Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
Maliyetlerinizi Azaltmaya Yardımcı İnanılmaz Fotoğrafçılık Teknikleri

Maliyetlerinizi Azaltmaya Yardımcı İnanılmaz Fotoğrafçılık Teknikleri

İster profesyonel bir fotoğrafçı olun isterseniz ailenizin fotoğrafçısı göz alıcı, yüksek kaliteli fotoğrafların ne kadar önemli olduğunu biliyorsunuzdur. Fotoğraflarınızı kişisel Facebook hesabınızdan paylaşabilir veya işletmenizin sosyal profillerinden paylaşabilirsiniz. Her iki durumda da kaliteli fotoğraflar her zaman daha çok paylaşım ve beğeni alacaktır. Maliyetlerinizi Azaltmaya Yardımcı İnanılmaz Fotoğrafçılık Teknikleri ile siz de profesyonel fotoğraflar çekebilirsiniz.

Bu da bizi altın kuralımıza getiriyor.  Kendin yapabileceğiniz bir şeye bir servet harcamayın! Sadece idare eden resimler ve çarpıcı olanların arasındaki fark, pahalı ekipman veya yıllarca eğitim gerektirmez. Herkesin günlük ev eşyaları ile yapabileceği bu 9 müthiş yöntemi bir araya getirdik; dolayısıyla bir profesyonel değilseniz izleyicileriniz sizin profesyonel olduğunuzu düşünecek.

Flaşla Çekim

Fotoğrafçılıkta aydınlatma her şeydir. Flaşla çekim yaparken mümkün olduğunca yumuşak, daha dağınık bir ışık elde etmek için ampulün parlaklığını silmek istersiniz. Bu, çekimlerinize profesyonel bir görünüm verir ve sevdiklerinizin sert gölgelerini ve beyaz parlak yüzlerini önler. Bunun için yapmanız gereken flaşa küçük bir beyaz kart yerleştirmek.

Flash Bouncer

Tripod

Bulanık fotoğraflar en kötü şey. Ama kim kuzeninin düğününde bir tripod ile gezmek ister? Uzun bir parça, bir vida ve cıvata varsa, kamera sarsıntısını neredeyse tamamen ortadan kaldırabilirsiniz. İpliğin bir ucunu (sizden biraz daha kısa olmalıdır) cıvataya (1.25 çap) bağlayın. Ardından telin diğer ucunu rondela ile bağlayın – bu dayanacak bir çapa gibi davranacaktır. Şimdi, cıvatayı kameranızın altına, tripodun vidaladığı deliğin içine doğru vidalayın. Hazır olduğunuzda, düğmeye basınız ve ipin gerginliğine karşı fotoğraf makinesini yukarı çekerek çekime başlayınız. Bulanıklığı kesin!

Güneş Gözlüğü Filtresi

İster göz kamaşmasını azaltmayı, renk doygunluğunu açık havada iyileştirmeyi veya yalnızca retro filtre etkisi vermeyi umuyor olun, bu yöntemle çok basittir. Güneş gözlüklerini çıkarın ve kameranızın önünde tutun. Bitti ve işte bu kadar. Polarize edilmemiş gözlükler bile nötr yoğunluklu bir filtre görevi görecektir.

Ye Ole Güneş Gözlüğü Filtresi

Işık Çadırı

Bir e- ticaret web siteniz varsa, muhtemelen zaten kristal temiz ürün çekimlerinin önemini biliyorsunuzdur. Bunu başarmak için basit, sağlam bir arka plana karşı gölge düşürmeyle eşit olmayan bir aydınlatma yaratmak için hafif bir çadır kullanın (ışık kutusu olarak da bilinir). İşte bir hızlı bilgi öğreticisi, ancak daha derinlemesine bilgi ve internetteki videoların nasıl bulunabileceğini de öğrenebilirsiniz.

  • Büyük bir karton kutuyu (18x18x24) sanki paketleyecek ve büyük “pencereleri” 2 karşı tarafa kesecek şekilde monte edin.
  • Bir parça beyaz poster tahtası (kabaca kutunun bir tarafının boyutu) kesin ve bir ucunu kutunun arkasına, astar olarak bantlayın (stüdyo zeminini düşünün).
  • Hafif, beyaz bir kumaş bulun ve pencerelerinizden 2 parça daha kesip pencereleri örtün.
  • Okuma lambalarını pencerelerinizin dışına yerleştirin ve doğrudan kutuya parlatın. Levha yumuşak dağınık ışık oluşturacaktır. Kutuyu gerçekten ışıkla sarsmak için kutunun üstünde üçüncü bir pencere oluşturun ve üzerine bir lamba klibi yerleştirin.
  • Ürününüzü arka planınıza yerleştirin ve kutunun açık tarafından ateş edin (kapakları geri katladığınızdan emin olun).

