Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
Site Ziyaretçilerinizi Müşterilere Dönüştürecek 5 İpucu

Site Ziyaretçilerinizi Müşterilere Dönüştürecek 5 İpucu

Bir web sitesi tasarlamak sadece göze güzel görünen bir tasarım yapmaktan fazlasını ifade eder. Sitenizin temel amacı gelen ziyaretçileri birer müşteriye dönüştürmek olmalıdır. Site Ziyaretçilerinizi Müşterilere Dönüştürecek 5 İpucu ile web sitenize gelen ziyaretçilerin müşteriye dönüşme oranlarını arttırabilirsiniz.

Web tasarım hakkında bir şeyler öğrenmek sizi korkutuyor olabilir ancak korkmayın! Web tasarım için mükemmel kelimesinin tam karşılığı ve bunu yapmanın belli bir kitabı yok. Önemli olan web sitenizi sektörünüze göre dizayn etmek ve insanların kolaylıkla gezinmesini sağlamak olmalıdır. Tabi ki pazarlama tekniklerini uygulamayı da unutmamalısınız.

Site Ziyaretçilerinizi Müşterilere Dönüştürecek 5 İpucu

 • WEB SİTENİZDEKİ TEMEL UNSURLARI VURGULAYIN

  Dönüşüm söz konusu olduğunda, zıt renkler kraldır! Hiçbir şey, bir e-ticaret sitesinde görünmeyen veya dikkat çekmeyen bir ‘Şimdi Satın Alın’ düğmesinden daha kötü değildir. Web sitenizdeki önemli öğeleri, başlıklar ve harekete geçirici mesajlar gibi vurgulamanın en iyi yollarından biri, onları kontrast renklerle sayfanızda popüler yapmaktır.

   

 • DOĞRU YÖNÜ GÖSTERİN

  Web sitenizdeki belirli öğeler, ziyaretçilerinizin gitmesini istediğiniz yere trafik işaretleri olarak kullanılabilir. Sayfalarda soldan sağa okumalarını ister misiniz yoksa aşağıdan yukarıya mı? Onların nereye gitmesini istediğinizi önemsemiyorsanız, onları oraya götürmek için stratejik görsel ipuçları ekleyebilirsiniz. Web sitenizdeki yön ipuçları söz konusu olduğunda çok belirgin bir şey yoktur. İzleyicinizin dikkatini gitmelerini istediğiniz yere yönlendirmek için okları, çizgileri ve animasyonu kullanın. Uzun bir kaydırma sitesi oluşturma, site görüntüleyenlerinizi tam istediğiniz yerde yönlendirmek için harika bir yoldur.

   

 • ACİL DURUM OLUŞTURUN

  İçeriğinizi web sitenize sunma şekliniz, sitenizin dönüşümsüz olup olmayacağının anahtarıdır. Web sitenizde, satış fiyatlarını kapatarak, önceden satın alınan ürünleri engelleyerek aciliyet duygusu yaratın veya satışınızın ne zaman sona erdiğini göstermek için geri sayım saati ekleyerek bunu yapabilirsiniz. “Son üç ürün” kadar etkili bir yöntem daha olamaz!

   

 • GÖRÜNTÜLERLE GÖSTERİN

  Çevrimiçi satış dünyasında, mağazanızın web tasarımı; bir satış elemanı, görsel mağazacılık ve pencere ekranı için bir araya getiriliyor. Potansiyel bir alıcı, satılık bir ürüne fiziksel olarak dokunamazsa, öğenizin çevrimiçi olması gerekmez gibi göstermek için en iyi şeyleri yapmak gerekir. Öğenizin çeşitli açılardan nasıl görüneceğine ilişkin net, keskin ürün görüntüleri ve birden fazla resim kullanmak, alışveriş yapanlara güven vermenin harika bir yoludur.

   

 • BASİT KALSIN

  Web tasarımının temel ilkelerinden biri nedir?Basit olması! Web sitenizde fazlasıyla olan öğeler, müşterinizi rahatsız etme riski taşırsınız. Anahtar web sayfalarının düzenini oluştururken minimal içerik kullanmayı ve net görüntüleri deneyin.

   

 • TEST 1 – 2- 3

  Sitenizin daha iyi dönüşüm sağladığını düşünün. Site görüntüleyicisinin toplu bilincine giren ve web siteniz için hangi öğenin en iyi şekilde çalışacağını gerçekten söyleyemediğiniz çok faktör vardır. Değişiklik yaptığınızda bunun satışlarınızı nasıl etkilediğini takip edin. İşe yarayan değişikliklere devam edin etmeyenlerin yerine yenilerini deneyin. Zamanla belli bir sisteminiz olacaktır.

Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.

444 5 698 numaralı telefondan bize hemen ulaşabilirsiniz. 

Site Ziyaretçilerinizi Müşterilere Dönüştürecek 5 İpucu yazımıza yorum bırakabilirsiniz.

 

About Author

Medanis Destek