Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
Web Sitesi

Web Sitesi

Hangi sektörde olursanız olun daha fazla kazanmak için profesyonel bir Web Sitesi sahibi olmalısınız. Web Sitesi üzerinden direkt bir ürün satmasanız bile potansiyel müşteriler bulabilmeniz için profesyonel ve kaliteli bir web siteniz olmalı.

İşletmeniz hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyen insanlar, ilk araştırmalarını yapmak için internetten yararlanırlar. Web Sitesi ile, şirketiniz hakkında bilmeleri gereken her şeyi onlara söyleyebilirsiniz. Daha önceki müşterilere, bağlı şirketlere veya rakip firmalardan ikinci el bilgi bulmalarına izin verme riskini vermeyin. Bu bilgilerin çoğu yanlış veya belki de olumsuz olabilir. En iyi izlenim, onlara kendiniz vereceğiniz izlenimdir.

Neden Kaliteli Bir Web Sitesi Gerekli?

Herhangi bir web sitesinin işini göreceğini düşünmeyin. İyi birine ihtiyacınız var. İyi bir Web Sitesi yatırımı, potansiyel müşteriler oluşturmaya başlarken kendiliğinden parasını ödeyecektir. Profesyonel bir web sitesi ile ürün, şirket, hizmetler, başarılar vb. vitrinde sergileyebileceksiniz.

Kaçınılması gereken başka bir şey, düşük kaliteli bir şablon kullanılmasıdır. Ucuz ya da ücretsiz şablonlar kullanarak Web Sitesi çalışmanızın diğer birçok kalitesiz siteye benzemesine neden olursunuz.

 

“Kaliteli bir Web Sitesi” tam olarak ne yapar?

– Benzersiz düzen

– Değerli içerik

– Mobil cihazlara uygun tasarım

– Şirketiniz hakkında ayrıntılı bilgi

– Hızlı yükleme

– Kullanıcı dostu navigasyon

– Güvenlik ve teknik yardım (ürünleri satarsanız)

– Arama motoru optimizasyonu

– Ziyaretçilerin sahip olabilecekleri sorulara verilen cevaplar

– Sosyal medya entegrasyonu

– Güvenilir barındırma

Tüm bu özelliklerle bir web sitesine sahip olmak müşteri sayınızı ve kazancınızı artırmanıza yardımcı olacaktır.

Web Sitesi İnternette İşlemlerin Merkezi Olsun

Tüm çevrimiçi etkinlikleriniz siteye geri dönmelidir. Bir site olmadan, yaptığınız herhangi bir internet pazarlama çabası işinize yaramaz. Her şeyi bağlamak için bir site olmadan ticari girişimlerinizi çevrimiçi olarak organize etmek mümkün değildir. Şirketiniz için bir Facebook sayfasına sahip olmak yeterli değil. Kendi alan adı ve barındırma ile gerçek bir Web Sitesi çalışmasına ihtiyacınız var.

Sosyal medya profilleriniz sitenizden daha fazla müşteri alsa bile , yine de düzenli olarak güncellenmiş bir şekilde yayınlanmaya devam etmeniz gerekir. Sadece işiniz için şart değil, aynı zamanda arama motoru optimizasyonları için de gereklidir. Kaliteli bir web sitesine sahip şirketler, arama motorlarında daha üst sıraya yerleşme eğilimindedir.

Bir web sitesi yatırımı, yerel pazarlamanıza yardımcı olur. URL, tüm internet dizini listelerinizdeki profil sayfasında yer almalıdır. Yerel anahtar kelime optimizasyonu , arama motoru sıralamasında giderek daha da önem kazanmaktadır.

Web sitesinin devam eden bir yatırım olduğunu unutmayın. Kurulduktan sonra bile düzenli güncellemeler yapmak ve devam ettirmek zorundasınız. Ne kadar çok zaman ve odak noktası koyarsanız, başarı şansınız o kadar iyi olur.

Web Sitesi Hızlandıracak 7 Hızlı Yol
 

Yükleme sürelerinin önemli ölçüde geri dönüş ve dönüşüm oranları ile doğrudan ilişkili olduğundan, bunları iyileştirmek çok önemlidir. Bugün hiçkimse yavaş yüklenen bir web sitesinin açılmasını beklemeyecektir.

Web sitenizi hızlandırmak için sayısız yol var. Web Sitesi yükleme sürelerinizi belirgin bir şekilde artırmak için yapabileceğiniz çeşitli önlemler vardır.

1- WordPress wp_betawppostsuyla uğraşırken, “wp_betawpposts Super Cache” eklentisini kullandığınızdan emin olun. Bu eklenti, çoğu ziyaretçiyi hantal WordPress PHP betiği üzerinde daha akıcı bir deneyim sunacak statik html dosyalarını oluşturur. Birkaç kullanıcı bu statik html dosyalarını göremezken, statik dosyalar kadar olmasa da alternatif önbellek dosyalarından daha hızlı olan farklı önbellek dosyaları görürler çünkü marjinal olarak geliştirilmiş yükleme sürelerinden hala yararlanacaklardır.

2- Web Sitesi çalışmanızda “Lazy Load” gibi bir eklenti kullanın, çünkü bu yalnızca kullanıcının görüntüleme bölümünde görülenlere yükleyen görüntüleri sınırlar. Bu, kullanıcının yükleme işlemini tartmaktan alamadığı fazladan görüntüleri durduracaktır.

3- Ayrıca resimlerinizin boyutunu küçültmek için farklı biçimler kullanmayı deneyin. İncelemeye değer bazı görüntü formatları arasında “WebP” ve “JPEG XR” bulunur. Şaşırtıcı bir şekilde, bu formatlar görüntü ağırlığını yoğunlaştırır ve böylece görüntü kalitesinden ödün vermeksizin % 20 veya daha fazla hız sağlar.

4- Yüklü eklentilerinizin her birini göz önünde bulundurun ve hangilerinin kesinlikle zorunlu olduğuna göre sıralayın. Sitenizi siteye girmeden çalıştırabileceğiniz bir eklentiye rastladığınızda, sitenizi kaldırın veya devre dışı bırakın. Birkaç eklentiyi kaybetmek, sitenize saygın bir hız artışı sağlayabilir. Ayrıca, bazı eklentilerin güncelliğini yitirmiş ve artık düzgün çalışmadığından emin olmalısınız. Bunlarla güncellemeye değer olup olmadıklarını veya sadece onları atmanız gerektiğini seçmeniz gerekir.

5- JavaScript ve CSS kullanımını en aza indirgemek için elinizden gelen şeyleri yapın. Çoğu zaman ekstra boşluk veya satır sonları gibi keyfi öğeleri ortadan kaldırabilirsiniz. Çoğu Web Sitesi aracı, senaryonun boyutunu % 20 oranında azaltmanıza yardımcı olabilir. Yine de doğru aracı uyguladığınızdan emin olun; bazen senaryonuz aşırı sıkıştırılabilir ve okunaklı hale gelebilir.

6- Barındırma paketinize bir güvenlik duvarı dahil mi? Ayrıca, yetkili mi? Herhangi bir Web Sitesi işinde olduğu gibi, bir güvenlik duvarı ve diğer hayati güvenlik özelliklerini hariç tutan hosting paketlerinden kaçınmak istiyorsunuz. Bir güvenlik duvarı sizin ve ziyaretçinizin özel bilgilerini korur ve güvenli bir ev sahibi potansiyel saldırılara karşı savunarak ve spam tabanlı trafiği kaldırarak sitenizi hızlandıracaktır.wp_betawppostsunuzun veya sitenizin bir DDoS saldırısına maruz kalması halinde, büyük miktarda giriş denemelerini işleme koyamayacağınızdan dramatik bir yavaşlama yaşarsınız.

7- JavaScript kodunun yüklenmesini ertelediğinizde yükleme de önemli ölçüde artacaktır. Bu sürecin doğru bir şekilde ele alınması gerektiğini unutmayın. JavaScript’in yürütülmesini geciktirmek için oluşturulmuş bir eklenti kullandığınızdan emin olun ki bu iri betiklerin sayfanın geri kalanından sonra yüklenmesi gerekir.

 

Web Sitenizin Hemen Çıkma Oranını Azaltma

Çevrimiçi işleriniz etkileyici bir trafik alıyor olsa da, ziyaretçilerin çoğunun web sitenizde az zaman ve para harcamasından dolayı gelir eksikliği fark edebilirsiniz. Daha rekabetçi olmak için hemen çıkma oranı denilen bu olgunun farkında olmalısınız. Hemen çıkma oranı, kısa bir ziyaretten sonra, herhangi bir işlem yapmadan veya alışveriş yapmadan web sitenizi kaç kişi kaçırdığını ölçer. Google, bu zıplamaları “tek sayfa ziyaretleri” olarak belirtmektedir. Ziyaretçilerinizin sayfalarınızı daha fazla inceleme olasılığı arttığından hemen çıkma oranınızı iyileştirerek sitenizin başarısını büyük ölçüde artırabilir ve bu, yeni bir müşterinin kazanma şansınızı önemli ölçüde artıracaktır.

Web sitenizde hemen çıkma oranının yüksek olması durumunda, ziyaretçilerin ilgisini çekmesini sağlayan faktörleri ortadan kaldırmak için açılış sayfanızda bazı değişiklikler yapmayı düşünebilirsiniz. Beğenilen oranınız, yükleme zamanları veya site yerleşimi veya zevksiz bir renk düzeni kadar basit bir şey gibi daha ciddi bir kusurun bir sonucu olabilir.

Hemen çıkma oranınızı azaltmaya başlamak için aşağıdaki öneriyi uygulayın:

-Önce web sitenize son zamanlarda gelen ziyaretçilerin çıkma oranını takip edin. Bunu Google araçları ile yapabilirsiniz. Kullanılan tarayıcıları inceleyin belki Web Sitesi Chrome’da sorunsuz açılıyor ancak Mozilla’da açılırken sorun yaşanıyor. Hemen çıkma oranı ile belirli tarayıcılar veya cihazlar arasında bir bağlantı varsa, tüm platformlar için tam uyumluluk sağlamaya çalışın. Web Sitesi bütün cihazlarda ve tarayıcılarda sorunsuz açılmalı. Hemen çıkma oranının yüksek olduğu kullanıcılar belirli arama terimlerini kullanmak eğilimindeyse, alternatif bir anahtar kelimeyi düşünün veya açılış sayfanızı o belirli anahtar kelimeye daha iyi uyacak şekilde değiştirin.

– Eğer çok sıkı bir satış oranı ile uğraşıyorsanız, bazı temel değişiklikler gerektirebilir ve gönderdiğiniz mesajı yeniden değerlendirmeyi düşünmelisiniz. Mesajınız tüketicilerin aradığı şeyle aynı olmayabilir ve ek piyasa araştırması yapmanız gerekebilir. Müşterilerinize daha iyi bir anlayış geliştirdikten sonra, Web Sitesi onlara daha iyi sağlayabilir ve aramakta oldukları cevapları daha verimli bir şekilde sağlayabilirsiniz.

– Kullanıcı dostu olmak kesinlikle bir anahtardır. Web Sitesi insanların tarayıcılarında düzgün açılmıyor veya kırık bağlantılar ile mi dolu? Belki Web Sitesi ‘ne girmek ve gezinmek sorun yaratıyor? Siteniz iyi düzenlenmiş mi? Arama işlevi doğru ve sezgisel mi?

– Sosyal oturumları kullanmaya özen gösterin. Çoğu kişi, kullanıcı adı ve şifre oluşturmak için sıkıcı ve rahatsız edicidir. Facebook, Google+, Twitter vb. kullanarak giriş yapmalarına izin verin. Bu, giriş işlemini kolaylaştıracak ve müşterilerinizin şifrelerini unutmamaları daha olası olacaktır.

– Her ne pahasına olursa olsun bozulmalara göz atmaktan kaçının. Pop-up’lar bir müşteriyi caydırabilir, bu nedenle kullanımlarını asgariye indirmeye çalışın veya onları tamamen ortadan kaldırın. Benzer şekilde, otomatik olarak başlayan videolar ve ses müşterileri rahatsız edici ve rahatsız edicidir. Bu reklamlar yalnızca insanları sinirlendirmek ve siteyi derhal kapatmalarına neden olacak şekilde sunulacaktır.

– Web Sitesi içeriği uygun bir şekilde segmentlere ayrılmış mı? Ziyaretçilerinizin sorularını cevaplamak ve onlara çözüm önerirsiniz, ancak hepsini tek bir yerde yapmaktan kaçınmanız gerekir. İçeriği mantıksal bölümlere veya kategorilere yerleştirin. Uzun postaları birden fazla sayfaya bölün.

Bir web sitesi önemli bir yatırımdır ve paranızın boşa gitmesini istemezsiniz. Fırsatlar güvenilir bir Web Sitesi web tasarım ajansı için arıyor olmalı. Eğer mükemmel bir web tasarım ajansı arıyorsanız, Medanis Bilişim sizin için idealdir. Yılların üzerinde deneyimiyle Medanis Bilişim A.Ş., Web Sitesi işine benzersiz web tasarım hizmetleri sunmaktadır. İhtiyacınızı anlıyoruz ve işinizin çevrim içi olmasını sağlamak için karşılıklı çalışıyoruz.

 
About Author

WMwcZ9zI1x

Önceki Yazı

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir