Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
Web Sitenizin Hemen Çıkma Oranını Azaltma

Web Sitenizin Hemen Çıkma Oranını Azaltma

Çevrimiçi işleriniz etkileyici bir trafik alıyor olsa da, ziyaretçilerin çoğunun web sitenizde az zaman ve para harcamasından dolayı gelir eksikliği yaşayabilirsiniz . Türkiye’de daha rekabetçi olmak için hemen çıkma oranı denilen bu olgunun farkında olmalısınız. Hemen çıkma oranı, kısa bir ziyaretten sonra, herhangi bir işlem yapmadan veya alışveriş yapmadan web sitenizin kaç kişi kaçırdığını ölçer. Google, bu zıplamaları “tek sayfa ziyaretleri” olarak belirtmektedir. Ziyaretçilerinizin sayfalarınızı daha fazla inceleme olasılığı arttığından hemen çıkma oranınızı iyileştirerek sitenizin başarısını büyük ölçüde artırabilir ve bu, yeni bir müşterinin kazanma şansınızı önemli ölçüde artıracaktır. Web Sitenizin Hemen Çıkma Oranını Azaltma işlerinizde büyük fark yaratacaktır.

Web sitenizde hemen çıkma oranının yüksek olması durumunda, ziyaretçilerin ilgisini çekmesini sağlayan faktörleri ortadan kaldırmak için açılış sayfanızda bazı değişiklikler yapmayı düşünebilirsiniz.Beğenilen oranınız, yükleme zamanları veya site yerleşimi veya zevksiz bir renk düzeni kadar basit bir şey gibi daha ciddi bir kusurun bir sonucu olabilir.

Web Sitenizin Hemen Çıkma Oranını Azaltma ‘ya başlamak için aşağıdaki öneriyi uygulayın:

-Öcelikle web sitenize gelen müşterilerin hemen çıkma oranlarını karşılaştırın. Tarayıcılardan mı kaynaklı, hangi bölümlerden daha çok hemen çıkma yapılmış gibi. Belki de bu iki tür ziyaretçiniz web sitenizi bulmak için farklı arama terimleri bile kullanmaktadır. Hemen çıkma oranı ile belirli tarayıcılar veya cihazlar arasında bir bağlantı varsa, tüm platformlar için tam uyumluluk sağlamaya çalışın (güçlü bir mobil platforma sahip olmak günümüzde anahtardır!). Hemen çıkma oranının yüksek olduğu kullanıcılar belirli arama terimlerini kullanmak eğilimindeyse, alternatif bir anahtar kelimeyi düşünün veya açılış sayfanızı o belirli anahtar kelimeye daha iyi uyacak şekilde değiştirin.

Web Sitenizin Hemen Çıkma Oranını Azaltma :

– Eğer çok sıkı bir satış oranı ile uğraşıyorsanız, bazı temel değişiklikler gerektirebilir ve gönderdiğiniz mesajı yeniden değerlendirmeyi düşünmelisiniz. Mesajınız tüketicilerin aradığı şeyle aynı olmayabilir ve ek piyasa araştırması yapmanız gerekebilir. Müşterilerinize daha iyi bir anlayış geliştirdikten sonra, web sitenizi onlara daha iyi sağlayabilir ve aramakta oldukları cevapları daha verimli bir şekilde sağlayabilirsiniz.

Web Sitenizin Hemen Çıkma Oranını Azaltma için “Kullanıcı dostu web sitesi” kesinlikle bir anahtardır. Web siteniz insanların tarayıcılarına çarpıyor veya kırık bağlantılar ile mi parçalanmış? Belki içeri girmek ve gezinmek zor olabilir? Siteniz iyi düzenlenmiş mi? Arama işlevi doğru ve sezgisel mi?

Web Sitenizin Hemen Çıkma Oranını Azaltma için Sosyal oturumları kullanmaya özen gösterin. Çoğu kişi, kullanıcı adı ve şifre oluşturmak için sıkıcı ve rahatsız edicidir. Facebook, Google+, Twitter vb. Kullanarak giriş yapmalarına izin verin. Bu, giriş işlemini kolaylaştıracak ve müşterilerinizin şifrelerini unutmamaları daha olası olacaktır.

– Pop-up’lar bir müşteriyi caydırabilir, bu nedenle kullanımlarını asgariye indirmeye çalışın veya onları tamamen ortadan kaldırın. Benzer şekilde, otomatik olarak başlayan videolar ve ses müşterileri rahatsız edicidir. Bu reklamlar yalnızca insanları sinirlendirmek ve siteyi derhal kapatmalarına neden olacak şekilde sunulacaktır.

– Sitenizin içeriği uygun bir şekilde segmentlere ayrılmış mı? Ziyaretçilerinizin sorularını cevaplamak ve onlara çözüm önerirsiniz, ancak hepsini tek bir yerde yapmaktan kaçınmalısınız. İçeriği mantıksal bölümlere veya kategorilere yerleştirin. Uzun postaları birden fazla sayfaya bölün.

Bizimle iletişime geçerek uygun fiyata profesyonel, SEO uyumlu web sitelerine sahip olabilirsiniz. 13 yılı aşkın tecrübemiz ve yenilikleri her an takip eden ekibimizle her an yanınızda olacağız.

Web Sitenizin Hemen Çıkma Oranını Azaltma yazımıza yorum yazabilirsiniz.

About Author

Medanis Destek