Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
Web Sitenizi Hızlandırmanın Yolları

Web Sitenizi Hızlandırmanın Yolları

Günümüzde web sitenizin işinizde başarıyı yakalaması için kesinlikle web sitenizin yıldırımdan daha hızlı yükleme hızına sahip olması gerekli. Yükleme sürelerinin önemli ölçüde geri dönüş ve dönüşüm oranları ile doğrudan ilişkilidir. Bunları iyileştirmek çok önemlidir. Hiç kimse, bu gün yavaş açılan bir web sitesini beklemek istemeyecek ve anında çıkarak rakip web sitelerine gidecektir. Bir hobi sitesi gibi sıradan bir şey bile, hızlı yükleme süreleri gerektirir. Web Sitenizi Hızlandırmanın Yolları web sitenizin daha hızlı yüklenmesini sağlayacaktır.

Web sitenizi hızlandırmak için kullanabileceğiniz Web Sitenizi Hızlandırmanın Yolları:

1- WordPress wp_betawppostsuyla uğraşırken, “wp_betawpposts Super Cache” eklentisini kullandığınızdan emin olun. Bu eklenti, çoğu ziyaretçiyi hantal WordPress PHP betiği üzerinde daha akıcı bir deneyim sunacak statik html dosyalarını oluşturur. Birkaç kullanıcı bu statik html dosyalarını göremezken, statik dosyalar kadar olmasa da alternatif önbellek dosyalarından daha hızlı olan farklı önbellek dosyaları görürler çünkü marjinal olarak geliştirilmiş yükleme sürelerinden hala yararlanacaklardır.

2- Çeşitli eklentiler kullanın, çünkü bu yalnızca kullanıcının görüntüleme bölümünde görülenlere yükleyen görüntüleri sınırlar. Bu, kullanıcının yükleme işlemini tartmaktan alamadığı fazladan görüntüleri durduracaktır.

3- Ayrıca resimlerinizin boyutunu küçültmek için farklı biçimler kullanmayı deneyin. İncelemeye değer bazı görüntü formatları arasında “WebP” ve “JPEG XR” bulunur. Şaşırtıcı bir şekilde, bu formatlar görüntü ağırlığını yoğunlaştırır ve böylece görüntü kalitesinden ödün vermeksizin % 20 veya daha fazla zaman yükler.

4- Yüklü eklentilerinizin her birini göz önünde bulundurun ve hangilerinin kesinlikle zorunlu olduğuna göre sıralayın. Sitenizi siteye girmeden çalıştırabileceğiniz bir eklentiye rastladığınızda, sitenizden kaldırın veya devre dışı bırakın. Birkaç eklentiyi kaybetmek, sitenize saygın bir hız artışı sağlayabilir. Ayrıca, bazı eklentilerin güncelliğini yitirmiş ve artık düzgün çalışıp çalışmadığından emin olmalısınız. Bu eklentileri ya güncellemeniz ya da silmeniz g

5- JavaScript ve CSS kullanımını en aza indirgemek için elinizden gelen şeyleri yapın. Çoğu zaman ekstra boşluk veya satır sonları gibi keyfi öğeleri ortadan kaldırabilirsiniz. Çoğu araç, senaryonun boyutunu % 20 oranında azaltmanıza yardımcı olabilir. Yine de doğru aracı uyguladığınızdan emin olun; bazen senaryonuz aşırı sıkıştırılabilir ve okunaklı hale gelebilir.

6- Barındırma paketinize bir güvenlik duvarı dahil mi? Ayrıca, yetkili mi? Herhangi bir web tasarım işinde olduğu gibi, bir güvenlik duvarı ve diğer hayati güvenlik özelliklerini hariç tutan hosting paketlerinden kaçınmak istiyorsunuz. Bir güvenlik duvarı sizin ve ziyaretçinizin özel bilgilerini korur ve güvenli bir ev sahibi potansiyel saldırılara karşı savunarak ve spam tabanlı trafiği kaldırarak sitenizi hızlandıracaktır. wp_betawppostsunuzun veya sitenizin bir DDoS saldırısına maruz kalması halinde, büyük miktarda giriş denemelerini işleme koyamayacağınızdan dramatik bir yavaşlama yaşarsınız.

7- JavaScript kodunun yüklenmesini ertelediğinizde yükleme de önemli ölçüde artacaktır. Bu sürecin doğru bir şekilde ele alınması gerektiğini unutmayın. JavaScript’in yürütülmesini geciktirmek için oluşturulmuş bir eklenti kullandığınızdan emin olun ki bu iri betiklerin sayfanın geri kalanından sonra yüklenmesi gerekir.

Tüm bu terimlere veya web sitesi tasarımına yabancıysanız ve yavaş bir web siteniz varsa bizimle iletişime geçerek uygun fiyata profesyonel web sitelerine sahip olabilirsiniz.

Web Sitenizi Hızlandırmanın Yolları yazımıza yorum bırakabilirsiniz.

About Author

Medanis Destek