Logo

Site Tasarım


paylaş
Site Tasarım

Web sitesine yatırım yapmak gerçekten gerekli mi? Profesyonel bir Site Tasarım 'a sahip olduğunuz sürece hem siz hem kullanıcılar bundan fayda sağlayacaklardır.

Site Tasarım çalışmasının profesyonel olmasının yanında sunduğunu içeriğin hedef kitlenize yararlı olması müşterilerinizin web sitenize sık sık gelmesini sağlayacaktır.

İşte size birçok fayda sağlayacak yöntemlerden bazıları:

- Bir Site Tasarım 'a sahip olmak tutarlı bir marka kimliğine sahip olmanızı sağlayacaktır. Web sitesi, şirketiniz için tüm çevrimiçi etkinlikleriniz için merkezi bir görsel araçtır. Logonuz, Twitter ve sosyal medya profilleriniz, web siteniz ve yerel işletme sayfalarınızın tamamı bir bütün oluşturmalıdır. Tutarlı bir görsel dile sahip markalar, bir düzine farklı yan işletme gibi görünen bir şirketten daha unutulmaz bir izlenim bırakıyor.

- Yüksek kaliteli Site Tasarım, rakiplerinizden bir adım önde olmanızı sağlar. Bu günlerde "yeterince iyi" bir siteye sahip olmak yeterli değil. Sitenizi fark ettirmek için gösterişli grafikler ve animasyonlar gerekmediğini unutmayın. Temiz bir gezinme, ilginç içerik, benzersiz düzen ve uygun optimizasyona ihtiyacınız var.

- Hemen çıkma oranının azaltılması, ziyaretçilere ilgilendikleri bilgileri sunan kaliteli bir siteye sahip olmanızın bir sonucudur. Bu yalnızca sizin için değil ziyaretçilerin de yararınadır. Yanıtlar arıyorlar ve Site Tasarım bunları sunuyor. Sonuç olarak, gelecekteki referanslar için yer imi koyuyorlar ve bir lideriniz var. Profesyonelce tasarlanmış bir site daha fazla ilgi çekecek ve daha fazla potansiyel müşteri oluşturacaktır.

- Harika bir web siteniz varsa Google'da ve Bing'de sıralamanız daha olası. Kaliteli, kullanıcı dostu bir tasarıma ve ziyaretçilerin kullanışlı buldukları içeriğe sahip siteler, daha üst sıralara çıkma eğilimindedir. Arama motorları, kullanıcıların aradığı sorulara CEVAPLAR sunan web sayfalarını tercih eder.

- Profesyonelce tasarlanmış bir Site Tasarım olduğunda firmanız daha fazla güvenir. İnsanlar, bir işletme web tasarımı üzerine yoğunlaştığında haberdar edecektir. Buna karşılık, ucuz görünen bir site, sunacak çok fazla değeri olmadığı için insanları uzaklaştıracak. Bu, bir şirketin çevrimiçi müşterileri hakkında olması gerektiği kadar önem vermediğini ve dolayısıyla güvenilir veya güvenilir olmadığını belirtmektedir.

Kitleniz Nasıl Yararlanır?

İnsanlar bilgi ve cevapları bulmak için interneti kullanıyorlar. Bir ürünün veya hizmetin, satın almadan önce ödemeye değeceyi konusunda güvence isterler. Kötü yazılmış içerik ve sayfa yükleme süresini yavaşlatan gereksiz grafiklerle dolu bir sonraki sayfadan sonra berbat bir siteye girmek cesaret kırıcı olabilir.

Site Tasarım hedef kitlenize aşağıdakileri sunuyorsa size ve onlara hem yarar sağlarlar:

- Hızlı yükleme süresi

- Bilgilendirici içerik

- Güzel, çekici tasarım

- Stratejik olarak yerleştirilen bağlantılar

- Kullanıcı dostu

- Duyarlı tasarım

- Güvenli alışveriş

- İyi müşteri hizmetleri

- Anahtar kelimelerin doğru kullanılması ve sayfa optimizasyonu

Düzleştirilmiş Site Tasarım

Site Tasarım eğilimleri düzleşmeye devam edecek. Düz tasarım ve estetik, bu yıl da hakim olacak. Bunlardan bazıları; eğik çizgiler olmaması, küçük bir ekranda bir logoyu daha kolay görmenizi sağlar. Düz bir tasarım olduğunda bir web sayfası daha hızlı yüklenir. Resimler, simgeler, çizelgeler, vb. gibi diğer öğelerin daha da düz olmasını bekleyin.

