Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
Ucuz Web Tasarım

Ucuz Web Tasarım

Kaliteli web tasarım müşteri trafiğini artırmak, daha fazla potansiyel müşteri dönüşümü sağlamak ve organik arama sıralamalarını artırmak için gereklidir. Orijinal içeriği, anahtar kelimeleri ve meta etiketleri SEO’nuzu geliştirmek için harikalar üretirken, sitenizin sıralamasına katkıda bulunan, çoğunlukla göz ardı edilen bir faktör var: Kullanıcı deneyimi veya web sitenizin mesajınızı müşteriye iletebilmesidir. Ucuz Web Tasarım ile web siteniz SEO ve müşterileri memnun etme açısından başarısız olacaktır.

İyi haber şu ki, yüksek kaliteli görüntüler ekleyerek web sitenizi daha iyi hale getirebilirsiniz. Bu, sitenizin kullanıcı deneyimini artırabileceğiniz ve aynı zamanda SEO’unuzu geliştirmenin basit ve etkili bir yoludur. Ucuz Web Tasarım yerine kaliteli tasarım ve kaliteli görüntülerle harika bir web sitesine sahip olabilirsiniz.

SEO’YU GELİŞTİRMEK İÇİN GÖRÜNTÜLERİ KULLANMA

Görüntüleri çevrimiçi bulmak için arama motorlarını kullanmanın giderek artan popülaritesi, uzun süre web sitelerine resim eklemeyi gerektirdi. Resim arama ve organik sıralamayla arasındaki bağlantı, web sitenize ilgili resimlerin eklenmesinin çevrimiçi görünürlüğünüzü artıracağı anlamına gelir. Ucuz Web Tasarım yerine kaliteli web sitenize görüntü eklerken:

  • Resimler doğrudan sitenizdeki içeriğe ait olmalıdır. Bu oldukça basit gözüküyor, ancak görsel içeriğinizi web sitenizdeki yazılı içeriğe yönlendirmek bir süreklilik duygusu yaratıyor. İçeriğiniz iklim kontrollü ünitelerinizin sağladığı büyük yararlar ile ilgiliyse, bu birimlerin bir resmi en faydalı olacaktır. Ucuz Web Tasarım kullandığınız sürece istediğiniz SEO kuralını uygulayın yine de arama motorlarında üst sıralarda çıkmazsınız.
  • Alt metin açıklamaları ve resim başlık etiketleri yazın ve ekleyin. Ucuz Web Tasarım yerine kaliteli tasarımınıza alt metin açıklaması ve başlık etiketleri, bir program tarafından okunabilen resimlerinizin kısa bir eskizini sağlayan görme engelli kişiler için tasarlanmıştır. Ayrıca arama motoru botları tarafından taranır ve bu nedenle sitenizin sıralamasına yardımcı olmak için önemlidir. Etiketlerinizi anahtar kelimelerle doldurmayın!
  • Resimler dahil olmak her zaman hiç resimden daha iyidir. Kesinlikle en kaliteli görüntüleri web sitenize mümkün olduğunca eklemek istersiniz, ancak yüksek çözünürlüklü bir kameraya veya bir fotoğrafçı ödemek için para yoksa, telefonunuzdan veya temel bir kameraya resim yüklemek, bu fotoğraf makinesinden daha değerlidir. Sitenizdeki görüntüler de dahil olmak üzere.

Sitenizi dizine ekledikçe botlardan hoşlanmanın ötesinde, resimler size insanınızı memnun etmek için fırsat verir ve hemen çıkma oranınızı azaltır. Hemen çıkma oranı, web sitesinde daha fazla sayfa görüntülemeden arama sonuçlarına dönen kullanıcı sayısını analiz ederek ölçülür. Resimler kullanıcılar sayfalarınızı tıklamaya yönlendirir ve böylece sitenizin hemen çıkma oranını düşürmenize yardımcı olur.

TALİMATLARINIZI DÖNÜŞTÜRMEK İÇİN GÖRSELLERİ KULLANMA

Alakalı içeriğe ek olarak yüksek kaliteli görüntüler içeren siteler tamamen metin tabanlı olanlardan % 94 daha fazla görüntüleme elde eder. Bu rakam tek başına sitenize görüntü eklemek için bir öncelik olmalıdır, ancak daha fazla teşvike ihtiyacınız varsa, resim içermeyen sitelere, ekledikten sonra % 45 oranında daha fazla görüntüleme elde edersiniz.

Böylece resimler Ucuz Web Tasarım yerine kaliteli sitenizde daha fazla ziyaretçi çekecektir. Çok açık. Dahası, sitenizin kullanıcı katılımının artması, kullanıcılara daha uzun ziyaret sürelerine neden olacak ve hem ürününüzün hem de resimlerin üzerinden ürününüzü satmanız için daha fazla zaman tanıyacaktır. Resimlerinizin, taranması kolay bilgiler sağlayarak tesisinizin hikayesini ve sunduğu hizmetleri anlatmasını sağladığını unutmayın. Bu görsel iletişim biçimini kullanmak, markanızda güvenilirlik ve tanınma sağlayacaktır.

Yüksek kaliteli resimler, şunları yaparak potansiyel müşterilerinizi dönüştürecektir:

  • Ucuz Web Tasarım yerine kaliteli tasarım sitenize daha fazla bakış açısı kazandırmak, daha fazla dönüşüm yapma şansı demektir.
  • Kullanıcıların katılımını artırmak, yani kullanıcıların sitenize daha fazla vakit harcıyor olması.
  • Sıçrama oranını düşürmek, daha fazla trafik ve daha yüksek sıralamalar anlamına gelir.
  • Müşteri ile şirket arasında bir bağlantı kurmak, bu da kullanıcıların hizmetlerinizi seçme olasılığı daha yüksektir.

Medanis Bilişim AŞ olarak yılların verdiği tecrübe ve profesyonellikle Ucuz Web Tasarım çalışmalarınızın her aşamasında size yardımcı olabiliriz. Ucuz Web Tasarım çalışması için bizimle iletişime geçerek genç ve dinamik takım arkadaşlarımızla birlikte fikirlerinizi hayata geçirebilirsiniz.

Ucuz Web Tasarım yazımıza yorum bırakarak makalemizi geliştirmemizde destek olabilirsiniz. Şimdiden yorumlarınız için teşekkür ederiz.

 

About Author

Medanis Destek