Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
İlham Verici Emlak Web Site Tasarımları

İlham Verici Emlak Web Site Tasarımları

Eğilimler gelir ve gider ve web sitesi stilleri her gün görünüşte değişir. 2017 yılında da belli tasarım trendleri ağırlıklı olarak kullanıldı ve gelecek sene de bu trendler devam edecek gibi görünüyor. Yeni bir emlak sitesi düşünüyorsanız bu 5 ögenin web sitenizde bulunduğundan emin olun. İlham Verici Emlak Web Site Tasarımları ile harika bir emlak web sitesine sahip olabilirsiniz.

2017 yılında dikkat edilmesi gereken en iyi 5 gayrimenkul web sitesi stilinin bu listesiyle birlikte gelmiş bulunuyoruz. Önümüzdeki yıla hazır mısınız? Belki de bu yazıyı okuduktan sonra gayrimenkul web sitenizi yenilemeye başlamanız gerektiğini anlayacaksınız.

İlham Verici Emlak Web Site Tasarımları

# 1: Zengin Animasyonlar

carlsbadhomesbytracy.com

2017 yılına gelindiğinde ısınmaya başlayan eğilimlerden biri, bir hikaye anlatmak için zengin animasyonların kullanılmasıdır. Carlsbadhomesbytracy.com gibi diğerleri zevkle tasarlanmış hover efektleri gibi daha küçük bir ölçekte animasyon kullanırken bazı siteler tümüyle animasyonlu bir deneyim oluşturarak büyür.

İşte zengin animasyonların emlak web sitesi tasarımına dahil edilmesinin bazı yolları. Bu trendin 2017’de yalnızca daha büyük ve daha yaratıcı olmasını bekleyin.

 • Animasyon yükleniyor: Ana sayfadan tam yüklenmeden önce gösterilen tanıtım animasyonları veya logo animasyonu
 • Hareketli Animasyon: Kullanıcının dikkatini bir sayfanın belirli bir bölümüne animasyonlu bir grafik veya illüstrasyon ile çekmek için kullanılır
 • Hareketli Video: Kısa süreli sessiz bir video arka planda görsel etki için oynuyor
 • Hover Animasyonları: Bu küçük animasyon efekti CTA düğmelerini veya bağlantılarını daha belirgin hale getirmek için kullanılır ve minimalist ve düz web tasarımlarını cazipleştirmek için mükemmel bir çözümdür.

# 2: Uzun Kaydırma

sanantonioliving.info

Mobil cihazlar, web sitelerini tasarlama şeklimizi yeniden şyapılandırıyor. Sayfadan sonra sayfayı tıklamak yerine, mobil cihazlarda sörf yapmak daha kolay hale getirmek için eğilim kaydırmaya daha fazla yöneliyor. Bu da masaüstü web sitesi deneyimine entegre edildi.

Örneğin sayfadaki yükseklik boyunca farklı bölümlerin görüntülendiği sanantonioliving.info web sitesini ele alalım:

 • Hızlı Arama çubuğu, alt kısmında takip eden Harekete Geçirici’ye ait gezinme kutularıyla üst kısımda ön plana çıkar.
 • Öne Çıkan Topluluk sayfalarına giden grafik bağlantıları, sitenin orta bölümünü alır; kullanıcıların, ajanın uzmanlığının hangi alanlarda bir bakışta görüntüleyebilmesine olanak tanır. Özellikli bir özellik, aynı zamanda, kendi alanını ve özellikli videolar galerisini de alır.

Grafikler ve metin öğeleri dengede olduğu sürece, uzun kaydırma sayfalarının kullanıcıların gezinmesi için bir delik olmayacağına dikkat edin.

# 3: Minimalizm

madoringroup.com

Madoringroup.com web sitesi zengin özelliklerle doludur, minimalist web sitesi gerekli ileri teknolojinin tüm özelliklerinden yararlanır. Minimalizmle amaç, basit ancak çekici bir web sitesi tasarımı sunmak için mümkün olduğunca fazla dağınıklığı ortadan kaldırmaktır.

