Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
Native Uygulama Geliştirme

Native Uygulama Geliştirme

Native uygulama işletim sisteminin bütün özelliklerine erişebilir. Ayrıntılı ve işlevsel bir uygulama istiyorsanız Native Uygulama Geliştirme kullanabilirsiniz.

Native Uygulama Geliştirme kullanırsanız telefonun tüm özelliklerine ulaşılabilir. Örneğin kamera, mikrofon, rehber gibi bütün işletim sistemi uygulamaya dahil edilebilir.

Native Uygulama Geliştirme için hangi işletim sistemi için mobil uygulama yazacaksanız ona göre dil kullanmalısınız. Örneğin IOS için farklı Android için farklı bir dil kullanılmalı.

Native Uygulama Geliştirme en büyük avantajı telefonun bütün özelliklerine ulaşılmasıdır.

Native Uygulama Geliştirme yapılacak olan uygulamanın özelliklerine göre karar verilmelidir. Hybrid mobil uygulama ya da native mobile uygulama daha iyi ya da daha kötü diyemeyiz. Mobil uygulamanın ihtiyaçlarına göre yöntem belirlemek gerekir.

Native Uygulama Geliştirme sonucu elde edeceğiniz mobil uygulama daha hızlı ve daha akıcı çalışacaktır. Uygulama geliştirme yollarından en güveniliri native uygulamadır. Native uygulama uzamanlık gerektiren bir yöntemdir. Yapım süresi diğer yöntemlere göre daha uzundur. Ios işletim sisteminde bazı uygulamaların ayarlarında uygulamanın native, arkaplan veya normal formatta çalışılması için seçenek bulunabiliyor.

Native Uygulama Geliştirme belirli bir platform için yazıldığı için, işletim sistemi özellikleriyle ve bu platformda genellikle yüklü olan diğer yazılımlarla etkileşim kurabilir ve bunlardan yararlanabilir.Yerel bir uygulama, belirli bir cihaz ve işletim sistemi için oluşturulduğundan, cihaza özel donanım ve yazılım kullanma olanağına sahiptir. Bu, native uygulamaların mobil cihazlarda bulunan en son teknolojiden (örneğin, bir global konumlandırma sistemi GPS ) ve kamera gibi yararlanmasını sağlar. 

Mobil uygulama geleneksel olarak belirli bir aygıt platformunda çalışmak üzere yazılmış olduğundan, “doğal uygulama” terimi, genellikle mobil bilgiişlem bağlamında belirtilir.

Medanis Bilişim AŞ olarak yılların verdiği tecrübe ve profesyonellikle sizlere mobil uygulama konusunda yardımcı olabiliriz. Bizimle iletişime geçerek genç ve dinamik ekip arkadaşlarımızla birlikte projenizi hayata geçirebiliriz.

About Author

Medanis Destek

Önceki Yazı

Sonraki Yazı