Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
Yaz Temizliği: Web Sitenizi Yenileyin

Yaz Temizliği: Web Sitenizi Yenileyin

Yaz birçok kişi için tatil demek olsa da özellikle bazı sektörlerdeki küçük işletmeler için işlerin durgunlaştığı bir dönem. Bu dönemde nasıl evlerimizi temizleyip kışa hazır hale getiriyorsak web sitemizde de yenilikler ve düzeltmeler yapabiliriz. Yaz Temizliği: Web Sitenizi Yenileyin yazımızı bu yüzden yazmaya karar verdik. Neden yazı verimsiz ve boş boş oturarak geçiresiniz. Web sitenizde düzeltmeler yapmak, sosyal medya paylaşımlarına ağırlık vermek sizi yeni döneme olduğunuzdan daha da güçlü şekilde girmenizi sağlayabilir.

Tasarım ve yerleşimi neredeyse tamamen yenileyebilir veya en az ancak en etkili değişiklikleri seçebilirsiniz. Ancak kesinlikle sıfırdan bir web sitesi oluşturmanıza ve yeniden başlatmanıza gerek yok. (Tabi 90’lardan kalma veya öyle görünen bir web siteniz yoksa) Bu makalede, çevrimiçi varlığınızı yeni ve geliştirilmiş bir görünüm ve his vermek için yapabileceğiniz dokuz basit işlemi tanıtacağız.

Yeni resimler kullanın

Sitenizin vitrini anasayfadır, siz değiştirene kadar insanlar üzerinde ne kadar etkili olabileceğini anlamayabilirsiniz. Yeni görsellerin bir web sitesi makyajında ​​bu kadar büyük fark yaratması gerçekten şaşırtıcı. Sitenize resim ekleme ve bunlardan çıkarma, bir web sitesi oluşturmak için en basit unsurlardan biridir. Basit bir tıklama ve kendinize yepyeni bir görünüm kazandırabilirsiniz. Anasayfa örnekleri verdiğimiz yazımızı okuyarak fikir edinebilirsiniz.

Elbette, sitenize yeni görsel malzeme eklemeyi taahhüt ediyorsanız, sonsuza kadar gidebilir ve fotoğraf çekimleri ayarlayabilir, en yeni ürünlerinizin profesyonel fotoğraflarını çekebilir ve markanızı övmek için düşündüğünüz yeni bir stil keşfedebilirsiniz. Sosyal medyada takipçileriniz varsa onlardan size, ürünlerinizle veya hizmetinizle etkileşim halinde olan fotoğraflarını kendileri göndermelerini isteyebilirsiniz.

Bahar Temizliği - Yeni Resimler Ekle

SEO’nuzu tazeleyin

Sitenizin içeriğini güçlendirmenin büyük bir avantajı, bu işlemin web sitesinin arama motoru sonuçlarındaki sıralamasını iyileştirmesine yardımcı olmasıdır. Sitenizi güncelleyerek, aslında arama motorlarına aktif ve canlı bir alan olduğunu, kimsenin umursamadığı uyku halinde olmayan bir web sayfanız olduğunu belirtiyorsunuz.

Neden bir adım daha ileri gitmeyip sitenizin SEO ayarlarını hassaslaştırmanın ve değiştirmenin yeni yollarını düşünmüyorsunuz? Yeni metin ekleme, hatalı bağlantıları kontrol etme, resim açıklamalarını en iyi duruma getirme veya URL’nizi web dizinleri ile listeleme, sitenizi arama sonuçlarında daha yükseğe çıkarmak için atmanız gereken bazı adımlardır. Tüm bu işlemler karışık geldiyse bizimle iletişime geçerek uygun fiyata web sitenizi yeni döneme hazır hale getirebiliriz.

En yeniyi ve en iyiyi vurgulayın

Farkında değilsiniz, ancak siz veya ziyaretçilerinizin markanızın yaptığı yeni ve taze şeyleri sitenizin ziyaretçilerine bildirmedikçe muhtemelen kendileri fark etmeyeceklerdir. Yaz temizliği son buluşlarınız, ürünleriniz, wp_betawppostslarınız veya özellikleriniz üzerinde bir spot ışığı vermek için mükemmel bir fırsattır.

