Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
Native Mobil Uygulama

Native Mobil Uygulama

Akıllı telefonlarımızı ve tabletlerimizi en verimli şekilde kullanmak için mobil uygulamalar geliştirildi. Bir mobil uygulama hem eğlence hem de işlerimizi, hayatımızı kolaylaştırmak için geliştirilebilir. Mobil uygulama yaparken çeşitli yöntemler kullanılır. Bunlardan birisi de Native Mobil Uygulama seçeneğidir.

Native Mobil Uygulama bilişimciler tarafından doğal uygulamalar olarak da adlandırılır. Mobil uygulama belirli bir aygıta özgü yazıldığı için native – doğal uygulama adını almıştır. Hybrid mobil uygulama ve native mobil uygulama farkı bu. Native mobil uygulama belirli bir işletim sistemi için geliştirilir.

Native Mobil Uygulama cihazlarda daha hızlı ve akıcı çalışır. Ancak mobil uygulama fazla özelliğe sahip olmayan basit bir uygulamaysa genelde tercih edilmez çünkü yapımı zaman alır. IOS için Objective C ve Android işletim sistemleri için Java gibi belirli bir programlama dilinde kodlanmış bir akıllı telefon uygulamasıdır. Yerel mobil uygulamalar hızlı performans ve yüksek derecede güvenilirlik sağlar. Ayrıca, kameranın ve adres defterinin olduğu gibi bir telefonun çeşitli cihazlarına da erişebilir.

Native Mobil Uygulama en büyük avantajı telefonun bütün özelliklerine erişebilmesidir. Örneğin uygulama telefonun kamerasını, mikrofonunu kullanabilir veya kişi listenize ulaşabilir. Buna ek olarak, kullanıcılar internet bağlantısı olmadan bazı uygulamaları kullanabilir. Bununla birlikte, bu tür bir uygulamanın geliştirilmesi pahalı, çünkü bir işletim sistemine bağlı, bu uygulama oluşturan şirketin diğer platformlarda çalışan kopyalarını yapmak zorunda.

Native Mobil Uygulama bu yüzden genelde çok gerektiği zaman kullanılır. Örneğin kamera, mikrofon gibi özellikler kullanılmayacaksa hybrid mobil uygulama yöntemi tercih edilir.

İlk zamanlarda Native Mobil Uygulama Iphone için yapılıyordu ancak Android pazar payı artmasıyla artık Android telefonlar içinde Native Mobil Uygulama yapılıyor.

Medanis Bilişim AŞ olarak yılların verdiği tecrübe ve profesyonellikle sizlere mobil uygulama konusunda yardımcı olabiliriz. Bizimle iletişime geçerek genç ve dinamik ekip arkadaşlarımızla birlikte projenizi hayata geçirebiliriz.

About Author

Medanis Destek

Sonraki Yazı