Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
Mobil Web Uygulamaları

Mobil Web Uygulamaları

Türkiye’de akıllı telefon kullanım oranları bir hayli fazla. Yapılan araştırmalara göre akıllı telefonu olan insanlar günde yaklaşık 70 kere yani 15 dakikada bir akıllı telefonlarına bakıyor. Bunu en çok sosyal medya hesaplarını kontrol etmek için yapsalar da Mobil Web Uygulamaları ve internette gezinme gibi faktörler de önemli bir yere sahip.

Ülkemizde özellikle genç nüfus Mobil Web Uygulamaları konusunda çok ilgili. 18-25 yaş grubu arasında yapılan anket sonuçlarına göre bir genç ayda ortalama 7.5 TL’yi Mobil Web Uygulamaları için harcıyor. Ülkemizin dünyadaki mobil uygulama kullanım oranı %2 civarında, diğer ülkelerin kullanım oranının %1 olduğunu düşünürsek aslında gayet iyi bir oran.

Mobil Web Uygulamaları üretiminde ise ne yazık ki gerideyiz. Binde birlik bir oranın içinde olan ülkemizde mobil uygulama üretimi artsa da henüz fikir üretmenin ötesine geçemiyoruz. Bunda mobil uygulamanın yeni yaygınlaşmasının ve insanların mobil uygulama üretme ve yayınlama konusunda bilgisiz olmasının payı büyük.

Mobil Web Uygulamaları fikriniz varsa kendiniz yapmak zorunda değilsiniz. Projenizden eminseniz profesyonel bir web ajansı bularak Mobil Web Uygulamaları çalışmanızı birlikte yürütebilirsiniz. Uygulamanızın sanal mağazaya yüklenmesi, tanıtımının yapılması, reklam gösterimleri, güncellemeler, iyileştirmelerle profesyonel bir ekip kolayca ilgilenecektir. İyi bir projeniz varsa zaten fazlasıyla kazanacaksınız.

Mobil Web Uygulamaları tasarımınız bittiğinde sanal mağazada uygulamayı satışa çıkarıp bırakmak doğru bir davranış değil. Milyonlarca uygulamanın içinden sizinkinin öne çıkması, insanların uygulamanızdan haberdar olması gerekir.

Mobil Web Uygulamaları tanıtımı için web sitenizin reklamını yapar gibi ilgilenmelisiniz. Mobil uygulamanız için özel bir web sitesi kurabilirsiniz. Facebook, Twitter gibi hesaplardan uygulamanızın indirme bağlantısını paylaşarak insanların kolayca indirmelerini sağlayabilirsiniz.

Mobil Web Uygulamaları tanıtımı için videolar çekerek YouTube gibi paylaşım sitelerine koyabilirsiniz. Ayrıca teknoloji içerikli wp_betawpposts ve web siteleriyle uygulamanızı tanıtmaları için iletişime geçebilirsiniz.

Her konuda olduğu gibi Mobil Web Uygulamaları konusunda da reklam önemli bir yere sahip.

Medanis Bilişim AŞ olarak yılların verdiği profesyonellik ve tecrübe ile mobil uygulama fikirlerinizi hayata geçirmenizde yardımcı olabiliriz.

About Author

Medanis Destek