Bahar Temizleme - Işık Kutusu

Sütun veya şeritler

Tamamen yeni bir site tasarlamanıza gerek kalmadan farklı bir şeyler denemek ister misiniz?  Site düzeninizin daha keyifli ve daha ilginç hale getirmek için şeritler veya sütunlar kullanabilirsiniz. Şeritler, sitenizi yatay kesitlere böler ve tahmin ettiğiniz sütunlar dikey olanlarla aynı işi yapar. Bu bölümler sadece tasarım için değil, aynı zamanda daha net bir içerik hiyerarşisi ve daha zarif bir tarama sunarak kullanıcı deneyimini önemli ölçüde artırıyorlar.

Ürün seçeneklerinizi ince ayarlayın

Müşterilere aynı ürünün 30 farklı versiyonunu gösterebildiğini biliyor muydunuz ? Dediğimiz gibi, anlaşma ayrıntılarda. Muhteşem ürünlerinizin genel bir tanımına razı olmayın. Renklerin , boyutların , materyallerin ve daha fazlasının varyasyonları ekleyerek her müşterinin zevkine göre konuşun. Daha fazla seçenek eklemek, satışları artırmanın kesin bir yoludur ve işiniz bittiğinde, web sitenizin içeriğini de güncellersiniz ve sizi daha yüksek dizine aramak isteyen arama motorlarına iyi titreşimler gönderirsiniz.

Bahar Temizleme - Ürünler Ekle

Yeni bir yazı tipi şemasını test etme

Bazen anlamlı değişiklikler içerikte değil, formdadır. Veya bu durumda yazı tipi olabilir. Web sitenizin yazı tipi düzenini değiştirme, büyük bir hareket gibi gelmeyebilir, ancak kesinlikle sitenize güzel ve pürüzsüz bir görünüm kazandırabilir. Fontlar, insanların içeriğinizle etkileşim biçimini oldukça önemli ölçüde etkileyebilir.

İçine biraz hareket koyun

Web sitenizin biraz fazla statik olduğunu hissetmeye başlıyorsanız ve web sitenize dinamik bir dokunuş eklemek istiyorsanız, web sitemiz yok, ancak sizin için birkaç seçenek deneyebilirsiniz:

  • Animasyonlar, sitenizin öğelerini hareket ettirerek ilginç şeylerdir.
  • Video arka planları, büyüleyici bir görsel efektle tüm sitenizi hayata geçirir.
  • Parallax kaydırma, hareket efekti oluşturan site arka planınıza bir katman ekler.
  • Sinemagraflar dikkat dağıtmaksızın eğlenceli ve ince bir hareket sağlar.

Şimdi tek yapmanız gereken seçmek.

Yaz temalı bir bültenle takipçilerinize e-posta gönderin

Web sitenizdeki tüm bu parlak yeniliklerle şimdi bir duyuru yapma zamanı! Posta kutularına doğrudan gönderilen güzel bültenler oluşturarak hayranlarınız, takipçileriniz ve müşterilerinizle iletişim kurmaya davet edebilirsiniz.

Kendi wp_betawppostsunuzu başlatın

Uzmanlığınızı internette göstermek ister misiniz? Muhtemelen bir wp_betawpposts bunu yapmanın en iyi yollarından biridir! Yayınlayacağınız taze içerik, ziyaretçilerinizi ilgilendirir (trafiğiniz için mükemmeldir), görünürlüğünüzü artıracak ve sizi alanınızdaki uzman olarak konumlandıracaktır.

Trafik için yeni kaynaklar deneyin

Web sitenizi güncellemek yalnızca yeni içeriklerle ilgili değil, aynı zamanda yeni izleyiciler getirmek ve çevrimiçi varlığınız için yeni yollar test etmek için bir çaba.

Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, SEO ve Google AdWords, sosyal medya reklamları, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.
444 5 698 numaralı telefondan bize hemen ulaşabilirsiniz. 

Yaz Temizliği: Web Sitenizi Yenileyin yazımıza yorum bırakabilirsiniz.

About Author

Medanis Destek