Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
Web Sitesi Nasıl Açılır?

Web Sitesi Nasıl Açılır?

İşletmeniz veya kendiniz için yeni bir web sitesi inşa ettiniz ve tüm işlemler halledildi: önemli bilgiler, çarpıcı görüntüler ve ilgi çekici içerikler. Peki, tüm iş bitti mi? Hayır aslında işin büyük kısmı yeni başlıyor! Bir web sitesinin açılması sadece internete yüklenerek yayına alınması demek değildir. Web Sitesi Nasıl Açılır?

Müşterilerinizin sitenizi bulmasını sağlamak, erişiminizi yeni potansiyel müşterilere genişletmek ve genel bir reklam oluşturmak için, her pazarlama fırsatını elinizin altında bulunduran ve en üst düzeye çıkaran bir başlama planına ihtiyacınız olacaktır.

Bunu göz önünde bulundurarak, yeni sitenizi tanıtmanın ve hak ettiği ziyaretçileri elde etmenin beş kolay yolu vardır.

Web Sitesi Nasıl Açılır?

Pazarlama teminatınızı güncelleyin

İlk kez bir işletme sitesi başlatıyorsanız veya URL’nizi değiştirdiyseniz, tüm pazarlama materyallerini yeni alan adı ile güncellemek önemlidir. Bu, kartvizitlerinizi, el ilanları, e-posta imzanızı ve şu anda sosyal medya hesaplarınızda olan web sitesi bağlantısını içerir.

Bu pazarlama araçlarının tümü aynı zamanda yeni sitenizin görünümünü de yansıtmalıdır. Web sitenizin renk paleti, tüm pazarlama kanallarında, yazı tiplerini ve tutarlı görüntülerini marka kimliği oluşturarak ve müşterilerinizin zihninde unutulmaz olması için çok önemlidir.

Çalışanlara haber verin

Yeni siteniz hakkındaki haberlere dünyaya yayılmadan önce, personelinize e-posta ile veya kısa bir şirket toplantısıyla bildirin. Birincil özelliklerini anlamak için yeni siteyle tanışın.

Ardından, siteyi müşterilere, ailelerine ve arkadaşlarına söylemeye teşvik edin. Kulaktan kulağa yayılmak güçlü bir pazarlama aracı olabilir. Çalışmalar sürekli olarak küçük işletmelerin yüzde 85’inin yeni müşterilere bu şekilde ulaştığını gösteriyor.

Geçmiş müşterilere ve ortaklara söyleyin

Çalışanlarınızı kişisel olarak yeni sitenin mevcut müşterilerine bildirmek, sık ziyaretçilere ulaşmanız için yararlıdır, ancak geçmiş müşterilerinize ve hizmetinizi kullanmayanların bir süre için de bilmelerine izin vermek istersiniz.

E-posta abonelerinizin mevcut bir listesine sahipseniz, heyecan verici haberler paylaşan ve siteyle doğrudan bağlantı içeren bir e-posta duyurusu hazırlayın. İş ortaklarınız, tedarikçileriniz ve bağlı olduğunuz kuruluşlar için aynı şeyi yapın ve kendi haber bültenlerinde küçük bir duyuru yayınlamaya istekli olup olmadıklarını sorun.

Bir basın bildirisi yazın

Halkla ilişkiler, iş ile ilgili haberlerin farkındalığını artırmak için değerli bir araç olmaya devam etmektedir ve bu yeni bir web sitesinin başlatılmasını içermektedir. Yerel medya ve wp_betawpposts yazarlarıyla iletişim kurmanın en basit yolu bir basın açıklamasıdır.

Bültenlerin çoğunun biçimi aynı: Bir şehir ve tarihle başlar. Birkaç paragraf metin içerir; ve esasen benzer bir “Hakkımızda” ifadesi ile sona erer. Basın bülteninin alt kısmına iletişim bilgilerinizi eklediğinizden emin olun; böylece bir röportaj yapmak isterse basın size nasıl ulaşacağını bilir. Yayınınızda haberinizin niteliğini referans alan akılda kalıcı bir başlık bulunmalıdır, örneğin “Öz Tavuk Izgara Lokantaları Yeniden Tasarlanmış Web Sitesi”.

 

Sosyal medyayı kullanın

Sosyal medya pazarlamanız için sosyal ağlarla önceden hesap oluşturduysanız, harika! Bunları web sitenizin lansman haberleri için bir dağıtım kanalı olarak kullanın.

Ayrıca, ziyaretçileri yönlendirmek için takipçilerinizin tıklamaları ve kendileri için keşfedebilmeleri için web sitenize bir bağlantı ekleyin ve “Yeni sitemizi kontrol edin!” Gibi bir harekete geçirici mesaj verme eylemi ekleyin. Eğer konum sosyal pazarlamaya yeni , daha iyi bir zaman olamaz Twitter katılmak veya başlatmak LinkedIn’de pazarlama .

Sitenizi başlattıktan sonraki haftalarda daha fazla potansiyel ziyaretçiye ulaşmak için haberleri ikinci kez sosyal medyaya paylaşın ve personelinize müşterilerinizi bilgilendirmeye devam etmelerini hatırlatın. İlgi ve site trafiğini oluşturmak için en uygun an, lansmandan hemen sonra işe koyulmaktır, bu nedenle en iyisini yapın!

Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.

Web Sitesi Nasıl Açılır? Yeni bir web sitesini siz olsaydınız nasıl duyuyordunuz? Fikirlerinizi yorum olarak paylaşabilirsiniz.

 
About Author

Medanis Destek