Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
SEO’yu Etkileyen Faktörler

SEO’yu Etkileyen Faktörler

Herkes SEO hakkında konuşuyor ve web sitenizin sıralamasını yükseltmek için yapmanız gerekenleri sıralıyor. Peki SEO’yu Etkileyen Faktörler gerçekten neler? Söylenenler doğru mu? Web sitenizin daha yukarılara taşımak için neler yapmalısınız?

SEO dostu olan iyi tasarlanmış bir web sitesine sahip olmak, potansiyel müşterilerin bir aramada sitenizi bulmalarını sağlayarak size bağlanmalarında yardımcı olacaktır. SEO’yu Etkileyen Faktörler karışık olabilir mi? Elbette! Ancak bunu yaptığınız kadar karmaşıktır, bu nedenle güvendiğiniz bir web tasarım ajansı bulmak en iyi bahistir.

” SEO’yu Etkileyen Faktörler İÇİN BİR WEB SİTESİNİN OPTİMİZASYONU BİR DEFALIK BİR ETKİNLİKTİR.”

SEO’yu Etkileyen Faktörler konusunda en ufak bilgisine bile sahip olan herkes sürekli değiştiğini bilir. Tabii, bir siteyi doğru hedef anahtar kelimeleri kullanarak optimize edebilirsiniz, ancak ne yazık ki, bu anahtar kelimeler bir noktadan sonra değişecektir. Herhangi bir değişiklik yapmadığınızda sitenizin sıralamada neden düştüğünü merak ettiniz mi? Bunun olmasının birçok sebebi vardır, ancak SEO’yu Etkileyen Faktörler üstünde kalmak zorunda olduğunuz bir şey olduğunun farkında olmak güzel- sadece bazı anahtar kelimeleri ayarlayamaz ve içeriğinizi sonsuza dek ayarlayamazsınız.

” SEO’yu Etkileyen Faktörler CSS DOĞRULAMA HATALARINIZ SIRALAMALARINIZA ZARAR VERİYOR.”

Bu ne demek oluyor dediğinizi duyar gibiyiz! CSS basamaklı stil sayfaları anlamına gelir. Temel olarak, web sitenize görünümünü ve şeklini veren web kodu (renkler, yazı biçimleri, vb.). Peki neden size CSS hatalarını işaret ediyoruz? Web ajansları, sizi anlamadığınızı bildikleri terimleri, web sitenizle işinizi kazanmak için düzeltebilecekleri bir yanlış olduğunu ikna etmek için kullanabilir. Ama CSS sayfa içeriği olmadığını bilmek önemlidir, ve o SEO etkilemesi olası değildir. Web sitenizde CSS doğrulama hataları varsa, yalnız değilsiniz! Bunun nedeni, CSS ile aynı sonuca ulaşmanın birçok yolu var ve Amazon ve Netflix gibi büyük sitelerde bile CSS hataları var. Ayrıca, sitenizin sizi nasıl görünse de kazandırdığına bakılmaksızın iyi görünmesini sağlayan belirli CSS taktikleri vardır. Google Chrome, Firefox, Safari veya Microsoft Edge üzerinden olsun. Hatalar gerçek mi? Evet! Çünkü her doğrulama aracı kendi tercih ettiği yaklaşımı arıyor ve yaklaşımınız farklı olduğunda hatalı. SEO’yu Etkileyen Faktörler ‘de bunun için endişelenmeli misiniz? Muhtemelen değil. Bu hatalar büyük olasılıkla sıralamanızı etkilemez.

“TAM EŞLEMELİ ANAHTAR KELİMELER, SIRALAMANIZ İÇİN GEREKLİDİR.”

Diyelim ki  www.google.com/trends anahtar kelime araştırma yapma sitesini kullandık. Harika! Çok kullanışlı bir araç. Ankarada’ki potansiyel müşterilerinizin kendine ait bir saklama alanına ihtiyaç duyduklarında neler aradığını görmek istersiniz ve artan anahtar kelime listesinin ” bana yakın depolama birimleri ” ve ” Ankara otomobil deposu ” içerdiğini görürsünüz.  Bu anahtar kelimeleri içeriğinize tam olarak göründükleri gibi sunmak cazip olabilir çünkü bunlar tam olarak insanların aradıkları kelimeler. Bununla birlikte, “araç deposu Ankara”, dilbilgisi kurallarına uygun değildir ve “bana yakın depolama üniteleri” çalışmak için bir meydan okumadır, değil mi? SEO’yu Etkileyen Faktörler için iyi bir şey, bu anahtar kelimelerin daha akıllı, daha gramer biçimini kullanabilmenizdir ve Google sizinle bağlantı kuracak kadar akıllıdır. ( Google fonksiyon kelimeleri içeren anahtar kelimelerle eşleşir -bağlaç gibi- için , ve , veya , fakat , ve böylece ) Google ayrıca, yeniden düzenlenmiş anahtar kelimelerle eşleşir. Bu nedenle, içeriğinizin doğal olarak yazılması en iyisidir. Umarım, web sitenizden kim sorumluysa bunu biliyordur veya bunu profesyonellere bırakırsınız. Sıralamalarını tam eşleme olarak kullanmadan iyileştirmek için bu anahtar kelimelerin nasıl kullanılabileceğine ilişkin bir örnek:

  • SEO’yu Etkileyen Faktörler için ” Ankara‘nın çok sayıda depolama alanı var, ancak sizin için doğru olanı seçtiğinizi nereden biliyorsunuz ? Ankara‘da yüksek kaliteli birimler, kamyon kiralama ve araba depolaması arıyorsanız , Araba Depolama En iyi seçimdir.Fiyatlarımız bölgedeki en rekabetçi seçenekler arasındadır ve dört harika konumu vardır: Ankara‘da yaşadığınız her yerde, size yakın bir depo bulunduğundan eminim. Ayrıntılı bilgi için bizimle iletişime geçin! “
“META AÇIKLAMALARI ARTIK ÖNEMLİ DEĞİL.”

Google’ın sıralamaları ayarlarken ( Google’ın 2009’da ilan ettiği gibi ) meta açıklamalarını veya anahtar kelimeleri kullanmadığı doğru olsa da, bunlar hala oldukça önemlidir. Bu nedenle bu efsanenin yalnızca yarısı yanlıştır. Ancak Google, meta sıralamasında değerlendirilmediğini söylüyorsa, neden daha iyi sıralamayı hedeflerseniz bunların önemini size söylüyorum? Meta açıklamanın amacı, web sitenizin neye ait olduğunu özetlemektir. İyi, iyi yazılmış meta, sitenizin bir aramanın ne kadar yüksek bir düzeyde olduğunu fark etmeyebilir, ancak kesinlikle size nihai hedef olan tıklamaları sağlayacaktır , değil mi? İyi SEO’yu Etkileyen Faktörler , arama motorlarına iyi bir iletişim kurar, ancak harika SEO kullanıcılara iyi bir şekilde konuşmaktadır .

“YEREL SEO, SIRALAMALARINIZDA PEK FAZLA FARK YARATMAZ.”

İnsanlar bir depolama tesisi ararken, ne aradığını düşünüyorsunuz? Kısacası, yerel SEO’yu Etkileyen Faktörler kesinlikle bir fark yaratıyor. Peki tam olarak yerel SEO ne gerektirir? Kesin olarak, doğru bir SEO’yu Etkileyen Faktörler girişimi, doğrulanmış bir harita konumunu (bu “yakınımdaki kendi kendine saklama” arama konusunu işgal edecek) ve sürüş talimatları gibi yerelleştirilmiş içeriği isteyeceksiniz.

 

About Author

Medanis Destek