Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
Hybrid Uygulama

Hybrid Uygulama

Hybrid Uygulama melez ya da karma uygulama olarak da adlandırılır. Hybrid Uygulama diğer mobil uygulamalar gibi akıllı telefonunuz veya tabletiniz için kullanabileceğiniz mobil uygulamalar geliştirmek için kullanılır.

Hybrid Uygulama ile birlikte, oyun oynayabilir, arkadaşlarınızı sosyal medyayla meşgul edebilir, fotoğraf çekebilir, sağlığınızı izleyebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. İnternetteki web sitelerinde olduğu gibi Hybrid mobil uygulamalar HTML, CSS ve JavaScript gibi web teknolojilerinin bir bileşimi ile oluşturulmuştur. Önemli fark Hybrid Uygulamalar mobil platformu kullanan bir yerel uygulama yani WebView içinde barındırılıyor olmasıdır. Bu sayede mobil uygulama kamera, mikrofon, telefon rehberi gibi akıllı telefon özelliklerine ulaşabilmesini sağlar.

Bir mobil uygulamanın nasıl oluşturulduğunu söylemek zor olabilir. Hiybrid Uygulama farklı değildir. İyi yazılmış bir melez uygulama, native eşdeğerinden farklı görünmemeli veya davranmamalıdır. Daha da önemlisi, kullanıcılar mobil uygulamanın native mi hybrid mi olduğuyla ilgilenmezler. Sadece iyi çalışan bir uygulama isterler.

Mobil bir uygulamanın Hybrid uygulama veya native olup olmadığını anlamaya çalışmak, nadir bulunan üzüm çeşitlerini ayırmaya çalışmak gibidir. Native uygulamalar hem daha pahalıdır hem de zaman alır. Hybrid ise aynı özellikleri sağlamasına göre daha uygun fiyatlıdır ve daha çabuk elde edilir.

Hybrid Uygulama yapması gereken işi düzgünce yaptığı sürece nasıl yapıldığını kimse umursamaz.

Hiybrid Uygulama, web siteleri gibi benzer bir şekilde oluşturulmuştur. Her ikisi de HTML, CSS ve JavaScript gibi teknolojilerin bir kombinasyonunu kullanır. Ancak, bir mobil tarayıcıyı hedeflemek yerine, karma uygulamalar, yerel bir kapsayıcıda barındırılan bir WebView’ı hedef alır. Bu, mobil cihazın donanım özelliklerine erişmek gibi şeyleri yapmalarını sağlar.

Medanis Bilişim AŞ olarak yılların verdiği tecrübe ve profesyonellikle sizlere mobil uygulama konusunda yardımcı olabiliriz. Bizimle iletişime geçerek genç ve dinamik ekip arkadaşlarımızla birlikte projenizi hayata geçirebiliriz.

 

About Author

Medanis Destek

Önceki Yazı

Sonraki Yazı