DIY Işık Çadırı

Eğim Efekti Verme

Eğim kaydırma efekti için hepimiz takıntılıyız değil mi? Arka planda çok fazla önemsiz olsa dahi, bilgisayarınızın  bölümüne odaklanmanızı sağlar. İşte küçük bir sır: profesyoneller romantik bir vinyet veya illüzyonel bir alan derinliği oluşturmak için kullanıyorlar. Bir kamera filtresinin kenarlarında biraz vazelin sürün ve efekt ile denemeniz yeterlidir. Objektifini yaptınız resimlerine tatlı bir vintage vibe kazandırabilir! Bu efekti tekrarlamak istediğiniz her seferde kaldırabileceğiniz ve kullanabileceğiniz ucuz veya kullanılmış bir UV lens filtresi  satın almanızı öneririz. Böylece mevcut lensiniz zarar görmeyecektir.

Make-Shift Eğme Vardiyası (Vazelinle!)

Tuvalet Rulosuyla Makro Lens

Makro fotoğrafçılık, ufacık küçük nesnelerin yaşam görüntülerinden daha büyük görünmesiyle ilgilidir. Bu şaşırtıcı yakın çekimler, uzmanlaşmış bir büyütme merceği (cha-ching) kullanılarak elde edilir ve arka bahçenizden ayrılmadan muhteşem doğa çekimlerine erişirsiniz. Bunu ucuza yapmak için, tuvalet kağıdı rulosunu kullanan nesneleri bir mercek uzantısına çevirerek yeniden kullanın. Objektifinizi çıkarın ve boş TP ruloyu kamera gövdesine (bantla) sabitleyin. Sonra lensi rulonun diğer ucuna takın, ön elemanın tüpün içine girmesi için tersine döndürülerek bantla sabitlenir. Işığı engellemek için rulonun içine siyah neopren veya ağır kağıt koyduğunuzdan emin olun. Artık süper serin makro fotoğrafları çekmek için süper ucuz, süper güçlü bir yol var.

Tuvalet Rulo Makro Lens

Bokeh (Bulanıklık efekti)

Bokeh, fotoğrafın arka planında odaklama bulanıklığının yarattığı efekti anlatır (iki renkli ışıkları düşünün). İyi bokeh sıradan bir sanatı gerçek sanata dönüştürebilir. Kendi sevimli / deli / serin bokeh filtrelerinizi biraz poster panosu, bir çift makas, bant ve cetvelle yapın. Siyah poster tahtanızdan, lensinizin boyutundan dairesel kesikler yaparak başlayın. Çemberin merkezini bulun ve seçtiğiniz şekli çizin veya şablonlayın (kalpler ve yıldızlar güzel çalışın). Şekli kesin bir bıçakla kesin ve daireyi (şimdi filtrenizin) lensine bantlayın. Güzel arka plan ışıklarına sahip bazı durumları bulun (gece saati iyi bir fikirdir) ve çekime başlayın.

Bokeh

Starbucks Lens Başlığı

Fotoğrafın arka aydınlatmasının nesnenize müdahale etmesini önlemelisiniz. Bir objektif kapağı, arka plan ışığını engelleyerek bu sinir bozucu parlamayı durduracak, ancak maliyete neden olabilir. Bir sonraki fincan kahveyi içtikten sonra, kılıfı atmayın, kamera merceğinize takın.

Starbucks Lens Başlığı

Kabarcık sargısı Lightsphere

Aydınlatma, aydınlatma, aydınlatma!  Bu süper basit hileyle, bir fotoğrafçının, dağınık ışık yaratmak için en önemli araçlarından birini çoğaltabilirsiniz. Bu basit araç, en sıradan fotoğraflarına yumuşak, hatta ışık verir. Siparişinizden sonra kabarcıkları atmayın lensinize sarın ve yaklaşık uzun bir şerit kesin. Kabarcık sargısını flaşın etrafına sarın, böylece üst kısmında bol miktarda yer var ve cırt cırtlı bant veya lastik bir bant kullanabilirsiniz. Ekstra difüzyon için, kabarcık sargınızı iki kat daha katmak için ikiye katlayın.

Kabarcık sargısı Lightsphere

Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.

444 5 698 numaralı telefondan bize hemen ulaşabilirsiniz. 

Maliyetlerinizi Azaltmaya Yardımcı İnanılmaz Fotoğrafçılık Teknikleri yazımıza yorum bırakabilirsiniz.

 

About Author

WMwcZ9zI1x

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir