Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
404 Hata Sayfası için Temel Ögeler

404 Hata Sayfası için Temel Ögeler

Hiçbir web sitesi ziyaretçisi bir konu veya ürün araştırırken ekranda 404 Hata Sayfasının açılmasını sevmez. Bir şey arıyorsunuz ve orada değil. İnsanlar web sitenizde arama yaptıklarında, eninde sonunda birkaç tanesi sitenizde bir 404 hata sayfasıyla karşılaşacaklardır ve rahatsız edici olma ihtimalleri çok yüksek. 404 Hata Sayfası için Temel Ögeler ile web sitenizde 404 sayfası sıkıntısını çözebilirsiniz.

404 Hata Sayfası için Temel Ögeler

Doğru Mesajı Ver

“sayfa bulunamadı” yerine, iyi hazırlanmış bir hata mesajı, web sitenizin ziyaretçileri için büyük bir yardımcı olabilir. Bir özür ile birlikte, bir sayfanın neden bulunamamış olabileceğine dair bir tavsiye veya açıklama yapmak iyi bir başlangıçtır.

Bir Arama Kutusu Dahil Et

Bu nedenle, web sitenize gelen bir ziyaretçi, bulunmayan bir sayfaya girmekten rahatsızlık duyuyor. Çok hayal kırıklığına uğrarsa, sayfanızı tamamen bırakabilirler. Ancak aradıklarını bulmalarına yardımcı olmak için istekli iseniz, web sitenizde biraz daha uzun kalabilirler. Belki de bir müşteriye dönüştürülebilecek kadar şanslı olursunuz.

Onların aradıklarını bulmalarına yardımcı olmanın en kolay yollarından biri 404 sayfanıza bir arama kutusu eklemektir. Bu, site ziyaretçilerinizi rakibinize gitmeden sitenizde aramaya devam etmeye teşvik edecektir.

Kategori Listesi 

Bir kategori listesi olması, web sitenizin ziyaretçilerinin aradıklarını bulmasına yardımcı olmak için harika bir yoldur. Bu yararlı bir eylem çünkü ziyaretçilerinizin aradıkları içerik artık sitenizde olmayabilir, ancak bunları aynı kategorideki ilgi çekici başka bir yere yönlendirmeniz mümkün olabilir.

Web sitenizde kapsanan geniş kategoriler sunmanın bir diğer avantajı, ziyaretçilere başka ne sunmanız gerektiğini görmesine olanak sağlamasıdır.

Özel Mesajlara Bağlantılar

404 hata sayfanız, yalnızca öne çıkardığınız yayınları satabileceğiniz bir yer olabilir. Bir hata sayfasına indiğinizden ziyaretçilerinizi telafi etmenin bir yolu olarak düşünün.

Ve elbette, özellikli yayınlarınızı ziyaretçilerinizle paylaşarak, sizin için en önemli olan yayınlara trafik çekmenin başka bir yolu olabilir.

Anahtar Bağlantılarınızı Hatırlayın

Web sitenizin ziyaretçileri, isteyebileceklerini düşündüğünüz ögelere bağlantılar eklemeye çok yardımcı olabilirken, bazı ziyaretçilerin ana sayfanıza veya sitenizdeki başka bir ana sayfaya dönmeyi tercih edebileceğini unutmayın.

Ziyaretçilerinizin canlı sayfalarınıza hızlı bir şekilde dönmesine izin veren anasayfa veya hatta hizmetler ve ürünler gibi sayfalara bağlantılar eklemek, ziyaretçiyi web sitenizde daha uzun süre tutmanın başka bir yoludur; bu da umarım sizin için bir dönüşümle sonuçlanır.

404 sayfanın, bazen can sıkıcı olabiliyor olsa da bir işlev görebileceğini ve hatta kullanıcılar için daha iyi bir deneyim yaratılmasına yardımcı olabileceğini unutmayın. Web sitenizin bu önemli unsurunu görmezden gelmeyin!

Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.
444 5 698 numaralı telefondan bize hemen ulaşabilirsiniz.

404 Hata Sayfası için Temel Ögeler yazımıza yorum bırakabilirsiniz.

About Author

Medanis Destek