Logo Web Tasar覺m

Web Siteniz Neden Yeterli Trafik Almıyor?


paylaş
Web Siteniz Neden Yeterli Trafik Almıyor?

Web siteniz profesyonelce tasarlanmış, işlevsel, müşteri deneyimini ön planda tutan bir şekildeyse ama yine de yeterli trafik elde edemiyorsanız farklı bir şeyler yapmanızın zamanı gelmiş demektir. Web Siteniz Neden Yeterli Trafik Almıyor? Web sitenize daha fazla trafiği nasıl çekebilirsiniz?

1. Topluluğa Katılımınız Yetersizsiniz

Sosyal medyada sektörünüzle ilgili topluluklara üye değilseniz bunu bunu biran önce yapmaya başlayabilirsiniz. Benzer şekilde, personelinizin (ve kendinizin) tümü LinkedIn üyeleri olarak kayıtlı mıdır ve orada bağlantıları var mı? Sitenin tüm özelliklerinden en iyi şekilde yararlanın ve sonuçların ortaya çıkmasıyla birlikte izleyin. Diğer web siteleri için trafik üretmeye yardım ederseniz , bunun karşılığında sizin web sitenizin trafiği de yükselecektir Müşterileri size yönlendirecek bir niş gücünü hafife almayın. Facebook, Instagram ve LınkedIn'de mutlaka bulunun.

2. Blogunuz Yok Mu?

Çoğu internet sitesinin bir blogu vardır. Bu yüzden sizin de bir bloga sahip olma zamanınız geldi. Sitenizin geri bağlantılarını tutmanın başlıca yollarından biridir ve arama motorlarındaki konumunuzu büyük ölçüde artıracaktır. Siteniz varsa ve iyi performans göstermiyorsa, yani sitenize trafik yönlendirmiyorsanız, beklentilerinizin ne olduğunu düşünün. Bir blogda günde 200 civarı tıklama gelecektir, ancak blogunuz daha geniş bir iş stratejisinin parçasıysa her küçük tıklama yardımcı olacaktır.

Blogunuz varsa rakamlarınızın neden düşük olduğunu düşünün. Yazım hataları var mı; içerik ilgisiz mi? Belki doğal bir yazar değilsiniz ve bir metin yazarı kiralamalısınız. Dosya dolumu hakkında düşündünüz mü? Eğer devam etmeye karar verirseniz, video içeriği sunmak için iyi bir barındırma paketine ihtiyacınız olacağını unutmayın. Kendinize ait videoların internette konuşma fikri sizi korkutuyorsa, içerik gereksinimlerinizi dış kaynak olarak düşünün. Site ziyaretlerini en üst düzeye çıkarmak için diğer blogculara ilgi duymaya ve doğrudan herhangi bir yoruma veya beğeninize yanıt vermeyi düşünün.

Ölü bağlantıları kaldırmak, etkilenen pazarlamadan(çok takipçili kişiler) faydalanmak veya rakiplerinizi analiz etmek istiyorsanız  hepsi burada. Bu 'kişisel' his, ziyaretçi sayısını artıracaktır. Benzer şekilde, topluluğunuzdaki diğer blogları takip ettiğinizden emin olun.

Web Siteniz Neden Yeterli Trafik Almıyor?

3. Sosyal Medya Platformlarının Çoğunu Kullanın

Web sitenize mümkün olan en fazla trafiği yönlendirmek için, elinizde olan sosyal medya platformlarının miktarından yararlandığınızdan emin olun. Facebook'ta sadece birkaç bin beğeniniz olsa bile, çapraz platform keşfedilebilirliği sizin kimlik bilgilerinize katkıda bulunur ve kısa bir ziyaret ile bir satın alma arasındaki fark olabilir. Benzer şekilde, sosyal medyadaki en son eğilimleri takip ederek, sitenize trafik yönlendirmek için daha iyi konumlandırılmış olursunuz.

Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.
 444 5 698 numaralı telefondan bize hemen ulaşabilirsiniz.

Web Siteniz Neden Yeterli Trafik Almıyor? yazımıza yorum bırakabilirsiniz.

Etiketler: web site trafik web site seo

paylaş

İlgili YazılarYorumlar