Logo

Web Siteniz Mobil Uyumlu Mu?


paylaş
Web Siteniz Mobil Uyumlu Mu?

Web Siteniz Mobil Uyumlu Mu? Emin Olmak İçin Yapılması Gereken Aşamalar Neler?

İnsanların web sitelerine erişmek için mobil cihazlarını kullanmayı tercih ettiği bir çağda yaşıyoruz. Dünya mobil ortamda ilerledikçe işletmenizin geride kalmasına engel olmak önemlidir. İş web sitenizin akıllı telefonlarda ve tabletlerde son derece iyi çalıştığından emin olun. Tasarım ögeleri, bir mobil tarayıcıda açıldığında web sitesi düzgün bir şekilde görüntülenmesi için küçük ekran boyutlarındaki mobil cihazlara uyacak şekilde yapılandırılmalıdır.

Mobil Dostu bir Web Sitesi Neden Önemlidir?

Bir mobil dostu web sitesi tasarımın için pek çok avantajı var. Başlangıç ​​olarak, mobil sürüm, sitenizin hemen çıkma oranını düşürmenize ve dönüşümleri iyileştirmenize yardımcı olarak daha hızlı yüklenecektir. Buna ek olarak, mobil dostu web siteleri, kullanıcılarının aradıklarını hızlı bir şekilde bulmalarını sağlar. Bununla birlikte, web sitenizin mobil uyumlu olmasını sağlamanın birkaç basit yolunu var:

Web Siteniz Mobil Uyumlu Mu?

Duyarlı Web Sitesi Tasarımı İçin Optimize Etme

İşletme web siteniz için hangi tasarımın veya temanın seçileceği ile ilgili seçeneklerinizi daralttığınızda, duyarlı olanı seçin. Duyarlı bir tasarım, farklı ekran boyutlarına otomatik olarak uyum sağlayacaktır. WordPress gibi içerik yönetim sistemleri, seçebileceğiniz çok sayıda duyarlı tasarım şemalarına sahiptir. Aralarından seçim yapabileceğiniz iki ayrı web sitesine sahip olmak yerine, duyarlı bir tasarım seçtiğiniz zaman daha kolay ve uygun maliyetli olacaktır.

İçerik Miktarını Azalt

Web sitenizde çok fazla içeriğe sahip olduğunuzda, mobil kullanıcıların bunu izlemesi çok zor olur. Mobil kullanıcılara minimal içerik sağlayarak komplikasyonu ortadan kaldırın. Uzun cümleler kullanmaktan kaçının ve paragrafları kısaltın. Bir web sayfasında çok fazla resim kullanmaktan kaçının. Mobil kullanıcıları göstermek için hangi içeriğin önemli olduğunu öncelikli olarak belirleyin. İçeriğin mobil bir aygıta güzel bir şekilde görüntülenmesi için içeriğin tek bir sütunda düzgün şekilde düzenlendiğinden emin olun.

İyi İyileştirilmiş Görüntüler ve Video

Sitenizdeki tüm resimlerin veya videoların mobil cihazlar için optimize edilmiş olduğundan emin olun. Web sitenizin mobil sürümüne uygun şekilde yeniden boyutlandırılmış resimleri yükleyin. Ayrıca, görüntüleri, site yükleme hızına müdahele etmeyecek şekilde sıkıştırabilirsiniz. Sitenizde yüklediğiniz tüm görüntülerin açık olduğundan emin olun.

Flash Ve Pop-Up Reklamlardan Kurtulun

Flash oyuncuları ve pop-up reklamlar, mobil kullanıcılar için iyi çalışmayabilir. Çoğu mobil cihaz artık desteklemediğinden, Flash sıklıkla sorunlar yaratır. Pop-up'lar oldukça can sıkıcıdır ve kullanıcılara kötü bir deneyim verirler. Kilit basitliği korumak ve web kullanıcılarının sayfanıza daha uzun süre bağımlı kalmasını sağlamaktır.

Doğru Tipografiyi Kullan

Web siteniz için seçtiğiniz tipografi mobil kullanıcılara da cazip gelecektir. Mobil web siteniz için çok büyük veya çok küçük bir yazı tipi seçmeyin. Çoğu kişi, web sitenizdeki içeriği okuyamıyorsa tıklamanız yeterlidir.

İş web sitenizi mobil cihazlar için kolaylaştırmak için yukarıdaki adımları uygulayın ve mobil trafikten yol açan ve dönüşümlerde bir artış fark edeceksiniz.

Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.
Mobil uyumlu web siteleri için 444 5 698 numaralı telefondan bize hemen ulaşabilirsiniz.

Web Siteniz Mobil Uyumlu Mu? yazımıza yorum bırakabilirsiniz.

 

Etiketler:

paylaş

İlgili YazılarYorumlar