Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
Web Sitenizi Ne Sıklıkta Yenilemelisiniz?

Web Sitenizi Ne Sıklıkta Yenilemelisiniz?

İşletme sahiplerinde ne yazık ki web sitesine girilebildiği sürece kullanılabilir anlayışı yaygın olarak mevcut. Bu çok yanlış bir düşünce. Bu anlayış yüzünden belki her gün onlarca müşteri kaybediyorsunuz. Web siteniz çalışıyor olsa da bazı yerlerini yenileme zamanı gelmiş olabilir. Arabalarınızı düşünün düzgün çalıştığı halde bakıma götürüyorsunuz ve sizin farkında olmadığınız sorunlar ortaya çıkıyor olabilir. Ayrıca her sene yeni web tasarım trendleri geliyor ve web siteniz eski moda olmadan küçük yeniliklerle kullanılmaya devam edebilir. Peki, Web Sitenizi Ne Sıklıkta Yenilemelisiniz?

Web sitesini yeniden tasarlamak basit bir girişim değildir. Kesinlikle, her gün yapmak istediğiniz bir şey değil. Ama sık sık yapmazsanız, şirketiniz hızlı bir şekilde modern teknoloji ve eğilimlerle bayat, modası geçmiş ve günümüzle ilgisiz görünecektir. Sonuçta, web siteniz işinizin yüzüdür. Öyleyse, işletmenizin ne kadar sıklıkla bir yenileme gerektiğini bulmamız gerek.

Web Sitenizi Ne Sıklıkta Yenilemelisiniz?

Mobil Uyum

Web siteniz mobil cihazlar için uygun mu? Değilse, bu wp_betawpposts yazısını hemen okumayı bırakmanız ve bir web tasarım şirketi bulmanız gerekir.

Gerçek şu ki, ziyaretçileriniz çoğu ve her geçen gün artan bir sayıda mobil cihazlardan geliyor, Google gittikçe daha fazla mobil cihazın bulunduğunu belirtti. Sonuçta web siteniz mutlaka mobil uyumlu olmalı.

YENİDEN TASARLANMADAN ÖNCE BİR WEB SİTESİ KAÇ YAŞINDA OLMALI?

Web Sitenizi Ne Sıklıkta Yenilemelisiniz?  İster inanın ister inanmayın, ne zaman yeni bir web sitesi almak zorunda olduğunuza dair belirleyici bir zaman çizelgesi yoktur. Web sitenizi ne sıklıkta yeniden tasarlamanız gerektiğini, endüstriniz, rekabetiniz, amacınız, iş hedefleriniz ve daha pek çok faktöre bağlı olacak. Bazı durumlarda, 5 yaşındaki bir web sitesi, 2 yaşında olan bir web sitesinden daha yeni bir tasarıma sahip olabilir.

BİLİM TARAFINDAN SONUÇLANDIRILAN BİR WEB SİTESİNİN GERÇEK RAF ÖMRÜ (TÜR)

Kesin bir cevap olmasa da, en iyi şirketlerin sitelerini ne sıklıkla yeniden tasarladığını gösteren veriler var. Orbit Media bu cevabı araştırdı ve her 2.5 yıldan daha az sürede yenilediklerini saptadı. Şimdi, bunu en sevdiğiniz küçük partikül parçacıklarından (kum, tuz vb.) Bir şeyler alın. Bu veriler yalnızca çok spesifik bir endüstriye bakıyor ve son ve en büyük görünüşü ve hissi veren bir web sitesine sahip olma konusunda tartışmasız biraz daha agresif olması gereken bir endüstri.

Sektörünüz ne olursa olsun, bir web sitesinin raf ömrü nispeten kısadır. Teknolojinin ne kadar hızlı hareket ettiğine bir bakın. Altı yıl önce neredeyse hiç kimse web sitenizi bir mobil cihaz üzerinden ziyaret etmiyordu. Şimdi, trafiğin yarısından fazlası akıllı telefonlardan geliyor. Mobil bir yana, trendler hızlı değişiyor. Son birkaç yıldır inanılmaz bir evrim geçiriyoruz. Siteler aynı anda daha temiz ve daha karmaşıklaştı. Şimdi duyarlı, paralaks, kilit ekranı, dev navigasyon ve onlarca diğer teknoloji ve eğilim var. Eski web siteniz, bazı arkaik sabit genişlikli konteynırdaysa, bu mobil düşmanca milletlerin yanında köşeye gidebilirsiniz.

UYARI İŞARETLERİNE DİKKAT EDİN

Yeni bir web sitesine gereksinim duyup duymadığınızı belirlemenize yardımcı olacak pek çok gösterge vardır. Yaş kesinlikle bir faktördür. Web sitenize son ilgilenmiş olduğunuzdan bu yana, muhtemelen en azından bunu düşünmenin zamanı geldi. Fakat yaş asla karar verici faktör olmamalıdır. Nefes alıp çürümüş sütü de içmiyorsunuz çünkü henüz süresi dolmamıştır.

Sitenizin yaşından bağımsız olarak derhal kendinize sormanız gereken 10 soru var:

  1. Web sitem mobil uyumlu mu? (Yoksa neden hala bunu okuyorsunuz? Size bir tasarımcı bulmanızı söylemiştik.)
  2. Son web sitem başlattığından beri işim tamamen aynı kaldı mı?
  3. Web sitem modern görünüyor mu?
  4. Web sitem tüm teknolojilerde (tarayıcılar, ekran boyutları, cihazlar, vb.) Iyi çalışıyor mu?
  5. Web sitem rekabette daha mı iyi?
  6. Mevcut web sitemle istikrarlı bir büyüme görüyor muyum?
  7. Müşterilerim web sitemi iltifat ediyor mu?
  8. Web sitem şu andaki işletme hedeflerime göre ayarlanıyor mu?
  9. Web sitemizi potansiyel müşteriler veya çalışanlarla paylaşmaktan gurur duyuyor muyum?
  10. Web siteme bakmaktan hoşlanıyor muyum?

Muhtemelen tahmin edebileceğiniz gibi, bu soruların hiçbirine “Hayır” cevabını verdiyseniz, şimdi yeni bir web sitesine ihtiyacınız olacaktır. Elbette, bu soruların bazıları diğerlerinden daha kolaydır. Bazıları basit testlere dayanır, bazıları verilere dayalıdır ve bazıları tamamen öznel görüş üzerine kurulmuştur. Fakat sonuçta tüm sonuç aynıdır. Tüm bunlar, web sitenizin kırılma düzeyinin bir miktar olduğunu ve düzeltilmesi gerektiğini ve düzeltmenin neredeyse daima bir yeniden tasarım olduğunu belirtmektedir.

FİNAL TESTİ

Herkes için en iyi yeniden tasarım testi şudur: Web sitenizin yeniden tasarlanması gerekip gerekmediğini soruyor musunuz? Çünkü öyleyse, muhtemelen web sitenizi yeniden tasarlamanın zamanı geldi. Sonuçta, neden başka bir şey sormuyorsunuz?

Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.

444 5 698 numaralı telefondan bize hemen ulaşabilirsiniz. 

Web Sitenizi Ne Sıklıkta Yenilemelisiniz? yazımıza yorum bırakabilirsiniz.

About Author

Medanis Destek