Logo

Viral Emlak Video Nasıl Üretilir?


paylaş
Viral Emlak Video Nasıl Üretilir?

Bir ev satın almak veya satmak, insanlar için duygusal bir eylemdir herhangi bir eşyayı satmaktan veya almaktan farklıdır. Bu işlemler yapılmadan önce, emlakçılar bunu göz önünde bulundurarak çalışmalı ve bu alıcılara veya satıcılara ulaşmak için yaratıcı olmalısınız. Emlak firmanız için videolar çekerek birçok kişinin dikkatini çekebilirsiniz. Yapılan araştırmalar internette video kullanmanın bir web sitesine %200'den fazla yeni ziyaretçi çektiğini gösteriyor. Peki, Viral Emlak Video Nasıl Üretilir?

Hiç şüphesiz, Viral Emlak Video Nasıl Üretilir? çalışması , hemen hemen her işlemle birlikte gelen duygusal, öznel faktörlere hitap etmenin en iyi yollarından biridir. Tıpkı diğer pazarlama biçimlerinde olduğu gibi, zayıf video pazarlama yöntemleri de bir alıcıyı veya satıcıyı, aksine sizden uzaklaştırabilir.

Bu yazıda, işiniz için daha fazla alıcı ve satıcıyı çekebilecek Viral Emlak Video Nasıl Üretilir? ile ilgili bazı yararlı ipuçları sunacağız.

Viral Emlak Video

Viral Emlak Video Nasıl Üretilir? Viral Gayrimenkul Videosu Nedir?

Viral videolar, komik şeyleri yapan ya da pop şarkılarının parodilerini yapan sadece kedilerin kullanıldığı amatör videolar değildir. Aslında, en iyi viral videoların bazıları, izleyicilerine farklı bir şekilde ulaşmak için şirketler tarafından profesyonelce üretilmiştir.

Gayrimenkul söz konusu olduğunda ...

Viral bir video, dikkat çeken ve izleyicileri başkalarıyla paylaşmak isteyen içeriği kullanarak yaratıcı bir şekilde bir mülk, gayrimenkul şirketi ve / veya Emlakçı olarak tanıtır.

Aşağıda verilen örnekten daha viral bir emlak video tanımını özetleyen daha iyi örnekler bulamazsınız. Bu, Amerika'da yaşayan Douglas Elliman'ın lüks gayrimenkul uzmanı Josh Altman tarafından hazırlanan ve hayır işleri için para toplama amaçlı hazırlanan bir video . Bunu sadece yapmakla kalmadılar, aynı zamanda 1 milyondan fazla tıklamayla hızla viralleşti.

Tabi ki bu video Amerika kültürüne göre oluşturulmuş ancak bizim ülkemizde de esprili, insanların dikkatini çekebilecek birçok video oluşturulabilir. Bu bir klip formatında olmak zorunda değil. Veya dikkatleri böyle çekmek istiyorsanız buna benzer bir şeyler de yapabilirsiniz.

Viral Emlak Video Nasıl Üretilir? Ne işe yarar?

Peki yukarıdaki videodan devam edecek olursak, viralleştirecek ne yaptılar?

Viral videolar, özellikle de bazen çok muhafazakar bir endüstride, şu ana kadar ulaştığı noktaya ulaşmak için aşağıdaki özelliklerden bir veya daha fazlasından oluşması gerekir.

Viral Emlak Video Nasıl Üretilir? Emlak videolarının viral olabilmesi için bunlar olmalı ...

 • Komik. Bir videoyu viral hale getirmenin en kolay yollarından biri komik yapmaktır. Zorlu kısım ise, hedef kitleniz için komik olanı bulmaktır. Komik olmaya çalışan bir videodan daha kötü bir şey yoktur, ancak tatsız ya da işaretten uzak bir yol olduğundan, kitlenizi iyi tanıdığınızdan emin olun.
 • Yaratıcı. Yaratıcı bir şey olup olmadığını anlamak için en iyi yol, başkası görüp görmediğinde "Ah, bunu dilerdim derim" demek diyor. Yaratıcılık hemen hemen her sosyal çevrede saygı görüyor ve izleyicileri daha çok ilgilendiren harika bir iş çıkartabilirsiniz.
 • Kısa. YouTube'daki en viral videolardan bazılarını incelerseniz, bunların çoğunun 5 dakikadan daha kısa sürede olduğunu farkedeceksiniz. Viral videoların büyük bir kısmı, çoğunun sindirimi kolay ve birçok kez izlemesi nedeniyle hızlı bir şekilde yayılmıştır.
 • Unutulmaz. İnsanlar adına atıfta bulunmaya başladıklarında video viralleşti demektir. Buna , Psy'nin (Kore Pop Yıldızı) " Gangnam Style " nden daha iyi bir örneği yok . 240 milyondan fazla görüntüleme ve 2,4 milyon beğeniyle bu çekici, unutulmaz müzik videosu zaten tüm zamanların en viral videolarından biri haline geldi.
Videonuzun Viral Olmasına Yardımcı Olmanın İpuçları

