Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
Web Sitesi Mi Mobil Uygulama Mı?

Web Sitesi Mi Mobil Uygulama Mı?

Bir işletme sahibiyseniz dijital dünyanın her avantajından yararlanmaya çalışmanız, her türlü platformda bulunmaya çalışmanız çok doğal. Peki bir web sitesi günümüzde yeterli mi? Web sitesi olan işletmelerin ayrıca bir mobil uygulama yaptırması şart mı? Web Sitesi Mi Mobil Uygulama Mı? Yaptığınız işe göre sadece bir mobil uygula işinizi görür mü?

İncelemek için bir web sitesi çok fazla içerik ve bilgi sunmak için etkili bir platformdur, ancak bir uygulama daha ilgi çekici ve eylem odaklıdır. Her ikisi de ne yapmak istediğinize bağlı olarak güçlü ve etkili araçlardır.

Bugün, web sitelerinin yararlarını ve düşüncelerini ayrıntılı olarak inceleyeceğiz. Bu makale, mobil uygulama yerine, mobil cihazlar için optimize edilmiş bir web sitesinin işletmeniz için ilk tercih olmasına karar vermenize yardımcı olacaktır. Karar, başarmak istediğiniz hedefleri ve sunmak istediğiniz kullanıcı deneyimini göz önünde bulundurarak başlar.

Web Sitesi Mi Mobil Uygulama Mı?

Web Sitelerinin Faydaları

  1. Aciliyet: kullanıcılar, içeriğine, ürünlerine ve hizmetlerine sitede ulaşır ulaşmaz keşfedebilirler. Bir uygulamayı indirip kaydolmanıza gerek yoktur.
  2. Uyumluluk: Uygulamalardan farklı olarak, web siteleri platformlar arasında ayrım yapmaz ve genel olarak iOS ve Android cihazlarda erişilebilir durumdadır.
  3. Esneklik: Bir uygulamaya yeni işlevler eklemekle karşılaştırıldığında, web sitenizdeki içeriği güncellemek genellikle hızlı ve kolaydır
  4. Keşfedilebilir : Web sitenizde kaliteli SEO uygulamaları kullanıyorsanız organik aramalar iyi bir sıralama sağlar. Öte yandan uygulamalar genellikle çok spesifik arama parametreleri tarafından keşfedilebilir.
  5. Paylaşılabilir: Web siteleri için bir metin, e-posta veya sosyal medya mesajında basit bir bağlantı, içeriğinize hızlı bir şekilde erişim izni verebilir.
  6. Kapsam: Platformlar arası ve arama motorları arasındaki erişilebilirlik ve ayrıca paylaşılabilirlik özelliği, web sitenizin çoğu yerel uygulamadan daha fazla kişiye ulaşabileceği anlamına gelir
  7. Raf Ömrü: Kısa ömürlü uygulamaların aksine, web siteleri kullanıcılar tarafından silinemez ve birisi ziyaret etmek istediğinde her zaman erişilebilir olur. Web sitesi sağlam, uzun vadeli bir yatırımdır.
  8. Düşük maliyet : Neredeyse her zaman, web sitelerinin, yerel uygulamaların sıfırdan oluşturulmasından çok, kurulum ve bakımı için daha az maliyetli olması söz konusudur

Mobil Web Sitesi İşinize Uygun mu?

Bu sorunun cevabı, çoğu durumda evettir. Her işletmenin, kullanıcılara ürün ve hizmetleri hakkında önemli bilgi veren aranabilir bir web varlığına ihtiyacı var. Bir e-ticaret şirketi iseniz, web sitenizi (ana işletme altyapısı) mükemmel çalışana kadar müşteriler için uygun bir uygulama geliştirmenin cazibesine kapılmayın. Müteahhitler veya lokanta gibi diğer işletmeler, çoğu kez uygulama olmadan çalışabilir. Kısacası, Grubhub veya Uber gibi teknoloji odaklı bir işletme değilseniz veya büyük bir pazarlama bütçeniz yoksa, en azından başlangıçta bir web sitesi doğru seçim olacaktır.

İpucu: Bugün, web taramasının %50’den fazlası mobil cihazlarda gerçekleşmektedir, bu nedenle web geliştiricinizin duyarlı web sitesi tasarımına öncelik vermesini sağlayın.

Soruyu başka bir açıyla düşünün. Uygulamalar genellikle bir oyun veya ödeme portalı gibi tek bir işlevi kolaylaştırır. Kullanıcı işlemlerini tamamlamak için bunlar çok güçlüdür. Bununla birlikte, kapsamları da sınırlıdır. Sonuç olarak, sınırlı kullanıcı işlevselliği için geniş kapsam ve içerik sunumundan fedakarlık etmeyin. Bunlar daha sonra gelebilir.

Bu tabi ki bir mobil uygulamanın işe yaramayacağı anlamına gelmez ancak öncelikle mutlaka mobil uyumlu, profesyonel bir web siteniz olmalı. Mobil uygulamalar insanlara mağazanıza yaklaştığında indirim ve hediye çeki bildirimleri göndermek gibi temel işlevleri yerine getirebilir. Bu tarz pazarlama araçları için işinizi geliştirdikten sonra kullanabilirsiniz.

Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.

444 5 698 numaralı telefondan bize hemen ulaşabilirsiniz.

Web Sitesi Mi Mobil Uygulama Mı? yazımıza yorum bırakabilirsiniz.

 

About Author

Medanis Destek