Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
Emlak Web Sitenizi Değerlendirmenin 5 Yolu

Emlak Web Sitenizi Değerlendirmenin 5 Yolu

İyi bir emlak web sitesine sahip olduğunuzu düşünebilirsiniz ancak kesin olarak nasıl bilebilirsiniz? Emlak web sitenizin etkililiğini ölçmeden devam ediyorsanız temelde harcadığınız paranın ve zamanın boşa gidebileceğini söyleyebilirsiniz. Emlak web sitenizin ziyaretçi çekme konusunda etkili olup olmadığını ve daha da önemlisi bunları müşterilere dönüştürüp dönüştürmediğini, Emlak Web Sitenizi Değerlendirmenin 5 Yolu :

# 1: Sosyal Medya Erişimlerini Değerlendirin

Sosyal medya platformlarınızın takipçileri ve paylaşımları çekme kabiliyeti, web sitenizin yerleşim tasarımı ve içeriğinizin kalitesi ile doğrudan ilgilidir. Web sitenizin sayfaları, daha çok sayıda araştırmacıya ne kadar çok alakalı olursa, o kadar çok insanı çekecektir.

Sosyal medya alanınızı değerlendirmenin bir yolu, yerleşik sosyal medya sayfası metriklerini analiz etmektir. Örneğin Facebook’ta, sayfa yayınlarınızın “erişimini” ölçebilirsiniz. Hedef kitle için daha iyi içerik hazırlamak için hangi ilanlara dikkat edildiğini görün.

Web sitenizi görüntülemek için kullanılan cihaz türünü dikkate almayı unutmayın. Bir web sitesinde bir mobil cihazdan erişilen tıklamaların sayısı, bir ziyaretçinin web sitenizde ne kadar süre kaldığını belirlemek kadar metrik değildir. Mobil kullanıcılar tıklamadan ziyade daha fazla kaydırma yapıyor; masaüstü web siteleri bile tıklama sayfalarına karşı kaydırma tasarımlarına doğru ilerliyor.

# 2: Web Sitesi Metriklerini Düzenli Olarak Ayarlayın

Web sitenizin etkililiğini ölçmek için kullanılan ölçümler sürekli olarak değişiyor. Kullanıcı davranışı gelişmeye ve teknolojinin gittikçe artmasıyla, kullanıcıların sitenizde neler yaptıklarını değerlendirmenin yolları değişecektir.

Bu değişikliklerin üstünde kalmak için arama motoru güncellemeleri ve değişiklikleri hakkında bilinçli olmalısınız. Bu, içeriğinizin arama motorlarında alakalı olması için yeni SEO teknikleri öğrenmeyi içerir.

Yine de, web sitenizin ne kadar etkili olduğunu söylemek için dayanabilecek belirli kullanıcı davranışları ölçümleri var. Gayrimenkul wp_betawppostsları için, ana sayfalarınıza, mülk tanımlamalarınıza, topluluk sayfalarınıza ve mülk aramalarınıza ziyaretçi kalma süresi, dönüşüm oranlarının güçlü bir önlemidir.

Web sitenizin etrafında kalmaya ne kadar uzun zaman harcarsanız, müşterileriniz olma veya en azından sizinle iletişim kurma ihtimaliniz o kadar yüksektir. Bu nedenle gayrimenkul web siteniz çok kullanıcı odaklı olmalı ve göz atmanız ve dahil etmeniz kolay olmalıdır:

 • Entegre Emlak Listeleme Arama Çubukları
 • Sağlam Özellik Açıklamaları
 • En İyi Kalite Fotoğraf ve Video
 • Yararlı Topluluk Açıklamaları
 • Güvenilir Piyasa Bilgisi
 • Ve Kullanışlı Kredi Hesaplayıcıları

# 3: Yeni Aboneler ile Aboneliği İptal Taleplerini Ölçün

Web sitenizin etkililiğinin daha iyi bir göstergesi, abone sayısınızdır. Aboneler yalnızca sitenizi ziyaret etmekle kalmayan, aynı zamanda onu çok beğenerek sizden daha fazla bilgi almak için e-posta adresini vermek isteyen insanlardır.

