitemizde bir şeylerin yanlış olduğunu gösteren bir gösterge olarak sıklıkla yüksek bir hemen çıkma oranını görürüz. Özellikle ürün sayfalarınızdan ve anasayfadan hemen çıkma oranları yüksekse bunu mutlaka profesyonel bir tasarımcıyla görüşmelisiniz. Her zaman böyle olmamakla birlikte, yeni bir web sitesinde hemen çıkma oranınızı düşürmek için iyi bir yöntem olacaktır. Çoğu durumda, bu çıkmaların iyi bir kısmı eski görünüme, yavaş yüklenme süresine, zayıf işlevsellik veya aygıt uyuşmazlığına bağlı olmuştur. Bu sorunların hepsi yeni tasarımınızla sabitlendiğinden hemen çıkma oranınız düşecektir. Ve daha uzun ziyaretçi web sitenizde kalırsa, müşteriler haline gelme şansı o kadar artacaktır.

 

5. DAHA FAZLA ESKİ ZİYARTÇİ DÖNÜŞÜ

Birinin web sitenize dönmesinin pek çok nedeni olabilir. Web sitenizden bilgi almak veya iletişim bilgilerine bakarak sizinle iş yapmak istiyor olabilirler. Veya daha önce yarım bıraktıkları alışverişlerini tamamlamak için dönüyorlar. Çoğu durumda, iade ziyareti web siteniz için iyi bir şeydir. Çok az insan, hiçbir şey yapmamak için web sitenize geri döner. Harika bir web tasarımının insanları geri getirmesi çok daha muhtemeldir. Web siteniz, potansiyel bir müşterinin işletmenizle olan ilk iletişim noktasıdır. İlk ziyaretiniz sırasında doğru izlenimi verirseniz, ömür boyu süren bir müşteri bulabilirsiniz.

DOĞRU TASARIM STRATEJİSİ İLE YATIRIM GETİRİNİZİ EN ÜST DÜZEYE ÇIKARMA

Elbette, tüm bunlar yeni web sitenizin akıllıca ve profesyonelce tasarlandığında gerçekleşebilir. Günümüz teknolojilerini zorlukla karşılayan, ucuz bir web sitesi yaptırırsanız bu iyileşmelerin hiçbirinden yararlanamazsınız ve web sitenizi boş yere yenilemiş olursunuz.  Aslında, kötü bir şekilde tamamlanmış yeni bir web sitesi, iş kaybına neden olabilir.

Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.

444 5 698 numaralı telefondan bize hemen ulaşabilirsiniz.

Yeni Web Sitenizin İyi Olduğunu Nasıl Anlarsınız? yazımıza yorum bırakabilirsiniz. Sizce iyi bir web sitesi satışları ne kadar etkileyebilir?

About Author

Medanis Destek