Siteye ne zaman girdiğinizin farkında olmalısınız ki kaydırma gerekmiyor. Her sayfa doğrudan açılış sayfasından bir menü düzeniyle bağlanır. Gizli menüye sol üst köşeden, alt sol taraftaki dil çeviriciden, ortada mülk aramasında, sağ üst köşedeki iletişim bilgilerinden ve solda (alıcılar için) ve sağda (sağdaki satıcılar).

2017’de, materyal tasarımının popüler minimalizm ve düz web sitesi tasarımlarında buharlaşmasını bekleyebilirsiniz. Bu stil, derinliği oluşturmak için yazı tipi efektlerini kullanır ve basit minimalizm tasarımına zenginlik katar.

# 4: Paralaks

garyfinkelstein.com

2017’de önümüzdeki yıla uzun süre devam edecek olan eğilimler söz konusu olduğunda, paralaks etkileri listenin başında geliyor. Dikkat ederseniz, garyfinkelstein.com web sitesinde paralel kaydırma efektinin, kullanıcıları sayfayı aşağı doğru kaydırmaya devam etmesine neden olan açılar ve desenler oluşturmak için kullandığı hemen farkedilir.

Çoğu emlak paralaks web sitesi, kayan metin arkasında statik özellik arka plan fotoğrafları kullanmaktadır. Başkaları, sayfadaki her noktadan başlık başlıklarını veya kenar çubuğu menülerini görünür tutmak için paralax teknikleri kullanır.

Birçok paralaks gayrimenkul web sitesinin aksine, garyfinkelstein.com statik veya kaydırma özellikli bir fotoğrafı arka plan olarak kullanmaz. Bunun yerine paralaks efekti sayfadaki çizgileri ve açıları hareket ettirerek yeni şekiller oluşturmasını sağlar. Ziyaretçileri görsel olarak teşvik etmek için kullanılan paralaks kaydırma tekniği 2017’ye kadar değişmeye ve gelişmeye devam edecek.

# 5: Canlı Renkler

jasdipproperties.com

Yıllardır eğilim yüksek ses tonlarını azaltmak için geliyordu ancak bu gelgit dönüyor. Sadece jasdipproperties.com’a bir göz atın :

 • Onların logosu ve site renkleri, turşusu yeşil ve Cayman Adaları’ndaki canlı yaşamı yansıtan pembe bir gölge kullanır. Siteyi taze göstermek için tasarımcı güneşli gökyüzü görüntüleriyle ortaklaşa açık arka plan rengi kullandı.
 • Renk düzeni, canlı renklerin rahatsız edici ya da sinir bozucu olmamasına, ancak genel web sitesi tasarımına kusursuz bir şekilde uyum sağlaması için dikkatle koordine edilir.

Canlı renklerin üstünde, benzersiz tipografi, animasyon, görsel hayalet düğmeleri ve gezinme teknikleri kullanarak, önümüzdeki yıla giren trendlerin bir parçası oluyor.

Trendlerle İlerleyin

Tüm bu emlak web sitelerinin benzerlerini isterseniz, Medanis Bilişim AŞ’nin profesyonel web tasarımcılarının  size yardımcı olabilir. Görsel olarak çarpıcı emlak web siteleri yaratma konusundaki detaylara ve sanatçılığa dikkatimiz eşsizdir.

Ancak muhteşem web siteleri yapmak, yaptığımızın sadece yarısıdır. Aşağıdakileri de içeren tüm temelleri kapsayan web sitesi paketleri sunuyoruz :

 • SEO Paketleri
 • wp_betawppostslama Paketleri
 • Sosyal Medya Paketleri
 • PPC Paketleri
 • İçerik Geliştirme
 • Ve Özel Çözümler
Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.
444 5 698 numaralı telefondan bize hemen ulaşabilirsiniz.

İlham Verici Emlak Web Site Tasarımları yazımıza yorum bırakabilirsiniz.

About Author

Medanis Destek