Site Tasarım ve Tam Ekran Formlar

Daha fazla uygulama ve site, sayfanın bir bölümünde yalnızca küçük bir form görüntülenmesi yerine, tam ekran giriş ekranlarıyla gelir. Daha fazla kişi dokunmatik ekran kullandığından, kullanıcıların sanal klavyede parmaklarıyla kolayca kelimeleri yazmalarını sağlayan, kullanıcı dostu bir tasarım öğesine sahip olmak mantıklıdır. Tam ekran formlar, kullanıcıların yanlış kutuyu seçmelerini de engeller çünkü onay kutuları ve düğmeler büyüktür.

Uzun kaydırma

2017 yılında da 2016'da olduğu gibi uzun, dikey tasarımlar tercih ediliyor. Artık tüm önemli unsurları katlamanın üzerine yerleştirmek ya da birden fazla sayfa oluşturmak uygun değil. Çoğu internet kullanıcısı bugünlerde mobil cihazlarında uzun taramaya alışıktır. Bu teknik, hikaye anlatımı yöntemiyle ziyaretçileri dikkatli tutmak isteyen Site Tasarım işletmelerinde özellikle iyi çalışıyor. Çok sayfalı bir web sitesini taklit etmek isterseniz kaydırmayı net bölümlere bölebilirsiniz.

Etkileşimlere daha fazla odaklanma

Tasarımcılar, düzen yerine etkileşimlere odaklanmak için tarayıcıda prototiplendirme üzerine çalışmak için daha fazla zaman harcıyor. Yakın zamana kadar, prototipleme araçlarının kısıtlamaları, gerçek, dinamik içeriğe dayalı olarak test etmek zordu. Şimdi, bu sorunu gidermek için pek çok eklenti var. Tasarımcılar, içerik ve bilgileri taşımak için zaman ayırmak yerine, kodlama üzerinde çalışırken gerçekte etkileşimlere odaklanabiliyorlar. Sonuç olarak, mikro düzeyde etkileşim kurmak için kullanılan daha birçok teknik olacak.

Daha koyu renkler

Son yıllarda, uygulamalar ve web siteleri, uyarı sesi, maviler ve bildirimler ve uyarılar için kırmızılar da dahil olmak üzere web uyumlu renklerle tasarlanıyor. Önümüzdeki yıl, bu eğilim daha çok kullanılacak. Değiştirme, marka renklerinde daha büyük bir varyasyon olacak,  özellikle florasan veya neon görünen cesur ve doymuş renkler tercih edilmeye başlanabilir.

Küçük animasyonlar

Benzer şekilde bakmaktan yassı ve dikey kaydırma tasarımına sahip sitelerin sayısı arttıkça, sayfanın her yerine küçük, ince animasyonlar yerleştirilebilir. Bu animasyonlar, kullanıcıların belirli görevleri sorunsuz ve verimli bir şekilde yerine getirmelerine olanak sağlamak için kullanılabilir.

Bir web sitesi önemli bir yatırımdır ve paranızın boşa gitmesini istemezsiniz. Fırsatlar için güvenilir bir Site Tasarım web tasarım ajansı için arıyor olmalısınız. Eğer İstanbul'da mükemmel bir web tasarım ajansı arıyorsanız, Medanis Bilişim sizin için idealdir. Yılların üzerinde deneyimiyle Medanis Bilişim A.Ş., Site Tasarım işine benzersiz web tasarım hizmetleri sunmaktadır. İhtiyacınızı anlıyoruz ve işinizin çevrim içi olmasını sağlamak için karşılıklı çalışıyoruz.

Etiketler: site tasarım site tasarımı site tasarım firma

paylaş

İlgili YazılarYorumlar