Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
Hybrid Uygulama Yapma

Hybrid Uygulama Yapma

Hybrid Uygulama Yapma native ve web uygulamalarını birleştirerek mobil uygulama yapmaya yarayan bir yöntemdir.

Native mobil uygulama yani yerli-doğal uygulamalar belli bir işletim sistemi için geliştirilir. Hybrid Uygulama Yapma hem yerli hem de HTML5 dünyalarının en iyilerini (veya en kötülerini) birleştirir. Hybrid Uygulama Yapma , öncelikle HTML5 ve JavaScript kullanılarak oluşturulmuş bir web uygulaması olarak tanımlarız; daha sonra yerli platform özelliklerine erişim sağlayan ince bir yerli kapsayıcı içine sarılır. PhoneGap, hybrid mobil uygulamalar oluşturmak için kullanılan en popüler yöntem örneğidir.

Hybrid Uygulama Yapma uygulamanıza şu özellikleri kazandırır:

  • Cihazın bağlı olup olmamasına bakılmaksızın işlev görebilir.
  • Bir cihazın dosya sistemi ile entegrasyonu.
  • Web tabanlı hizmetler ile entegrasyon.
  • Dinamik çevrimiçi içeriğe erişimi artırmak için gömülü bir tarayıcı.

Çoğu uygulama Hybrid Uygulama Yapma olarak görülebilir. Çevrim içi bankacılık hizmetleri gibi web uygulamaları genellikle bazı içeriği yerel olarak saklar; Microsoft Word gibi yerel olarak depolanan yerel uygulamalar da vardır.

Hybrid Uygulama Yapma native uygulamaya göre daha basittir ve ekonomiktir. Native uygulama pahalı ve zaman alan bir tasarım yöntemi. Sonuçta aynı başarı elde edildikten sonra neden ille de native tasarım yaptıracaksınız? Hiçbir kullanıcı mobil uygulamanın hangi yolla yapıldığına bakmaz. Mobil uygulama işe yarıyor mu ona bakarlar.

Uygulamanızı bir uygulama mağazası aracılığıyla dağıtmak istiyorsanız, Hybrid Uygulama Yapma veya yerli uygulama oluşturmanız gerekir. Web sitelerini uygulama mağazaları aracılığıyla dağıtamazsınız.  Tarayıcınızın adres çubuğu bunun içindir! Bu kısıtlamaya rağmen, bir hybrid veya native uygulama oluşturup oluşturmadığınıza bakılmaksızın, mobil uygulamanız için bir web sitenizin olması önerilir. Bu, kullanıcılarınızın sorunlarla karşılaştıkları / karşılaştıklarında gitmeyi bekleyebilecekleri ilk yer olacak.

Medanis Bilişim AŞ olarak yılların verdiği tecrübe ve profesyonellikle sizlere mobil uygulama konusunda yardımcı olabiliriz. Bizimle iletişime geçerek genç ve dinamik ekip arkadaşlarımızla birlikte projenizi hayata geçirebiliriz.

 

About Author

Medanis Destek

Önceki Yazı