Video kameranızla doğru zamanda doğru yerde olmanız için şansınız yoksa, gerçekten viral gayrimenkul videosu oluşturmak için biraz sıkı çalışmanız gerekecek. Oraya ulaşmanıza yardımcı olacak en iyi ipuçlarımızdan bazıları:

 • Doğru dili, içeriği ve mizahı kullanarak videonuzu hedef kitlenizin çevresine hazırlayın
 • Videonuzu YouTube veya Vimeo gibi sosyal bir platforma yükleyerek siz ve izleyicileriniz kolayca paylaşabilir ve etkileşim kurabilir
 • Betimsel, ancak unutulmaz bir başlık verin - tıpkı insanların paylaşmasını istediğiniz blog yazısı için olduğu gibi.
 • Şirketinizin marka bilinci oluşturma ve logolarını sadece hassas referanslara uydurun
 • Can sıkıcı ek açıklamalar, reklamlar veya altyazı kullanmayın
 • Mümkünse videonuzda bir ünlü (aktör, atlet, müzisyen) kullanın
 • Daha fazla trafik çekmek için artan organik arama değeri için onu optimize edin
 •  Facebook, Twitter, Google+, Pinterest ve LinkedIn gibi kanallarda videonuzun paylaşılmasını sağlayın

Öncelikle, bir viral gayrimenkul videosunun, bir konuyu ele alması ve şirkete eğlenceli bir yön vermesi amaçlanmaktadır. İnsanlar, yukarıda özetlenen özellikleri yerine getirirse ve burada listelenen ipuçlarını yerine getirirse, bir videoyu paylaşma olasılığı daha yüksektir.

 

Viral Emlak Video Nasıl Üretilir? 10 Viral Emlak Video Fikri

Bir viral gayrimenkul videosu oluştururken ana zorluk, başlangıç ​​konseptiyle geliyor. Bu durumda, size başlamak için 10 fikir listesi vererek yaratıcılığınıza katkıda bulunabiliriz:

 1. Lüks bir evin profesyonel görünümlü kısa filmini üretin
 2. Popüler bir şarkının veya reklamın parodisini yapın
 3. Şirketinizin eğlenceli yanını gösteren bir şaka kaydetmek, aynı zamanda bir mülk veya alan hakkındaki bilgilerini sergilemek
 4. Bir mülk veya alanın geçmişini açıklamak için animasyonlu bir video kullanın
 5. Ünlü bir müşteriden bir video referansı alın
 6. Mesleğinizle ilgili bir web dizisi başlatın (ör. "Bir Emlakçı'nın Hayatında Bir Gün"). Bundan baya esprili malzemeler çıkabilir. Kendi anılarınızı diğer emlakçı arkadaşlarınızın anılarını düşünün ve en komik olanları canlandırın.
 7. Şimdiye kadar listelenmesini istediğiniz en korkunç özelliklerden bazılarının bir montajını yapın
 8. Emlakçı olarak yaşadığınız eğlenceli veya unutulmaz durumları yeniden düzenleyin.
 9. Diğer web sitelerinin istediği bir mahalleye yararlı bir tur sağlayın (seyahat siteleri, diğer Emlakçılar, ziyaretçi merkezleri vb.)
 10. Genç profesyonellerden oluşan bir müşteriye, bir mülk görmek veya hizmetlerinizi kullanmak istemek için kışkırtıcı bir reklam hazırlayın

Ben tüm bunları yapamam diyorsanız sizler için hazırlayabilecek profesyonellerle çalışın.

Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.

Etiketler: viral video nedir viral video emlak viral video

paylaş

İlgili YazılarYorumlar