Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
Pazaryeri E-ticaret Sitenizde Bulunması Gereken Ögeler

Pazaryeri E-ticaret Sitenizde Bulunması Gereken Ögeler

Türkiye’de birkaç şirket pazaryeri e-ticarete ayak uydurarak büyük kazançlar elde edebilmiştir. Dünya pazarında Amazon büyük örnekler arasındadır. Uber taksilere özel bir pazar oluşturarak daha kolay ve daha uygun fiyatlı yolculuğu sağladı. Etsy, sanatçıları alıcılarla birleştiren bir mekan sunuyor ve Amazon, insanlara sadece birkaç tıklamayla hemen her şeyi satın almanın bir yolunu hazırlamış durumda. Peki bir e-ticaret pazarı oluştururken göz önüne almanız gereken başlıca faktörlerden bazıları neler? Pazaryeri E-ticaret Sitenizde Bulunması Gereken Ögeler neler?

Gereklilikleri Belirleyin

Bu tavsiye sadece pazar yerinden daha fazlasını kapsar. Bir marka veya ürün oluştururken “Bu ürün ne gibi bir problemi çözer?” sorusuyla başlamalısınız. Uber’i burada düşünürsek, ulaşımdaki sıkıntılarla baş etmeye karar verdiler. Taksi bulmak zor olabilir, pahalı ve bazıları kredi kartlarını kabul etmemektedir. Peki Uber ne yaptı? En iyi verimlilik ile A noktasından B noktasına ulaşmanıza yardımcı olmak için kullanımı kolay, kredi kartı bağlantılı bir uygulama oluşturdu.

Alıcıları ve Satıcıları Sadeleştirerek Bağlayın

Uber örneğine burada sadık kalın. Bir Uber sipariş edince, şoförüm hakkında bilgi verilir. Bana arabanın markasını, modelini, rengini ve plakasını söylerler. Ayrıca şöförün ve telefon numarasının küçük bir resmi var. Bu sadece bir yabancı arabasına girmekle ilgili güvenlik kaygılarını değil, deneyimimi kolaylaştırıyor. Konumumun GPS koordinatları herhangi bir nedenden ötürü başarısız olursa, sürücüler bağlanmamıza ve yola çıkmamıza yardımcı olması için beni arayabilir veya tam tersi olabilir.

e-ticaret pazarı ekranı

Teklif Güvenliği

Uber’in plaka bilgisi sağlayarak sunduğu güvenlik özelliklerine değindik ve bu bölüm önemlidir. Kesinlikle yanlış arabaya binmek istemeyiz, ancak ödeme bilgilerimin yanlış ellere dökülmesini de istemeyiz. Sahteciliğe karşı korumanıza dikkat edin ve satıcılarınızı dikkatli bir şekilde inceleyin. Etsy’den yeni bir tablo sipariş ederseniz yalnızca ödeme bilgilerimin güvende olmadığını, ancak ürünün aslında gerçek bir satıcıdan geldiğinden emin olmak istersiniz.

Global Ödemeler Anahtardır

Sorunsuz bir şekilde satmak, samimi bir kullanıcı deneyimi sunmanın ötesinde bir şeydir. E-ticaret pazarınız yalnızca ödeme bölümünü haklı bulmanız halinde başarılı olacaktır. Geniş bir banka şebekesine bağlı olduğunuzdan ve çeşitli ödeme türlerini sunduğunuzdan emin olun ve ödemeleri kolaylaştırma olanağına sahipsiniz. Bu şekilde, alışverişte bulunan satıcılar, pazarlamanızda saklanan kimlik bilgileriyle herhangi bir satıcıdan satın alabilir ve kasada sürtünmeyi azaltabilir.

Gerçek Zamanlı Bölünmüş Ödemeler

Alıcılar ödemek için kolay bir yol istiyoruz ve satıcılar, her işlemden ne kadar kesileceklerini bilmek istiyorlar. Kesintisiz gerçek zamanlı bölünmüş komisyonları sağlayacak bir ödeme ağ geçidi ile çalışmak isteyeceksiniz, böylece her parti tam olarak ne bekleyebileceğini bilir. Gizli ücretler veya belirsiz rakamlar, mutlu satıcılarla pazar yapamaz; hem alışveriş yapan hem de satıcının mutlu tutulması pazarın başarısı açısından kritik öneme sahiptir.

Başarı Raporlaması

Bir pazaryeri modelinde, genel pazar alanlarının başarısı ve her bir satıcıya verilen başarı hakkında tam raporlar yayınlamanız gerekir. Ödeme ağ geçidinizden sağlam raporlama, siz ve satıcılarınızın işletmenizi büyütmek için ihtiyaç duydukları bilgileri sağlar. Sonuçta, sektörü pazarınızla karıştırmaya yönelik büyük planlarınız var orada yeterince hızlı ilerleyip ilerlemediğinizi bilmeniz gerekiyor.

E-ticaret dünyasında giderek daha fazla pazar yeri açılıyor; bu, mümkün olan en iyi deneyimi sağladığınızdan daha önemli. Alıcılarınızı ve satıcılarınızı memnuniyetle anlamak için pazaryeri çözümümüzü şimdi kontrol edin.

Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.
 444 5 698 numaralı telefondan bize hemen ulaşabilirsiniz.

Pazaryeri E-ticaret Sitenizde Bulunması Gereken Ögeler yazımıza yorum bırakabilirsiniz.

 
About Author

Medanis Destek