En büyük önceliğiniz, yaptıklarından memnun olduklarını belirtmektir. E-posta bültenleriniz ve abone içeriğiniz, size güvenecekleri bir şey olmalıdır. Her hafta aldığınız yeni abone sayısına karşın aldığınız abone olmak istemeyen abone sayısını göz önünde bulundurduğunuzda, içeriğinizin ne kadar etkili olduğunu ve bülteninizin yararlı olup olmadığını belirten iyi bir fikriniz var.

Belirli bir haftada çok sayıda abone / aboneliği iptal ettirme talebi alırsanız, o hafta paylaştığınız içeriğin türünü analiz edin. Kendinize sorun:

 • En çok abone / abonelik iptal talebi sayısı hangi gündü?
 • O gün hangi içeriği paylaştınız?
 • Abonelikten çıkma istekleriyle sonuçlanan kötü adresler var mıydı?
 • Aboneliği iptal etmenin nedenleri nelerdir?

Her hafta gönderdiğiniz e-postaların sayısını azaltmak veya e-posta veritabanınızı güncellemek meselesi olabilir. Web sitenizin etkinliği hakkında iyi bir fikir edinmek için bu rakamları incelemeniz ve sadece onlara yüz değerinde olmamamız gerekir.

# 4: Profesyonelliğinizi Karşıdan Yüklemelerle Ölçün

Geribildirim almanın bir yolu, onlara ücretsiz veya ücretsiz bir PDF indirmesi sunmaktır. Belki yeni kayıtlara ücretsiz kişiselleştirilmiş ev değer analizi öneriyorsunuzdur.
İndirilenler, yeni aboneleri ve müşterileri ödüllendirmenin iyi bir yoludur. Bunların kullanışlı, güvenilir bilgi dolu ve paylaşımı kolay olduğundan emin olun. Gelecekteki yayınları daha iyi hedeflemek için belirli içeriğin paylaşımları ve indirilme sayısını yakından takip edin.

# 5: İzlenen İçerik Payları

Son olarak, günümüzde hiçbir web sitesi, büyük bir paylaşılabilir içeriğe sahip olmadan not vermeyecek. Web sitenizi sosyal medya platformlarınıza bağlayarak çevrimiçi varlığınızı artırmak için çapraz trafik üretebilirsiniz.

Web sitenizin etkililiğini değerlendirmek için, web sitenizdeki kullanıcıların sosyal medya sayfalarında bulunan içerik paylaşımlarının sayısını izlemeniz gerekir. Web sitenizin tüm sosyal medya platformları için web sitenize bir paylaşım veya benzeri bir düğme ekleyebilirsiniz:

 • Instagram
 • Facebook
 • pinterest
 • heyecan
 • Snapchat
 • LinkedIn
 • E-posta

Videolar daha fazla paylaşım kazanır ve resimler daha çok beğenme üretir. Gayrimenkul web siteniz, sosyal medyada kolayca paylaşılabilen yüksek kalitede görüntüler ve profesyonel dereceli videolarla doludur. Daha fazla paylaşımı teşvik etmek ve takip eden kişilere gelecekteki yayınları sunmak için hangisinin en fazla paylaşım alanına sahip olduğunu görmek için stratejik olarak yerleştirilmiş harekete geçirici mesaj düğmelerini kullanın .

Web Sitenizin Etkinliğini Nasıl Ölçüyorsunuz?

Hizmetlerimizi kullanan yoğun emlak acentelerinden ve brokerlerden birçoğu gibi, web sitenizin tüm görevlerini yerine getirecek vaktiniz yok demektir. Bu nedenle Medanis Bilişim AŞ ekibimiz, ülkenin önde gelen emlakçılarından bazıları için web siteleri inşa etmeye başlamıştır.

İhmal edilmiş bir web sitesi stratejisi yüzünden işinizi kaybetmek yerine, profesyonel web tasarımcılarından oluşan ekibimiz size gayrimenkul web sitesi üreten harika bir yol oluşturun. Ücretsiz danışma almak için şimdi bize ulaşın.

Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.

444 5 698 numaralı telefondan bize hemen ulaşabilirsiniz.

Emlak Web Sitenizi Değerlendirmenin 5 Yolu yazımıza yorum bırakabilirsiniz.

About Author

Medanis Destek