Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
WebView Uygulama

WebView Uygulama

Akıllı telefonlar ve mobil uygulamalar hayatımıza girdikçe yeni terimler de bununla birlikte geliyor. WebView Uygulama da son dönemlerde kullanılmaya başlanan mobil uygulama yöntemlerinden birisi.

Native mobil uygulamanın işletim sistemlerine göre farklı diller kullanarak yapıldığından bahsetmiştik. WebView Uygulama ile içerikleri bir URL’ye yükleyebilir ve depolayabilirsiniz.

Örneğin, uygulamanın haber rss erişimine ihtiyacı varsa, bağlantıları çekmek için WebView Uygulama kullanabilirsiniz ve uygulama kullanıcılarının, uygulamalarınızı bırakmadan haberleri okumasına izin verirsiniz.

Mobil uygulamanızın ihtiyacına göre native, hybrid veya WebView Uygulama tarzında yapabilirsiniz. Web içeriğini bir Android cihazında görüntülemek için iki yol vardır: geleneksel bir web tarayıcısı olsa da veya mizanpajda WebView içeren bir Android uygulaması aracılığıyla. Bir geliştirici, bir uygulamaya tarayıcı işlevselliği eklemek isterse, WebView kitaplığını ekleyebilir ve bir WebView sınıfının bir örneğini oluşturabilir.

Bu aslında web sayfalarını işlemek ve JavaScript’i çalıştırmak gibi şeyleri yapmak için uygulamaya bir tarayıcı yerleştiriyor. WebView Uygulama güçlüdür çünkü yalnızca uygulamaya katıştırılmış bir tarayıcı sağlamakla kalmaz, aynı zamanda geliştiricinin uygulamanın web sayfaları ve diğer web uygulamaları ile etkileşimde bulunmasına izin verir. 

Cihazları WebView Uygulama özelliklerinden istifade edebilecek saldırılardan korumak için Google, tüm Android kullanıcılarının işletim sisteminin en son sürümünü çalıştırmasını ve istendiğinde WebView Uygulama güncellemelerini önerir.

WebView Uygulama, uygulamanızın içindeki web sayfalarını görüntüleyen bir görünümdür. HTML dizesini de belirtebilir ve WebView’i kullanarak uygulamanızda gösterebilirsiniz. WebView, uygulamanızı bir web uygulamasına dönüştürür. WebView uygulama hakkında daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçebilir ve bu uygulamadan faydalanabilirsiniz.

Medanis Bilişim AŞ olarak yılların verdiği tecrübe ve profesyonellikle sizlere mobil uygulama konusunda yardımcı olabiliriz. Bizimle iletişime geçerek genç ve dinamik ekip arkadaşlarımızla birlikte projenizi hayata geçirebiliriz.

 

About Author

Medanis Destek

Önceki Yazı

Sonraki Yazı